Útočníci 350 (33%)
Realizační tým 436 (42%)
Celkový počet hlasů: 1047

FK Újezd nad Lesy : Tělovýchovná jednota Spartak Kbely 3:5 (1:4)

¨V sobotu dne 10.10. 2015 jsme přivítali pro nás naprosto nečitelné mužstvo z Kbel. Prohráli jen 2x, a to se silným Zličínem a potom s Řeporyjemi, které my jsme ale porazili. První poločas začal naším náporem, ale naše impotence v zakončování velmi slibných příležitostí byla nadmíru úspěšná, protože jsme z mnohého nevytěžili nic. Během pěti minut prvního poločasu jsme mohli vést 3:0. Ale skutečnost byla jiná, jak se říká: Nedáš -dostaneš, platilo naprosto přesně. V 7. minutě jsme lovili míč z brány poprvé. Ve 14. minutě jsme už prohrávali 0:2. V 18. minutě to bylo již 0:3. Naštěstí se ve 27. minutě protáhl David po pravé straně k bráně soupeře a jeho přihrávku zpět na Honzu si soupeřův hráč srazil sám do brány. 1:3. Ve 34. minutě David opět přihrával ze stejného místa, ale my nebyli schopni přihrávku zpracovat a dát gól do prázdné brány..., a tak jsme v 35. minutě gól dostali zase my. 1:4. Tímto výsledkem skončil první poločas. Než začnu popisovat poločas druhý, rád bych napsal něco o rozhodčím a soupeři. Rozhodčímu by měl někdo sdělit, že se fotbal nehraje rukama, že se fauly pískají, a co je to faul, by mu měl také někdo vysvětlit. Soupeřovu hrací páteř tvořili tři urostlí hráči, minimálně jednoho bychom tipovali na dorostence, také nám dal čtyři góly. K takovému hráči můžeme Kbelům jen pogratulovat, pokud je to opravdu 2001. My jsme měli na zástup opět tři kluky 2003, a ti , i když se velmi snažili a byli vidět, nemohli s těmito "vazbami" soupeřit, problémy totiž měly i 2001. Druhý poločas začal opět naším náporem, David se prodral velmi blízko k bráně, ale v závaru se nikomu nepodařilo skórovat. Ve 45. minutě dostal David konečně krásnou nahrávku od Jirky Jelínka(?) do běhu a prostřelil soupeřova brankáře a bylo to 2:4. Ve 47. minutě David nahrává před prázdnou bránu Honzovi Hetešovi, ale ten dnes neměl svůj den. Netrefil! A že měl dnes šancí hodně, ale nic mu tam nespadlo. V 54. minutě nám soupeř přečíslil rozhozenou obranu a už jsme prohrávali 2:5. Potom se v závaru zranil soupeřův hráč č. 10, zrovna ten největší a na chvíli musel opustit hřiště a hra se najednou změnila.Jenomže v další minutě byl David sestřelen při samostatném úniku zezadu ve vápně, podařilo se mu sice vystřelit, ale nepřesně a rozhodčí se jen pousmál. A tak jsme přišli na několik minut i my o Davida, ale rozhodčí byl katastrofický a nebojím se říct, že tendenční... Měli jsme větší tlak, bylo vidět, že jejich nelepší hráč jim velmi chybí, a tak si konečně Honza Heteš trochu spravil chuť a v 60. minutě vsítil náš, bohužel již poslední gól. 3:5. Hráči soupeře viděli náš tlak, a tak byl nasazen opět hráč číslo deset, ačkoliv bylo vidět, že má zdravotní problém. Na pár minut se potom vrátil i David, ale kromě druhého břevna v zápase jsme nic dalšího nevytěžili. Zápas skončil 3:5 pro soupeře. Tentokrát byl soupeř lepší, měl více starších a fyzicky lépe vybavených kluků, ale ze čtyřech zápasů dostal jen 4 góly, my mu dali za jeden zápas tři a mohli jsme vyhrát. Škoda zahozených šancí. Ale tak to někdy je. Co dodat? Všichni se snažili, možná jsme si příliš zvykli na to, že vyhráváme a zdálo se jednu chvíli, že to kluky už moc nebaví, ale drželi se statečně a s naším mužstvem se prostě nedalo moc dělat, je nás málo. Se zástupem jsme měli jen 2 hráče na vystřídání. Nejlepším hráčem byl rodiči vyhodnocen pomezní rozhodčí Michal Hroch. Jinak pochvala všem za to, že vydrželi a nedali se. Zvláštní pochvala pro fandící maminky. Góly: David Ch. Kny - 2x, Jan Heteš - 1x