FK Ujezd - Zlicin

25. kolo 7.6. 2015 17:00

FK Újezd nad Lesy - FC Zličín 4:1 (3:0)

Branky : 2' Andras Lukáš, 12' Podlipný Jakub, 43' Kostka Jakub, 68' Radotínský Michal

Sestava :

Maršák Rudolf - Plzák Lukáš, Kostka Jakub, Korbel Michal, Drdla Lukáš - Mruvčinský Martin, Foltman Petr, Radotínský Michal, Lipár Dominik, Podlipný Jakub - Andras Lukáš

Střídání: : Šimek Pavel, Vlášek Jan, Vaníček Tomáš, Černý Tomáš, Mesjar David

Komentář :
Předposlední domácí zápas a pro nás velmi "neoblíbený" (myšleno výsledkově) soupeř ze Zličína.

Už podle zápisu bylo jasné, že soupeř oproti podzimu oslabil. Toho jsme využili hned v úvodu, když se po Lipiho přihrávce protlačil k míči Andy - 1:0. Soupeře to spíše nakoplo a tak jsme hned před naší brankou řešili 2 nepříjemné trmy-vrmy, ale Ruda vše vyřešil s přehledem. A tak jsme udeřili opět my, když po dobré kombinaci ve středu hřiště postupoval sám na branku Míša a jeho střelu bodlem ještě gólman hostí vyrazil, ale na dorážku Kuby Podlipného už byl krátký - 2:0. Pak se hra odehrávala převážně mezi vápny a šancí bylo poskrovnu. Těsně před koncem poločasu se nám konečně podařil roh a Kuba Kostka nás poslal do tříbrankového vedení - 3:0.

Ve druhé půli jsme chtěli přidat rychle definitivní pojišťovací branku, k čemuž nám pomohlo nesportovní chování soupeřova hráče, který se nechal hned v úvodu vyloučit. Tato situace nám ale paradoxně uškodila. Sice jsme měli více prostoru v kombinace směrem dopředu, ale nechávali jsme otevřená dvířka naší obrany. A tak po našem faulu ve vápně zahrávali hosté penaltu. Ruda ale opět vytáhnul výborný zákrok a penaltu zneškodnil ! Následně jsme naštěstí opět zapnuli na větší obrátky a výsledkem dobré kombinace byla premiérová branka Míši Radotínského po Korbyho nezištné přihrávce - 4:0. Následně hra už úplně ztratila tempo a víceméně se čekalo na konec. Těsně před koncem jsme ještě stihli vyrobit další penaltu a tak soupeř snížil na konečných 4:1.

Předposlední zápas jsme zvládli zejména vyšší efektivitou v proměňování šancí a kolektivním výkonem. Měl jsem trochu obavy z improvizovaného složení obrany, ale zvládli jsme to dobře. Tak doufám, že poslední zápas sezóny příští týden si opravdu užijeme.