FK Újezd nad Lesy – SK Ďáblice 0:4 (0:3)

Čtvrtek 25. září 2014 od 16:30 hod (Újezd nad Lesy)

FK Újezd nad Lesy – SK Ďáblice 0:4 (0:3)

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hlubuček - Daníček, Zeman, Otopal, Křelina (75´Malý) - Šebesta, Kohout, Bednář, Kovář M. - Fišer (46´Plašil), Novotný (46´Folauf)

připraveni ke střídání: Pecho, Plzák, Čermák

Dalším zápasem v sezóně 2014/2015 byl odložený duel s Ďáblicemi. Utkání bylo z důvodu podmáčeného trávníku odloženo na čtvrtek. Tak jako soupeř i my jsme se museli připravit na to, že někteří hráči z důvodu zaměstnání či studijních povinností, budou mít méně času se připravit a zkoncentrovat na zápas. A s tím se daleko lépe popasoval náš soupeř.

Do utkání jsme vstoupili velice nervózně až ledabyle. Zato soupeř na nás vletěl s velkou agresivitou a vyzrálou hrou, se kterou jsme měli obrovské problémy. Když jsme měli na kopačkách balón, tak jsme nebyli schopni si pořádně přihrát, převzít míč a pořádně si naběhnout na přihrávku. Našim hráčům chyběla chuť do zápasu, elán zahrát si fotbal, zkrátka to v některých momentech vypadalo, jako by nás to snad ani nebavilo.

A tak nebylo divu, že jsme po dvaceti minutách hry inkasovali první gól. Bohužel ani ten nás nenastartoval k lepšímu výkonu. Spíše nás ještě více srazil do kolen a výsledkem byla vlastní branka. To už naše hra postrádala veškeré taktické pokyny, se kterými jsme do zápasu nastupovali. Nakonec jsme do poločasu inkasovali ještě třetí gól. Do druhého poločasu jsme nastoupili uvolněněji a taky s řadou změn v rozestavení. Přesto všechno, kdy už jsme neměli co ztratit, jsme se do nějaké vyložené šance nedostali. Spíše jsme se soupeřem bojovali o střed hřiště. Nakonec nám náš protivník přidal čtvrtou branku a bylo prakticky hotovo. Ve zbytku zápasu dostali šanci hráči ze širšího kádru a dorostu.

Na tento zápas musíme rychle zapomenout, ale na druhou stranu je potřeba se z něj ponaučit. V příštím utkání musíme odčinit bodovou ztrátu z tohoto utkání.

Petr Kovář