FK Řeporyje - Praha 5 -FK Újezd nad Lesy 1:3 (0:0)

V sobotu 3.10. 2015 jsme vyrazili do Řeporyjí. Mužstvo soupeře mělo stejně bodů jako my a jen o skóre bylo pod námi. My pátí, oni šestí. Zápas začal s více jak půlhodinovým zpožděním, možná nás to trochu rozhodilo, ale začátek se nevyvíjel až tak dle našich představ. Kdybychom ovšem hráli na neproměněné šance, i Barcelona by se musela červenat a sedět v koutku hřiště se sklopenými hlavami. Jen David spálil v prvním poločase tolik šancí, že bychom si nad nimi mohli upéct prase a věnec špekáčků. No, nedařilo se. Soupeř naštěstí tolik šancí neměl, ale obranu měl zajištěnou hodně velkými kluky s výrazem dorostenců. Nešlo nám to. Za zmínku ale stojí krásná rána Míši Hrocha ve 22. minutě, nebo Kubova střela z minuty deváté, kdy střele chybělo trochu více razance. V každém případě skončil první poločas smírně 0:0. Druhý poločas začal stejně jako ten první, David ve 37. minutě minul tvrdou ranou těsně soupeřovu branku. Ale to už se začal projevovat i soupeř, který už jen nebránil. V 38. minutě Pavel zachránil jistý gól, ale v další minutě, tedy přesně ve 40. nám soupeř přečíslil obranu a vstřelil první gól zápasu a my prohrávali 1:0. No nedáš, dostaneš. Naštěstí ale máme ve svých řadách Honzu Heteše, který se jako obvykle prodíral s míčem směrem k soupeřově bráně a byl jako obvykle faulován, dnes ale před vápnem. Jako skvělý exekutor se ukázal náš druhý Honza. Ten si postavil míč, Jirka klamným pohybem znejistěl zeď soupeře a Honza Uchytil tvrdou ranou prostřelil soupeřova brankáře a bylo vyrovnáno v 44. minutě!Potom jsme se přetahovali se soupeřem v zahazování šancí, až často mávané ofsajdy rozčilily Honzu Uchytila, který se ozval směrem k arbitrovi a hned obdržel žlutou kartu. Nedá se nic dělat, i když měl pravdu.V 57. minutě se konečně našel David, který se prodral mezi dvěma urostlými zadáky a konečně jsme vedli 1:2!A to by bylo, aby se nepřidal náš bojovník Honza Heteš. V 61. minutě se radoval z gólu i on a pojistil tak naše křehké vedení - 1:3! Tímto výsledkem taktéž skončil celý zápas. Nutno podotknout, že my i soupeř jsme neměli nikoho na střídání. Partie bylo otevřená od začátku a miska vah se mohla přiklonit ke komukoliv. Celé mužstvo bojovalo, jak se dalo. Byli jsme nakonec lepší ve skóre, hra byla vyrovnaná, tvrdá, ale velmi slušná. Obrana kolem Honzy - Jirka, Kuba a Adam fungovala tentokrát opravdu zodpovědně, občas by to chtělo méně kliček. Útok z počátku bezzubý se přeci jen pochlapil. Všichni zaslouží pochvalu za odvedený výkon. Góly: Jan Uchytil 1x, Jan Heteš 1x, David Ch. Kny 1x Ještě si nemůžu odpustit poznámku k pomeznímu rozhodčímu, který zastupoval Řeporyje. Někoho tak nevychovaného, drzého a arogantního jsme ještě nepotkali. Tak mu přeji, aby si ten život, který má před sebou, pořádně užil a nemusel využívat výhody našeho sociálního systému a posléze žebrácké hole, která na něj jistě čeká, pokud se bude ke svému okolí chovat tak, jak jsme zažili na vlastní kůži. Nerad to říkám, ale je ostudou slušného fotbalu.