FK Újezd nad Lesy – Spartak Kbely 6:2 (2:1)

Neděle 22. března 2015 od 15:00 hod (Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – Spartak Kbely 6:2 (2:1)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Šebesta (30´Borovička), Zeman, Daníček, Moudrý - M.Kovář, Cikhart, P.Kovář, Kohout - Fišer, Mustedanagič (75´Novotný)

připraveni na střídání: Pecho

branky: 2x Mustedanagič, 2x M.Kovář, Fišer a Novotný

Po dlouhé a náročné zimní přestávce jsme se konečně dočkali dalšího mistrovského utkání. Naší připravenost na jarní část sezóny přijel prověřit tým ze Kbel. Na podzim jsme s tímto soupeřem prohráli po nepříliš přesvědčivém výkonu 2:1. A tak jsme na domácím hřišti měli co napravovat.

V zimní přestávce se podařilo přivést do Újezda nové tváře a to: Mustedanagiče, Krejcara, Znamenáčka a Boeva. Bohužel ale hned v prvním jarním utkání jsme se museli obejít bez tří posil. I tak jsme věřili, že po dobré přípravě tento duel zvládneme a do druhé poloviny sezóny vstoupíme vítězně.

Od prvních minut to byl spíše zápas řecko-římský než fotbalový. Ale to se vzhledem k prvnímu seznámení s travnatým povrchem po dlouhé zimní přestávce dalo očekávat. Naštěstí jsme to byli my, kdo se s podmínkami vypořádal lépe a začal udávat tempo hry. Rychlými a nápaditými kombinacemi jsme postupně překonávali obranu hostů a začali jsme se dostávat do šancí. Z jedné takové příležitosti dal Mustedanagič první branku utkání. To nás nabudilo a prakticky vzápětí M. Kovář zvýšil vedení našeho celku na 2:0. Soupeře jsme do vážnější šance nepustili a naopak jsme mohli vedení pojistit. Bohužel pět minut před přestávkou nás zaskočil dlouhý aut soupeřova obránce a odražený balón hostující útočník uklidil za Hlubučkova záda.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím, že soupeře mohla korigující branka v závěru prvního poločasu nakopnout. Snažili jsme se přistoupit k naší kombinační hře, díky které jsme soupeře přitlačili před vlastní bránu. Odměněni jsme byli prakticky okamžitě, kdy Mustedanagič vsítil svůj druhý gól v utkání. Netrvalo dlouho a po dlouhém výkopu Hlubučka a vyhraném hlavičkovém souboji zvyšoval Fišer vedení našeho týmu už na 4:1. Zápas se od této chvíle trošku vyostřoval. Moc se nehrálo a rozhodčí pískal jeden faul za druhým. I přesto se nám podařilo přidat pátou branku, kterou vsítil M. Kovář. Chvíli na to korigoval náš soupeř z ojedinělé šance druhým gólem. Když už to vypadalo, že se utkání dohrává, a čeká se na poslední hvizd rozhodčího, přišla po rychlém brejku branka Novotného, který tak potvrdil vítězství 6:2.

Jelikož se jednalo o první jarní zápas probíhající sezóny, výkon našeho mužstva hodnotím jako povedený. Vítězství bylo zasloužené. V příštím kole nás čeká derby s Uhříněvsí, která je v tabulce druhá.

Petr Kovář