SK Citadel Dolní Chabry – FK Újezd nad Lesy 2:3 (1:1)

Sobota 6. června 2015 od 17:00 hod (Dolní Chabry)

SK Citadel Dolní Chabry – FK Újezd nad Lesy 2:3 (1:1)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Borovička, Čížek, Daníček, Zeman - Šebesta, Krejcar, Cikhart, M.Kovář - P.Kovář (65´Sochovič), Kohout

připraven na střídání: Maršák

branky: P.Kovář a 2x Šebesta

Ani v šestém jarním zápase na hřišti soupeře neztratil náš tým žádný bod. A to je jistě unikátní série!

Zápas, který se hrál ve velkém vedru, jsme začali dobře a domácí přehrávali, ale jak už bývá poslední dobou naším zvykem, pustili jsme soupeře snadno do vedení. Po sérii chyb v obraně - špatná přihrávka, odkop, podklouznutí a neobsazení hráčů v rozhozené obraně poslal v 8. minutě do vedení domácí útočník.

Inkasovaný gól naše hráče trochu zaskočil a chvilku trvalo, než se jim vrátila na kopačky pohoda a přesnost. Soupeř dobře „utěsňoval“ střed hřiště to nám dělalo problémy a často jsme zbytečně odevzdávali míč dlouhým nákopy nebo nepřesnými přihrávkami. Postupně se však naše hra zlepšovala a dostávali jsme se stále častěji do blízkosti domácího brankáře. Po krásné akci středem hřiště, kterou začal přesnou přihrávkou Tomáš Zeman, vysunul kolmicí Jirka Krejcar Petra Kováře. Ten si na hranici vápna tělem skvěle odstavil protihráče a překonal brankáře krásným dloubákem. Srovnáno 1:1. Do kabin jsme mohli jít dokonce s vedením 2:1. Po rychlé kombinaci bratrů Kovářů na pravé straně a perfektním prudkém centru Michala chyběl Vráťovi Kohoutovi v zakončení potřebný důraz.

Druhá polovina přinesla rychlý obrat výsledku. Petr Kovář v 57. minutě s míčem u nohy vyprovokoval domácího hráče v pokutovém území ke školáckému faulu. Penaltu si postavil Tomáš Šebesta a s přehledem poslal náš tým do vedení. Soupeř však překvapivě nezvýšil aktivitu a tak to byl opět náš tým, který zvýšil rozdíl skóre. Opět se tak stalo po spolupráci dvojice Jirka Krejcar - Petr Kovář. Prvně jmenovaný bravurně načasovanou kolmicí vyslal směrem k bráně v tomto zápase skvěle hrajícího Petra Kováře. Ten situaci řešil podobně jako při svém prvním gólu, lobem přes vybíhajícího brankáře. Tentokrát však na brankové čáře skákající míč uklidil do sítě Tomáš Šebesta.

Zdálo se, že už se utkání ve velkém vedru dohraje v klidu a pohodě a odvezeme si z hřišť soupeřů už sedmou výhru v řadě. V závěru jsme však předvedli „přednosti“ české nátury. Opustili jsme náročné pojetí hry a zbytečně nechávali domácím hráčům hodně prostoru. Soupeř také změnil trochu rozestavení, což nám začalo dělat problémy. Přehrával nás hlavně po stranách, kdy se naši krajní hráči nechali snadno obejít a po následných centrech zakončovali ve vápně trestuhodně volní hráči. Jednou nás zachránil skvělým reflexem Dan Hlubuček, ale v 82. minutě už nás soupeř za naši lehkovážnost potrestal a začalo zbytečné drama.

Soupeř ožil a našim hráčům logicky začala nervozita svazovat nohy. Naší nezkušeností jsme soupeři nabídli těsně před koncem ještě jeden trestný kop z velmi zajímavé pozice. Soupeř ale nabídku nedokázal využít a tak si z Chaber odvážíme tři body za výhru 3:2.

Milan Šafr