FK Újezd nad Lesy

Přeskočit navigaci
FANSHOP
TÝMY

Fotbalový klub Újezd nad Lesy
Čentická 1470

190 16 Praha 21 - Újezd nad Lesy

Sekretář klubu: Zeman Tomáš
Tel: 603 101 900
              
Pro další kontakty využijte v hlavním menu Kontakty...

       

Informace o klubu + kontakty, hrané soutěže a rozpis všech zápasů naleznete  zde.

Mapu hřiště Čentická naleznete zde.

Mapu hřiště Pilovská naleznete zde.

 

Kde sledujete výsledky našich týmů?
Webové stránky FK ÚnL 74 (48%)
FB našeho FK ÚnL 23 (15%)
Stránky PFS fotbalpraha.cz 36 (24%)
Stránky FAČR fotbal.cz 14 (9%)
Jiné 6 (4%)
Celkový počet hlasů: 153

Hokejová odveta v Neratovicích

Neratovická odveta - 5.12.2014

                                        
Po velice úspěšném prvním dílu hokejových klání v zimní fotbalové přestávce, kdy se dokonce v neratovickém deníků objevila zpráva o tomto prvním zápase, pokračovala hokejová paráda odvetným soubojem - staří versus mladí.

Šatna hokejových borců opět praskala ve švech a všude kolem byla cítit bojovná atmosféra. Nakonec se sešlo 19 hokejových nadšenců. Jelikož před týdnem se lámaly některým hráčům z tvrdých střel hokejky, měli s sebou radši jednu a více náhradních. Mladí, jelikož první měření sil celkově prohráli, museli pomoci s oblékáním výstroje svým starším protihráčům.

Oproti prvnímu utkání v táboře starších došlo z rozdílných důvodů k několika změnám. Karel Novák bohužel nesehnal suspenzor, a i když říkal, že u něj už je to stejně jedno, tak po tom v jakém nasazení se odehrál první hokejový mač, změnil na celou situaci názor. Předseda týmu Mora byl z důvodu výkonnosti na trénincích v průběhu týdne přeřazen na farmu v Kolodějích. Místo nich byli povolání neméně zkušení harcovníci v podobě Ryšavky, Pepy Šimka a Karla Kolaříka. Zemětřesení v týmu mladých nakonec nebylo tak horké, jak se po prvním utkání zdálo. Proběhla pouze jen jedna změna, kdy za distancovaného Havla ml. (v minulém utkání nechtěl R. Havlovi st. půjčit po zápase mýdlo, i když prohrál) nastoupil Móza.

Rozbruslení bylo opět ve velkém stylu. Ale jelikož už všichni byli rozehřátí ze samotného oblékání výstroje, mohlo se přesně ve 21:50 místního času začít hrát.

Tentokrát do utkání lépe vstoupili borci dříve narození. Ano, ač se to zdá nelogické, měli více energie, lehkosti a samozřejmě hladu po vítězství. Brankář seniorů, který byl hned od první sekundy zápasu spolehlivý, v pohodě likvidoval pokusy mladých. "Zlý muž" Radek Arťuchin Havel, který si tentokrát vyhlídnul Kubu Křelinu a svými bodyčekovými zákroky ho přiváděl k šílenství, plnil svou roli na jedničku. Nová zámořská posila Karel Kolařík se s grácií pohyboval po ledě, jako kdyby mu stadión v Neratovicích patřil. Je až s podivem, že Kabelka Daníček (Tomáš Kaberle) nedostal před měsícem smlouvu u týmu New Yorku Rangers. Jeden z mantinelů, okolo kterého Kabelka brousil neustále lajnu, je malinko ohořelý. Leader týmu Borovička opět ukazoval svoji důležitost pro tým svou klidnou a vyzrálou hrou. O útočné výpady se opět staral Kovář P., který si velice dobře rozuměl se svými rychlými křídly trenérem M. Šafrem a Novotným. Nová akvizice J. Ryšavka zapadla do týmu neuvěřitelně rychle a svými bodovými příspěvky si zajistila první místo ve sprše. Další nováček v týmu seniorů Pepa Šimek si bohužel vzal helmu Jardy Jágra - ještě když měl dlouhé vlasy a tak nebylo divu, že mu byla o nějaké ty čísla větší. Přesto všechno Pepa bojoval a jezdil doslova po ledě.

Mlaďoši byli, jak opaření, hned z první střely Dan Hlubuček inkasoval a musel se pořádně ohánět. Nezbylo mu tedy moc času na psaní sms své milé. Čermák, Foulauf, Cikhart a Bárta nevěděli, kam dřív skočit. Podlipný s Mózou se hledali a když se našli, tak si pořádně nerozuměli. Borovička ml. se více soustředil na vyprovokování nějaké bitky. A když už se mu postavil v rovném pěstním souboji Borovička st., odešel z bitky opět se zkřiveným úsměvem (snad se bude líbit Elišce), jako před týdnem v souboji s Morou. Hecíř v týmu mladých Kuba Křelina, se snažil spíše zaujmout svou individuální technikou. A tak nebylo divu, že skóre narůstalo pouze na jedné straně. Za stavu 7:2 pro seniory se kapitáni obou mužstev domluvili, že po krátkém občerstvení, proběhne odveta.

V době, kdy borci vydýchávali náročný "první poločas", oznámil hlasatel, že na toto druhé měření sil přišli čtyři platící diváci.

Aby se zápas nehodnotil jen z jedné strany, předává štafetu Míra Kovisák reportéru Robertovi Hlubo Zátrubovi (ano, je to tak, byli pozvaní dva komentátoři).

                                              
Děkuji za velice krátké a výstižné shrnutí prvního zápasu Mírou K. a teď si přiblížíme odvetné utkání, které slibovalo neméně strhující bitvu ve skvělé atmosféře, o kterou se starali, jak už zde bylo napsáno, čtyři vášniví fanoušci. Chyběl už jen čtyřnohý Křelinovic maskot ve svém skvostném oblečku.

Stav série byl tedy momentálně příznivější pro výběr do 80 let. ,,Staří,, však této možnosti pohrdli a žádného zkušeného borce, který by se alespoň přibližoval této věkové hranici, nenominovali. Velkou posilou však pro ně byl Karel Kolařík, ačkoliv byl nejstarším hráčem výběru. Zámořská hvězda, která nasbírala v nejlepší hokejové lize světa 250 startů za tučňáky a Buffalo seibrs. Mladí si dlouho nevěděli rady s tím, jak pokrýt nápadité průjezdy do útočného pásma tohoto zkušeného matadora. Zkusila se i tvrdší hra, kdy zejména Bárta s Borovičkou ml. nemysleli na nějaký přehnaný respekt a Kolaříka masírovali u hrazení. Jenže jak to tak bývá, takový hráči mají i své ochránce a o tom se Borovička ml. přesvědčil, když narazil na staršího Jiřího Boru Šlégra, který mu jasně ukázal, že respekt ke starším je na místě.

Když druhé klání vypuklo, začalo se na obou stranách opatrně. Obě mužstva se oťukávala a připsala si shodně i pár nebezpečných náznaků a šancí. Vše nasvědčovalo tomu, že staří se soustředí na bránění (neboť se jim začali ozývat klouby a plotýnky) a budou podnikat rychlé protiútoky do otevřené obrany mladých, kteří potřebovali hrát na vítězství. Zhruba za 10 minut se podařilo vstřelit mladým šťastný první gól. Ostatně staříci těch šťastných gólů měli snad půl tuctu. Zde se podle mého názoru lámal chleba. Mladé totiž tato branka nabudila. První pětka Cikhart, Folauf, Křelina, Podlipný a Svoboda začala mnohem lépe bruslit, hrála chytře, zvýšila agresivitu, která byla do té doby jen na jedné straně a více se tlačila do brankoviště. I ve více střelách na bránu mladí dominovali a Láďa Lašák Stín se musel v brance hodně ohánět. Cikhart velel dobře fungující obraně, Křelina se zase oklepal ze srážek s ,,Živou dírou,, a začal více větrat zadní řady soupeře. Jirka Boro mladší nemyslel na pěstní odplatu (ani bych mu to nedoporučoval) ale začal hrát chytrý hokej, který na staré platil. V tu chvíli byli staří bezradní a během 3 minut skóre narostlo už o čtyři branky pro mladé a z ochozů se ozývalo: ,,Dejte jim bůra,, , oblíbená věta Karla Nováka, který bohužel nebyl přítomen (nechápu, že mu někdo nepůjčil suspenzor). Ani to mlaďošům nestačilo a bušili do načatého soupeře o to víc. Krvácení se starým nedařilo zastavit a nepomohlo ani přeskupení formací. Velký kápo Boro st. marně hecoval své ovečky. Kolaříkovi chytré přihrávky najednou nikdo nechápal. Nová akvizice Josef Šimek si na víc zadýchal plexisklo, tak že neviděl už vůbec nic. Petra Kováře a trenéra Šafra nejspíše rozhodila výměna dresů, protože se druhý zápas oba hledali. Jirka Hemák Ryšavý sice předváděl slibné průniky do útočného pásma mladých, ale pokaždé ztroskotal na už dobře koncentrovaném Hlubučkovi v brance (přítelkyně ho ujistila, že je opravdu doma a dělá úkoly). Danda alias Kabelka (Tomáš Kaberle) sice brousil lajnu tak, jak mu je to vlastní i na travnatém povrchu, jenže bez puku. A když se do hry nedostal ani tahoun To(n)máš Novotný, který více času spíše pobýval na zádech či na všech čtyřech, vypadalo to na ručník. Za stavu 7:0 pak Radek Havel suše pronesl, že se měl raději ženy zeptat, jestli se mu chce na hokej a ona by řekla, že si spolu pustí Cesty domů. Navíc prý sokolíky takhle hrát ještě neviděl. Kdyby jim to prý takhle dobře šlo i na hřišti a měli tak spolehlivého brankáře jako dnes. Ve zbývající poslední minutě se toho už moc neudálo. Jen Jiří Ryšavý ukrytou střelou pokazil Hlubučkovi čistý štít a jen počechral skóre, aby to prý nebyl kanár.

Ve výsledku mohou být nakonec spokojeni oba výběry a konečný stav je tedy nerozhodný, i když se šli nejdříve sprchovat staříci. Ale ať už by někdo vyhrál či prohrál, za tuhle sportovní účast, nadšení, nebojácnost, fair play hru i nehru, za přístup a odhodlání patří všem potlesk a poděkování. A že to bylo utkání jak zvon, potvrzovalo i obecenstvo. Po celou hrací dobu burcovalo a hecovalo hráče na ploše. A když se zrovna nehrálo, stadiónem plula mexická vlna. Vše bylo završeno oficiální tiskovkou, na kterou dorazili i diváci, kteří se chtěli vyfotit se svými hrdiny.

Kdo nebyl neuvěří ale je to tak...tak snad brzy na viděnou u tradičního hokejového Dohrána.

                          

Petr Kovář, Dan Hlubuček