FK Újezd nad Lesy - -FC Zličín 1:4 (1:3)

V neděli 15.11. 2015 jsme uvítali na našem notně rozbahněném pažitu posledního soupeře podzimní části sezóny 2015/2016, a to mužstvo ze Zličína. Moc nadějí jsme si nedělali, mužstvo se měří s těmi nejlepšími v tabulce, my to máme z různých důvodů těžší, ale každopádně jsme nenastoupili jak na porážku. První poločas začal únikem Davida, který ve 3. minutě opět (pokolikáté už?) nedal. V páté minutě jsme přežili přímý kop z hranice našeho vápna díky výbornému Pavlovi v brance. Ve dvanácté minutě opět utekl David po pravém křídle, nahrávka pod sebe ale nenašla nikoho, kdo by míč dopravil do brány, a to jsme měli dva kluky ve vápně, stačilo jen zareagovat..... V 17. minutě jsme si dali dost nešťastně vlastní gól, kdy dobíhající Jirka srazil vyražený míč Pavlem do vlastní branky. Někdy se prostě stane - 0:1. No jo, jenže ve 27. minutě Honza Uchytil zahrál nepřesně domů, míč se ve vodě prostě nedotočil...., a my prohrávali po vystižení této přihrávky soupeřem již 0:2. Ve 28. minutě zase utekl David a z jeho zpětné přihrávky do malého vápna soupeře padl náš první, bohužel také poslední, gól. Šťastným střelcem byla naše velmi dobrá podpora ročníku 2003 Jirka Jelínek. Ve třicáté druhé minutě opět David po úniku nedal gól z velmi dobré pozice(už to vypadá, že má více neproměněných gólovek jak vstřelených gólů....), a tak jsme inkasovali my o minutu později z rohu, v závaru jsme nedokázali míč jednoduše odkopnout a soupeř přišel potřetí k lacinému gólu. 1:3. Tak skončil i první poločas. Druhý poločas byl již o klouzání po bahně a jiných kratochvílích a o hodně jiném než o regulérním fotbalu.... V každém případě je vhodné zmínit ránu Jirky Jelínka, která šla těsně vedle a velmi nadějnou šanci Kuby, který ji ale zakončil velmi slabou střelou. Kubo - musíš snídat, jinak nebudeš mít sílu! V 51. minutě naši obranu převálcoval velmi urostlý útočník soupeře a Pavel neměl šanci - 1:4. V padesáté třetí minutě (už je mi to trapné psát) se opět krásně uvolnil David, ale jeho prudká příčná střela skončila na tyči a míč se odrazil ven. Potřeba seřídit nohy v zimní přestávce je na pořadu dne. Proměnění jeho šancí by znamenal přinejmenším nerozhodný výsledek. Ale hraje se na góly a ne na šance. V sestavě velmi chyběl Honza Heteš, který se místo fotbalu jel rekreovat do lázní a David tady byl jak sirotek.... Za zmínku určitě stojí situace ze 66. minuty, kdy Pavel dle pana rozhodčího fauloval běžícího soupeře za míčem těsně na hranici vápna, ale následný přímý kop jsme vyřešili bez ztráty kytičky. Zápas skončil 1:4 pro našeho soupeře. Co dodat? Zápas, ač se to tak nezdá, byl velmi vyrovnaný, my jenom nedávali góly a soupeři jsme dva prakticky darovali. Škoda. Ale třeba to příště vyjde. Veliká pochvala klukům z mladších žáků - Jirkovi Jelínkovi a Míšovi Caldrovi, hráli velmi dobře a nikdo by jim nehádal o rok či dva méně. Hodně byl vidět Kuba, který se hodně snažil, chtělo by to víc přihrávat nebo lepší zakončení. Obrana celkově obstála a útok tentokrát bezzubý, štěkající pes, který nekousal. Branky: Jirka Jelínek 1x, Jirka Franz -1x vlastní.