TJ Sokol Stodůlky - FK Újezd nad Lesy 7:1 (3:1)

V sobotu 7.11. 2015 jsme dorazili v ranních hodinách na hřiště dnešního soupeře do Stodůlek. Soupeř je na tom jako my, pohybuje se ve středu tabulky a my bez několika kmenových hráčů jsme tak trochu doufali v zázrak. No, ale zázraky se nedějí každý den. Naši kluci jsou dost nesehraní, v každém zápase se mění sestavy díky "marodům" a posilám z ročníku 2003. A také to bylo vidět. V 6. minutě jsme dostali první branku. 1:0. Dominik v bráně doslova čaroval, soupeř dost tlačil, ale i díky jemu a troše štěstí jsme první polovinu prvního poločasu odolávali. V 19. minutě jsme dokonce vyrovnali díky Honzovi Uchytilovi, který z dálky skákavou střelou podstřelil soupeřova brankáře. A jak se později ukázalo, bylo to všechno, co jsme na hřišti dokázali. Ve 27. minutě jsme dostali druhý gól na 2:1. Obrana doslova zaspala a už se bohužel neprobudila. Až do konce zápasu. My jsme měli také nějaké šance, ale byli jsme tentokrát bezzubí. Honza Heteš nedal v 31. minutě jasnou šanci, a tak jsme zato ve 33. minutě inkasovali potřetí. 3:1. Druhý poločas začal ještě hůře než ten první. Ve 37. minutě už jsme prohrávali 4:1. Ačkoliv dělal Dominik v bráně psí kusy, góly do naší brány padaly jako na střelnici bohužel díky hlavně slabé, nevýrazné a spící obraně. Tentokrát to obrana fakt nevychytala....38. minuta - 5:1. 43. minuta - 6:1. Potom jsme troch posílili obranu a ve 45. minutě šel do brány Adam, kde vystřídal Dominika, který se jako čerstvý hráč vrhnul do pole. Tyto změny přinesly trochu uklidnění do obrany, Adam chytal jako zkušený matador, a tak jsme v posledních dvaceti minutách dostali jen jeden gól, a to v minutě 70. Skórem 7:1 pro domácí skončil tento mač nehodný přílišné, ba žádné chvály. Jak zápas hodnotit? Útok nevýrazný, obrana děravá, všeobecná ospalost prakticky celého mužstva. Z naší strany žádný fotbal, ale odkopávaná, a to v tom lepším případě. Jednotlivci nezmohli nic, celkový dojem pod úrovní bodu mrazu. Možná by bylo dobré brát náš fotbal více zodpovědně a nehrát třeba hry do časných ranních hodin. To potom na hřišti nemůžu očekávat žádnou olympiádu. Je třeba si sáhnout do svědomí a trošku se zamyslet. Kdyby hra byla o pár procent lepší, nemuseli jsme dopadnout takto. Pochvala jde za Dominikem, určitě i za Míšou Caldrem a Adamem do času jeho působení v bráně. Jinak tentokrát chválím pana rozhodčího, foukal to velmi dobře a i celé utkání se hrálo v poměrně slušném duchu, kde se nevyskytovaly záludné a likvidační fauly jako na Přední Kopanině. Branky: Jan Uchytil - 1x.