Útočníci 350 (33%)
Realizační tým 436 (42%)
Celkový počet hlasů: 1048

MZ FK Újezd nad Lesy - FC Háje Jižní Město 3 : 5 (0 : 5)

V sobotu 9.4. 2016 jsme se sešli k prvnímu letošnímu mistrovskému zápasu. Jako na začátku sezóny 2015/2016 jsme se potkali na úvod s nejsilnějším mužstvem FC Háje Jižní Město. Sice jsme s ním hráli první zápas 2:3, ale mezitím nám toto mužstvo odskočilo o sedm míst v tabulce. Respektive - oni zůstali první s pouze jednou remízou a my okupujeme osmou příčku. Jak ostrý byl hvizd píšťalky rozhodčího, tak ostře se do nás Háje pustily. Míč se neustále kutálel do naší branky a my jsme se nestačili divit. Naše brána asi byla pro merunu magnetem - první gól jsme dostali ve 3. minutě 0:1, druhý hned ve čtvrté 0:2. Potom se kluci z Hájů zase nadechli a my lovili míč ve 14. minutě potřetí z vlastní branky 0:3 a hned v minutě 17. - 0:4. To ještě Honza Uchytil ve 22. minutě vykopával míč z brankové čáry, když již Háje zvedaly ruce nad hlavu, ale protože se neujala Davidova přihrávka z pravé strany před bránu, míč prošel kolem brány asi 30 centimetrů podél, ale nikdo nebyl v dohledu, v 31. minutě soupeř dokonal náš kolaps v prvním poločase a ukončil ho pro nás velmi nelichotivým výsledkem 0:5. Ve druhém poločase jsme čekali další kanonádu, ale naše mužstvo přišlo jako vyměněné...., ve 41. minutě David doběhl míč před soupeřovým brankářem a přesným obloučkem ho přehodil a změnil stav na 1:5. V 53. minutě se Davidovi podařil husarský kousek, když prakticky z nulového úhlu poslal koníčkem míč do branky soupeře zpětnou rotací, když už byl skoro za čárou autu vedle branky. 2:5. V 67. minutě se po skrumáži po střeleném rohu dostal k míči Pavel a upravil na konečných 3:5 pro soupeře. Víc už jsme nedokázali a ani soupeř se nedostal k dalšímu zakončení. Jak zápas hodnotit? Dva poločasy jako nebe a dudy. První prohrajeme 0:5 a druhý vyhrajeme 3:0. A to s nejsilnějším mužstvem v naší třídě.... Japato je toto možné? (Plzeňština). Nebývá u nás zvykem, že druhý poločas je o tolik lepší. U Hájů asi zase není druhý poločas běžně tak slabý.Zvláštní. V zápase se určitě blýsknul Dominik několika super zákroky. V obraně nám chyběl Jirka, ale v druhém poločase si obrana vedla moc dobře a útočníci dělali svoji práci, tak jak to má být. Myslím, že takový výsledek s lídrem tabulky je velmi přijatelný. Díky moc klukům z ročníku 2003 a pochvala celkově celému mužstvu. Často to nedělám, ale pochvala i panu rozhodčímu, pískal velmi dobře. Vstřelené branky: David Ch. Kny 2x, Pavel Nykodým 1x