SK Ďáblice – FK Újezd nad Lesy 1:3 (1:2)

Neděle 12. dubna 2015 od 16:30 hod (Ďáblice tráva)

SK Ďáblice – FK Újezd nad Lesy 1:3 (1:2)

sestava FK Újezd nad Lesy:

Hlubuček - Znamenáček, Čížek, Daníček, Moudrý - M.Kovář, Cikhart (46´P.Kovář), Zeman, Kohout (75´Borovička) - Fišer, Mustedanagič

připraven na střídání: Maršák

branky: Daníček, Znamenáček a Mustedanagič

V zápase rozdílných poločasů, náš tým opět, už po třetí v řadě, zvítězil na hřišti soupeře.

V prvním poločase začali lépe domácí. Výborným pohybem narušovali naši, už tak kostrbatou, kombinaci. Zbytečně jsme se zbavovali míčů, nepřesnými a zbrklými přihrávkami, které byly navíc hlavně vzduchem, což bylo při výškové převaze soupeře absolutně neproduktivní. Ďáblice si vytvořili několik šancí a bezbrankový stav vydržel pouze zásluhou výtečného Hlubučka. My jsme se dostali do zajímavé šance zásluhou průniku Moudrého, jehož zpětnou přihrávku nedokázal proměnit v gól Mustedanagič. A tak udeřil soupeř. V 25. minutě se utěšenou střelou z 30 metrů prosadil domácí Poláček. Ani po obdržené brance jsme nezměnili způsob hry a míče zbytečně nakopávali a předháněli se v nepřesnostech.

To co nám však v prvním poločase vycházelo skvěle a v čem jsme soupeře předčili, bylo zahrávání standardních situací a důraz ve vápně. Po jednom z rohů prodloužil hlavou míč na přední tyči Zeman a Daníček uklidil míč do branky, srovnáno 1:1. Následovalo nesmyslné vyběhnutí domácího brankáře s míčem v ruce mimo pokutové území. Z nařízeného trestného kopu se poté nádherně trefil David Znamenáček. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro náš tým.

Do druhé půle vyměnil Cikharta Petr Kovář a tato změna náš tým neuvěřitelně zklidnila. Ve druhé půlce jsme předváděli úplně jiný fotbal. Přesná kombinace, držení míče, hra po zemi, narážečky, načasované pasy za obranu. Zvýšit náskok se nám povedlo opět z trestného kopu. Tentokrát se nádherně trefil Ajdin Mustedanagič. Soupeře jsme ve druhé půlce téměř k ničemu nepustili. Jedinou šanci měl opět Poláček, ale Dan Hlubuček jeho šanci skvělým vyběhnutím zmařil. Náš tým si následně vytvořil 6 stoprocentních brankových příležitostí. Spalovačem v tomto zápase byl hlavně Ajdin Mustedanagič, který 4-krát postupoval z poloviny sám na domácího brankáře. Jednou ho napodobil Michal Kovář a Milan Fišer.

V závěru jsme hru s přehledem kontrolovali a dovedli utkání ke třetímu vítězství na jaře.

Milan Šafr