SK Střešovice 1911 - FK Újezd nad Lesy 3:2 (0:0)

Branky : 60' Lipár Dominik, 85' Andras Lukáš

Sestava :

Maršák Rudolf - Marek Jan, Pinkas Martin, Kostka Jakub, Vlášek Jan- Korbel Michal, Foltman Petr, Plzák Lukáš, Andras Lukáš, Havel Jiří - Lipár Dominik

Střídání: Mesjar David, Lhotský Jiří, Herčík Tadeáš

Komentář :
Zápas jako ve Střešovicích už dlouho (a za svojí kariéru u kluků) snad nepamatuju. Nejde ani o vlastní zápas jako takový, ale takovou hráčskou kalamitu jako tuto sobotu opravdu nepamatuju. Vše začalo úterním pohárem s Kolovraty, přes e-koli bakterii ve vodě a nakonec 2 kotníky buď v ortéze nebo v sádře. Suma sumárum dopoledne jsem napočítal 8 zdravých starších dorostenců (včetně Lipiho, který zatím vydrží tak 20-30 minut). Takže bolavou kyčel musel rozhýbat Petr, Andy nastoupil pod brufenama s teplotou a doslova na ulici jsme sbalili Jirku Havla, který před drahnou dobou s fotbalem skončil. Na začátek zápasu dorazili (ještě v dresech) alespoň 3 mladší dorostenci, kteří  odehráli plných 80 minut svého zápasu. Ještě že po vzájemné dohodě jsme mohli alespoň hokejově střídat.....

Nastoupili jsme s defenzivní taktikou s cílem neprodat svojí kůži lacino. My se soustředili na pozornou obranu a snahu o rychlé protiútoky. V podstatě se to v první půli dařilo, my přežili 2-3 nebezpečné situace domácího týmu a sami zahrozili pouze jednou. Takže půle 0:0 a celkem spokojenost.

Druhou půli jsme čekali, kdy našim marodům a mladším dorostencům začnou docházet síly. Bohužel jsme nezachytili úvod a vysunutý stoper domácích zařídil hned po půli domácím vedení 1:0. Za 10 minut jsme nepohlídali náběh soupeřova hráče, který doběhl zdánlivě ztracený míč a centr před branku už domácí doklepli 2:0. Nevypadalo to dobře, ale my ztratili veškeré zábrany, domácí se zřejmě uchlácholili a tak jsme měli najednou více prostoru. A hned jsme snížili, když Andymu asi zabraly brufeny, protáhnul se po pravé straně a jeho centr vrátil pod sebe Michal Korbel a Lipi už měl jednoduchou práci 2:1. Tato situace nám měla pomoci, bohužel stav o branku dlouho nevydržel a v podstatě akce jako přes kopírák u druhé branky znamenala opět dvoubrankový náskok pro domácí - 3:1. My jsme zbraně nesložili a vysunuli Pinkyho. To přineslo ovoce 5 minut před koncem, když si za obranu naběhnul Andy a snížil na 3:2. Před koncem ještě vniknul do vápna Pinky, ale jeho střela šla bohužel vedle.

Další prohraný zápas o gól, ale tentokrát nelze klukům vůbec nic vytknout. Ti co byli na hřišti tam nechali vše, doufejme že to nebude mít vliv na další zápas a nebudeme muset řešit podobné trable jako teď.