Útočníci 348 (34%)
Realizační tým 431 (42%)
Celkový počet hlasů: 1029

FK Union Strašnice - FK Újezd nad Lesy 2:3 (1:2)

V sobotu odpoledne po dobrém obědě jsme se přišli proběhnout a vytrávit na naše známé hřiště turnaje zimní ligy 2015-2016. Čekali na nás kluci z domácího prostředí, a tak jsme tušili vyrovnaný souboj. Soupeř neměl nikoho na střídání, ale alespoň hrál v jedenácti lidech. My jsme hráli v deseti. Chyběl nám Karen, který si pravděpodobně foukal bebí na kolínkách po určitě tvrdém lyžařském dni na horách, ale asi se spíš přejedl, a kdo by si kazil odpoledne? A druhým nepřítomným byl Pavel, toužící pořádně běhat tak moc, že nám v případě potřeby není schopen pomoci v bráně. Tentokrát se odebral na Moravu. Ale nějak mi to nesedí, protože v autě toho moc nenaběhá. Ale třeba měl častější zastávky a proběhl se na odpočívadlech. Škoda, že to nenechal na příští víkend. To hrajeme v pátek a celý víkend je volný..... Ale už se stalo a my neházeli samopal do obilí, i když nás to moc mrzelo a věděli jsme, že budou síly rychle odcházet. Honza Uchytil se vydal na umělý pažit s růžovou svítící gumičkou ve vlasech a mohli jsme začít (Poděkování Jitce za půjčení, určitě to pomohlo). Zpočátku se nic dramatického neudálo, v 10. minutě jsme však začali vystrkovat růžky, Honza Heteš dával centr před bránu, David ale byl příliš daleko. Potom si to oba vyzkoušeli opačně - ve 13. minutě se David utrhnul po pravé straně, nahrál Honzovi a ten se nemýlil, vedeme 1:0! V patnácté minutě jsme mohli dostat branku, osamocený hráč šel na naší bránu, ale famózní Dominik ho s přehledem vychytal!! V 19. minutě jsme zbytečně zazmatkovali v naší polovině hřiště a z nenápadné střely padl soupeřův gól. 1:1. Naštěstí zase ukázal David své rychlé nohy a ve 28. minutě se prodral přes dva soupeřovy obránce, vypíchl těsně před brankářem malou domů, doběhl míč a vedeme 1:2!! Tak skončil první poločas. Ve druhém poločase bylo vidět, že sil rychle ubývá a mužstva se spíše spoléhají na rychlé brejky, ale obrany byly celkově připravené. V 6. minutě nás opět podržel neskutečným výkonem Dominik, kdy se na něj řítili 4 soupeřovi hráči a nedokázali mu dát gól. Dominik zase v pohodě vše vyřešil. V 11. minutě přišel zlomový okamžik, kdy náš neúnavný bojovník Honza Heteš přešel přes čtyři soupeřovy obránce a pravačkou křížem zvýšil naše vedení na 1:3. Byl to náš vítězný gól. protože soupeř stihl zkorigovat výsledek v 16. minutě na konečných 2:3. Co dodat? Všichni dnes hráli na doraz, těžko někoho výrazně vyzdvihnout. Přeci jen se ale asi všichni shodneme, že Dominik byl určitě jedním z klíčových postav dnešního utkání. Pochvalu si stoprocentně zaslouží i Adam, který se rval do poslední vteřiny, dále mě překvapuje stále víc Michal, který hraje s přehledem a má v přihrávkách vždy myšlenku a nedá se a v neposlední řadě i Kuba, který byl dnes hodně vidět vpředu, i když se mu zavěsit tentokrát nepodařilo, bojoval i ve středu hřiště. Snad jen ty poznámky by si mohl ušetřit. Honza Uchytil s Jirkou také byli hodně vidět i s celou obranou. To asi ta gumička... Ještě jednou všem přítomným klukům dík za odvedenou práci!! Góly - Jan Heteš 2x, David Ch. Kny 1x