FA Praha - FK Ujezd

8. kolo 11.10. 2014 16:00

FA Praha - FK Újezd nad Lesy 3:4 (3:2)

Branky : 32' Kostka Jakub, 34' Foltman Petr, 76' Plzák Lukáš, 90+2' vlastní

Sestava :

Maršák Rudolf - Vojáček Lukáš, Pinkas Martin, Kostka Jakub, Čermák Daniel- Mesjar David, Plzák Lukáš, Foltman Petr, Šimek Pavel, Korbel Michal - Andras Lukáš

Střídání: Palata Jakub, Lipár Dominik, Marek Jan, Lhotský Jiří, Vlášek Jan

Komentář :
Druhý venkovní zápas za sebou jsme sehráli na nádherném trávníku v Březiněvsi s FA Praha.

Soupeř jistě těžký a před sezónou s ambicemi na přední příčky přeboru. Aktuálně se ovšem nacházel ve středu tabulky. Tomu ovšem neodpovídal úvod zápasu, kdy jsme domácím naším prospaným začátkem darovali dvoubrankové vedení. Nejdříve jsme neubránili roh a následně centr z levé uklidil do sítě útočník soupeře. Takže za 13 minut 2:0 a na nás by nikdo nevsadil ani zlomenou grešli. Domácí tlak pokračoval do asi 25.minuty, kdy jsme mohli ještě 2x inkasovat. Konečně jsme si uvědomili, že takhle dál by to nešlo a aspoň trochu jsme začali plnit předzápasové pokyny. Do hry nás vrátily 2 standartní situace. Nejdříve doklepnul míč do sítě Kuba Kostka a za 2 minuty prostřelil vše z vápna Petr Foltman. Takže 2:2 a začínali jsme zase od začátku. Domácími náš dvojitý úder zacloumal a tak jsme mohli jít dokonce do vedení, ale Pinky samostatný nájezd neproměnil. Bohužel z následného nákopu jsme neuhlídali soupeřova útočníka a ten se nemýlil - 3:2.

Do druhé půle jsme apelovali na lepší plnění obranných úkolů a samozřejmě jsme chtěli vyrovnat. Takže jsme reagovali nasazením Lipiho a následně i Kuby Palaty. Tím jsme vlastně posílili naší útočnou aktivitu o 2 útočníky a bylo to hned znát. Navíc i naše obranná hra se konečně srovnala a tak jsme doufali v co nejdřívější vyrovnávací branku. Po několika náznacích nám pomohla chyba a lehkovážnost domácího gólmana. Ten se snažil dotírajícího Andyho zbavit kličkou a to se mu hrubě nevyplatilo, protože míč se dostal k Plzymu a ten už neměl problém skórovat - 3:3. Takže čtvrthodinku před koncem jsme byli zase na začátku. Najednou chtěla obě mužstva strhnout vedení na svojí stranu, ale obě obrany převyšovaly útoky. Tak to bylo až do prodloužení, kdy se po pravé straně prosmýknul Plzy a centrem před branku hledal Jirku Lhotského (nebo Lipiho) . Ti svým aktivním presinkem donutili domácího beka k nepřesnému odkopu, který trefil jeho spoluhráče, od kterého se míč dokutálel do branky - 3:4..... Hned po rozehrání rozhodčí odpískal konec.

Domácí si asi tak krutý konec nezasloužili, ale takový je někdy fotbal. Naopak my jsme celou druhou půli šli vyrovnání naproti a podle mě jsme si ho nakonec i zasloužili. A že máme nakonec body 3, je výsledkem zlepšené hry ve 2.půli a podle mě hlavně větší vůlí po vítězství.