Útočníci 349 (34%)
Realizační tým 431 (42%)
Celkový počet hlasů: 1030

Přední Kopanina - FK Újezd nad Lesy 6:3 (1:3)

V sobotu 10. října jsme se vydali na hřiště do Přední Kopaniny, abychom se pokusili porazit nebo alespoň částečně znepříjemnit fotbalovou pohodu soupeři na druhém místě tabulky. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, ale svoji pomyslnou fotbalovou kůži jsme nechtěli dát zadarmo. První poločas nám ale vyšel na jedničku. Bojovali jsme proti kompaktnímu celku, který ve svých řadách moc 2002 nemá, ale asi jsme ho překvapili, asi nás podcenil, možná si myslel, že výhry chodí samy. Ve 2. minutě doklepl míč za soupeřova brankáře Pavel. V 5. minutě jsme již vedli 0:2, když se trefil David a tentýž hráč se trefil ještě po minutě a Chabry prohrávaly 0:3. To byla sprcha. Poté se hra vyrovnala, soupeř měl mírnou převahu, ale jeho snaha nebyla korunována úspěchem až do 31. minuty, kdy jsme dostali takového šmudlu pomalého, že bych ho ani za gól neuznal. Ale co, do šaten jsme odcházeli s velmi nadějným skórem 1:3 pro nás. Jenomže co přišlo potom, nepochopí snad ani Einstein...., sice jsme začali naším tlakem, ale Davidův centr nedokázal před bránou zpracovat ani jeden z našich třech hráčů, a to , ačkoliv jsme to ještě netušili, byl začátek nástupu našeho soupeře. Celý druhý poločas jsem nechápal, že hrajeme proti 12 soupeřům, až na konci zápasu jsem rozpoznal ve dvanáctém hráči soupeře našeho, bohužel musím říci, velmi neschopného a tendenčně pískajícího arbitra.Ve 42. minutě si Kuba zase nedal pozor na ruce a po odpískaném faulu jsme inkasovali druhý gól. 2:3. Po druhém obdrženém gólu jsme ale přestali hrát, naprosto se pro naše kluky změnila situace a fotbal se pro ně stal takovou nějakou obtěžující záležitostí, která jen prudí a prudí. V minutě 55. jsme inkasovali znovu. 3:3. Do konce zápasu zbývalo 15 minut a my jsme se úplně sesypali. Na vině snad ani nebyl celkem dobře hrající soupeř, který svoje kvality určitě má, ale spíš rozhodčí, který hru pustil a Kopaničáci využili šanci a tvrdými zákroky a záludnými fauly ničili naše kluky, kteří jsou na hřišti jedni z nejslušnějších, neoplácejí, ale co bylo moc, to bylo moc. Rozhodčí neviděl chyby a likvidační fauly domácích, viděl jen bránící se naše kluky a vše pískal jako fauly. V 60. minutě už jsme prohrávali 4:3. V 61. minutě byl zraněn Štěpán, který nastoupil ke svému prvnímu utkání v sezóně po zranění kolene. Tvrdé nekompromisní zákroky hráčů Chaber byly arbitrem přehlíženy, naše obrana vyhodnocována jako fauly. A jak rozhodčí nezvládal, tak se hra zhoršovala. Fauly za jeho zády, tahání za dres a okopávání bez míče, se staly velmi využívanou realitou. V 64. minutě obdržel Honza Heteš žlutou kartu. Faul to určitě byl, ale ne chtěný. Kdo tam byl, ví své. Jeden hráč z Kopaniny sice obdržel taktéž jednu žlutou kartu, ale podtržení zezadu unikajícího hráče na bránu se trestá červenou. Ale to hlava pana rozhodčího nebere. Takže bylo po hře. Trávník se stal jedním kolbištěm zápasů řecko-římských, a když náhodou nějaký náš hráč vyhrával, byl to faul, jinak bylo vše posuzováno jako čistá hra. Tedy jen ze strany soupeře. V 66. minutě soupeř prostřelil zeď po odpískaném faulu proti komu? Co myslíte? No jasně, už jsme prohrávali 5:3. No, co dodat? V silně tendenčním prostředí všichni okopáni a znechuceni kluci prostě nehráli. V 67. minutě Dominik slabě odkopnul míč a už jsme prohrávali 6:3. A perlička přišla na závěr. David se dostal k míči, ale byl velmi nevybíravě faulován několikrát po sobě, aby náhodou snad nedal gól. Rozhodčí jen koukal a nic. Když se ovšem ohnal po dotírajícím protihráči, byl okamžitě odpískán faul. A David, ač kapitán, to fakt nevydržel, a nikdo ze slušných hráčů mu to nemůže zazlívat a naprosto neschopného arbitra vyfakoval, a tím řekl vše za ostatní. A dostal červenou. Jeden z nejslušnějších hráčů se na to prostě už nemohl dívat. Vyloučen byl v 68. minutě, takže už k žádnému incidentu nedošlo. Ani gólu. S porážkou jsme tak nějak počítali, ale má to Přední Kopanina zapotřebí? A arbitr? Bída, utrpení a zmar. NĚCO TAKOVÉHO by nemělo pískat ani kuličky. Ač klukům hra zvláště v druhém poločase moc nešla, a já se jim nedivím, že se jim moc nechtělo hrát, myslím si, že za trpělivost s tím žlutým hráčem soupeře si zaslouží pochvalu. Všichni. Góly: David Ch. Kny -2x, Pavel Nykodým 1x