ABC Braník – FK Újezd nad Lesy 1:0 (1:0)

Sobota 1. listopadu 2014 od 14:00 hod (Braník UMT)

ABC Braník – FK Újezd nad Lesy 1:0 (1:0)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Pecho - Moudrý, Hladík, Zeman, Daníček - Kohout (70´P. Kovář), Cikhart (70´Novotný), Otopal, M.Kovář - Šebesta - Fišer

připraveni ke střídání: Hlubuček, Plašil

První listopadový den jsme zajížděli k dalšímu zápasu na hřiště vedoucího týmu tabulky. Braník, který společně s Uhříněvsí ještě v této sezóně neprohrál, jsme chtěli potrápit a odvézt si nějaký bod. A skutečně se tak stalo. Bohužel jen bez bodového efektu.

I když bylo krásné počasí, přesto se utkání odehrálo na umělé trávě. A tak se dal čekat spíše bojovný než kombinační fotbal.

Začátek prvního poločasu naplnil předpovědi před výkopem zápasu. Obě mužstva postrádala fotbalovou kvalitu. Hra byla kolikrát přerušena z důvodu nedovolených zákroků či ošetření samotných hráčů. Přesto všechno se ale dříve „probudili“ domácí a zatlačili nás k vlastní bráně. Naše obranná linie ale byla dostatečně konsolidovaná a nepouštěla soupeře do větších šancí. A když už se Braník dostal do zakončení, podržel nás povedenými zákroky gólman Pecho.

Zhruba od poloviny prvního poločasu jsme začali hru vyrovnávat a také jsme několikrát zahrozili. Tu největší šanci měl po vystihnutí nepřesné přihrávky Otopal. Z úhlu se řítil sám na branku domácích, ale k naší smůle ji jen těsně minul. A toho jsme vzápětí dvojnásobně litovali, jelikož domácí po rychlé kombinaci a nedorozumění našich obránců, dopravili míč za záda našeho brankáře. Ve zbytku prvního poločasu jsme už nechtěli inkasovat. To se naštěstí podařilo a tak jsme šli do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého dějství jsme vstoupili poněkud nervózně a rozpačitě. Hned první šance Braníka nám jasně dala najevo, že takhle hrát nemůžeme. Střela zpoza velkého vápna olízla břevno naší branky. Hráči toto varování vzali na vědomí a už jsme domácí do žádné velké šance nepustili.

Naopak jsme to byli my, kdo udával tempo zápasu a vytvářel si jednu šanci skórovat za druhou. Nápaditými kombinacemi jsme se dostávali do zakončení, které jsme ale nedokázali proměnit. Soupeř si často vypomáhal nedovolenými zákroky. Ovšem i po standardních situacích jsme ohrožovali branku domácích. Našim hráčům v této fázi zápasu nemůžeme nic vytknout.

Jak se blížil konec zápasu, rostl i náš tlak. Velkou příležitost na vyrovnání měl Novotný, avšak skvělým zákrokem podržel domácí mužstvo brankář. Nejblíže ke vstřelení gólu měl v samém závěru utkání z trestného kopu Šebesta, jehož technická střela skončila na břevně domácí branky. A jelikož vzápětí hlavní rozhodčí (je potřeba uznat i velmi dobrý výkon rozhodčích) naposledy písknul do píšťalky, radovali se z těsného vítězství 1:0 hráči ABC Braník.

I když jsme si žádný bod ze hřiště vedoucího celku tabulky neodvezli, je potřeba poděkovat hráčům za předvedený výkon. Doufáme, že v dalším utkání, kdy přivítáme v posledním domácím zápase podzimní části Chabry, navážeme na předvedenou hru a výkon ze hřiště Braníka.

Petr Kovář