FK Újezd nad Lesy - SK Union Vršovice 2:3 (0:2)

Maršák Rudolf - Marek Jan, Čermák Daniel, Kostka Jakub, Plzák Lukáš - Korbel Michal, Foltman Petr, Andras Lukáš, Šimek Pavel, Podlipný Jakub - Palata Jakub

Střídání: Gabčo Tomáš, Mesjar David, Černý Tomáš, Vlášek Jan

Komentář :
Ve 4.kole jsme přivítali zajímavého soupeře z Vršovic.

Bohužel rozmary počasí nám nedovolili hrát na novém hlavním hřišti a proto jsme museli vzít zavděk blatovským azylem. To přineslo drobné organizační problémy a zejména tím utrpěla předzápasová příprava. Proto taky prvních 15 minut jsme se na hřišti jen hledali a soupeř dokazoval svoje kvality. Pak jsme konečně začali vytvářet zajímavé situace před brankou soupeře, ale nedostatek důrazu nás připravil o možnost vstřelení první branky. A tak soupeř trestal ze standartní situace, když jsme nezachytili náběh na zadní tyč - 0:1. Branka nás neutlumila a naopak jsme zvýšili obrátky a výsledkem byla nastřelená tyč Kubou Kostkou a Andyho šance, kterou zmařil obránce v poslední chvíli. A tak přišel zákonitě trest v posledních minutách první půle trefil soupeř nádherně z dálky pod víko - 0:2.

Do druhé půle jsme udělali 2 vynucené změny a nastoupili s odhodláním se o výsledek ještě poprat. Bohužel jsme se nemohli dostat do tempa a tak soupeř v poklidu kontroloval průběh zápasu a hrozil nebezpečnými výpady před naší branku. Nás nakopla 65.minuta, když nejprve postupoval na branku soupeře sám Andy, ale gólman vyrazil na roh. Po rohu se naštěstí nejlépe zorientoval před brankou Dan Čermák a zblízka snížil - 1:2. Od této chvíle jsme začali hostům zatápět mnohem více a začali si taky konečně vytvářet standartní situace, ale bohužel branku se nám vstřelit nepodařilo. A tak s blížícím se koncem zápasu jsme hráli stále více na riziko a otevírali okénka v naší obraně. Bohužel asi 10 minut před koncem dotáhl soupeřův útočník brejk do zdárného konce - 1:3. My jsme se nevzdali a ještě se nám podařilo po nástřelu před branku od Lipiho snížit vlastním gólem obránce Vršovic - 2:3. Bohužel v posledních hektických minutách se spíše diskutovalo než hrálo a tak jsme opět odešli těsně poraženi...

Nějak se nám letos ta domácí utkání nedaří. Jestli na nás doléhá tlak, že bychom měli bodovat a kluci pak jsou v křeči, nevím. Rozhodně se nám nepodařilo zopakovat výkon z Bráníka a hrozně se nadřeme na góla. Ale na tom se dá zapracovat a v dalších zápasech vyladit.