SK Viktoria Štěrboholy – FK Újezd nad Lesy 1:0 (0:0)

Pátek 17. října 2014 od 19:00 hod (UMT Stěrboholy)

SK Viktoria Štěrboholy – FK Újezd nad Lesy 1:0 (0:0)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček – Moudrý, Daníček, Zeman, Folauf – Šebesta (65´Plašil), Cikhart (75´Damborský), Otopal, Křelina – Kohout – Novotný

připravení ke střídání: Maršák, Gruber, Malý

V netradičním pátečním podvečeru jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání na půdu Viktorie Štěrboholy. Zápas se měl odehrát za umělého osvětlení na přírodní trávě, avšak po vydatnějších deštích v průběhu týdne se nakonec hrálo na umělé trávě. To s sebou neslo větší riziko zranění i menší fotbalovou podívanou.

Už první minuty utkání naznačili, že diváci uvidí především plno osobních soubojů a množství nevynucených chyb z obou stran. Bylo vidět na hráčích, že nejsou s umělým povrchem plně sžití. Míč od kopaček často uskakoval a tak bylo k vidění málo technických prvků, natož kombinací. Přesto se ale před oběma brankami rodily šance. Střelecké pokusy ze středních vzdáleností, zakončení po centru, či v některých případech po povedené kombinaci. Naší největší příležitostí bylo nastřelení břevna domácí branky při pokusu Křeliny.

S blížící se přestávkou na hřišti vzrůstaly emoce. A tak nebylo divu, že rozhodčí rozdával jednu žlutou kartu za druhou. Ovšem to na poločasovém stavu 0:0 nic nezměnilo.

Bohužel místo fotbalu se do začátku druhého poločasu přenesly emoce ze závěru první půle. To samozřejmě poznamenalo plynulost hry. Hrálo se především uprostřed hřiště, a když už to vypadalo na rozvíjející se akci na jedné či druhé straně, byla záhy nedovoleným zákrokem nebo pro nepřesnost ztracena. Přesto si domácí vypracovali v krátkém sledu dvě velké příležitosti. Nejprve po krásné střele orazítkovali levou tyč naší brány a o minutku později, jen těsně poslali míč nad branku. V tu chvíli jsme se nacházeli ve velkém útlumu. A toho fotbalisté Štěrbohol i s dávkou štěstí dokázali využít a šli do vedení. Inkasovaný gól nás probudil a začali jsme si vytvářet příležitosti k vyrovnání. Bohužel jsme ale ani jednu možnost neproměnili. Střela z volného přímého kopu Šebesty skočila na břevně a Kohout jen těsně před odkrytou brankou nedosáhnul na míč. Nezbylo nám tedy, než pogratulovat soupeři k výhře 1:0.

Prohraný zápas nás velice mrzí, jelikož minimálně bod jsme si zasloužili. Nebyl to nijak líbivý fotbal, ale to se vzhledem k umělé trávě dalo očekávat, nicméně za bojovnost a množství šancí jsme si jeden bod odvézt mohli a měli. Každopádně, jak jsem již dříve psal, jestliže neproměníme některé vyložené šance, může nás to stát celý zápas a to se v tomto případě potvrdilo.

Petr Kovář