Vyšehrad - FK Újezd

1. kolo 24.6. 2014 10:00

Slavoj Vyšehrad - FK Újezd nad Lesy 3:1 (2:1)

Branky : 45' Foltman Petr

Sestava :

Maršák Rudolf - Marek Jan, Čermák Daniel, Kostka Jakub, Drdla Lukáš - Mesjar David, Foltman Petr, Andras Lukáš, Plzák Lukáš Mruvčinský Martin - Palata Jakub

Střídání:  Gabčo Tomáš, Černý Tomáš, Vojáček Lukáš, Grečl Michal

Komentář :
Tak nám to zase začalo a hned v prvním kole jeden z nejtěžších soupeřů.

Bohužel soustředění a poslední přátelák (jako snad již tradičně) zanechaly na našem mužstvu poměrně výrazné šrámy v podobě neúčasti hned několika hráčů. A tak jsme si sáhli do mladšího dorostu pro Martina, Davida a Michala.

Prvních 10 minut bylo dost kritických, když domácí na nás vlétli způsobem, že jsme opravdu nevěděli kam dřív skočit. My jsme ale po této desetiminutovce odpověděli loženkou Kuby Palaty, bohužel jeho hlavička z malého vápna se mezi 3 tyče nevešla. Dále jsme se soustředili na pečlivou obranu, s čímž si v určitých momentech domácí nevěděli moc rady a nakopávané míče naši stopeři bez problémů likvidovali. Ale každou chybičku a škvírku v naší obraně dokázali domácí využít a hned bylo před naší brankou horko. Bohužel asi v půlce poločasu jsme zahráli před vápnem nešťastně rukou a domácí přímák trefili přesně - 1:0. Ke konci poločasu jsme otevřeli dvířka naší obrany ještě jednou a nabíhající hráč trefil přesně k tyči - 2:0. V této chvíli to s námi nevypadalo dobře, ale v poslední minutě hodil rychle aut Andy Petrovi a ten zblízka snížil - 2:1.

Gól do šatny s domácími dost zahýbal a najednou lehkost v jejich hře byla pryč. Stále nás sice tlačili, ale bez výraznějšího efektu. A tak jsme začali hrozit ze standartních situací a několik jich po brance doslova volalo. Bohužel jsme je nevyužili a tak asi 10 minut před koncem, když jsme nedokázali přerušit útok domácích, se útočník Vyšehradu ocitnul sám před Rudou a vstřelil rozhodující rozdílovou branku - 3:1. Do konce zápasu už jsme ani my ani domácí nic nevymysleli a tak odjíždíme z Vyšehradu s prázdnou.

Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě. Nicméně jsme určitě neprodali kůži lacino a zápas byl až do 80-té minuty otevřený. Klukům nelze nic vytknout z pohledu bojovnosti a nasazení takže touto cestou ještě jednou díky.