Útočníci 349 (34%)
Realizační tým 431 (42%)
Celkový počet hlasů: 1030

MZ SK Střešovice 1911 "B" - FK Újezd nad Lesy 5:3 (3:1)

V neděli na Prvního máje nás přivítalo na soupeřově umělce ve Střešovicích pěkné slunečné počasí. Ale to asi bylo to jediné pozitivní na celé "fotbalové" akci. Soupeře jsme na podzim převálcovali 12:1 a v současné chvíli se nacházíme o jeden stupínek v tabulce výše se ziskem patnácti bodů, soupeř vlastní bodů 12. Výhrou jsme se mohli posunout v tabulce o jedno, teoreticky i o dvě místa výše..... Jenomže nikdo se neporazí sám. Kluci ze Střešovic nás sprchovali ledovou sprchou celý zápas. No - posuďte sami: Ve druhé minutě jsme lovili míč v brance poprvé. 1:0. V jedenácté minutě se nezadařilo Davidovi, ale jeho zaváhání napravil Honza Heteš, který v minutě 13. vyrovnal na 1:1. V ochozech se to trošku uklidnilo, mysleli jsme si, že teď bude hra o něčem jiném. Ale skutek utek.... V sedmnácté minutě sice ještě David ohrozil soupeřovu branku, ale míč se po pěkné přihrávce k Honzovi Hetešovi nedostal. A pak už úřadoval jenom soupeř...., - 29. minuta - po odehraném rohu soupeře prohráváme 2:1. Nikdo prostě nedokázal odkopnout míč od branky. A ve 31. minutě opět po rohu lovíme míč z naší sítě potřetí. 3:1. Soupeř by byl hloupý, kdyby naší nečinnost před brankou nepotrestal a nevyužil. První poločas skončil a mátohy místo hráčů zasedly na naší střídačku. Plně se projevily činnosti v průběhu čarodějnic a spánkový deficit některých hráčů. A pozdní obědy také dělají své.... A začal poločas druhý. Ve 43. minutě po rychlé akci soupeře už prohráváme 4:1. Studená sprcha se začínala stávat nesnesitelnou. Naštěstí máme v týmu alespoň jednoho rváče, který prostě chce. Honza Heteš ve 49. minutě upravuje na 4:2. V 52. minutě ten samý hráč po nezištné Davidově přihrávce zmenšuje rozdíl skóre na 4:3. Už jsme si mysleli, že bychom mohli vybojovat alespoň remízu, ale když opravdu chce fotbal hrát jen jeden člověk, nedají se čekat zázraky. A tak nadějně rozjetý druhý poločas zabrzdila další branka soupeře v 62. minutě. 5:3. Honza všechno sám neutáhne. Soupeř. který byl na podzim jedním z nejslabších se najednou ukázal být nad naše síly... Možná si vypomohl několika kluky z"ÁČKA". Nebo také ne. Možná o moc lepší nebyl. Přiznejme si to. My byli tak špatní. Obrana nic moc, záloha katastrofa a útok se až na výjimky k ničemu nedostal. Soupeř z našich chlapců vytvořil houf statistů. Naprosto bezradných statistů. Nechuť a nemohoucnost našeho mužstva byla až neuvěřitelná. Odkopnout míč od branky byl nadlidský úkol, poslat míč do prostoru pro útočníky - přání z oblasti utopie. Jít proti soupeřovu hráči s míčem měli asi kluci od trenérů zakázané nebo dokonce rychleji popoběhnout a jít do souboje, tam už ten zákaz platil určitě. Kdyby nebylo občasné hlavičky, končily by všechny rozehrané míče brankářem u soupeře. My jsme nezpracovali jediný míč. V přihrávkách nás mohl jeden z nejslabších týmů vyučovat. My jsme se od soupeřových hráčů odráželi jako tenisáky nebo jsme zmateně poskakovali kolem jako poplašená kůzlátka. A co nám šlo? Kličkování - v tom jsme opět předvedli "vysokou školu". A tak dlouho budu kličkovat, až mi to soupeř nezkazí a nesebere míč. Když se mi podaří jedna klička, proč bych si neudělal ještě jednu, a ještě jednu, a ještě jednu. Je jedno, že spoluhráči mají výhodné postavení, nepřihraju a dám si ještě jedn..., sakra, už mi tu merunu někdo sebral. V tom jsme machři. Zmatené odkopávání míčů nahrávalo našemu soupeři. Zmatek a bezradnost. Když už někoho ten fotbal nebaví, tak ať to nekazí těm ostatním. Když jsou důležitější všechny možné jiné činnosti než jeden mistrák týdně, je to na zamyšlenou. Buď ten pocit zodpovědnosti mám a nebo nemám. A když se takových členů sboru sejde víc, vypadá to jako na umělce ve Střešovicích. Červené oči u Pavla a jiných hráčů určitě nesvědčily o smutku z prohraného zápasu. To by ho museli oplakávat ještě před samotným začátkem. A tak to jistě nebylo. Pokusme se najít v sobě ten kus zodpovědnosti k nám samotným a ostatním. Jinak budeme tímto stylem prohrávat dál a těch pár "srdcařů" si to fakt nezaslouží. Vítězný pokřik v šatnách soupeře byl tentokrát víc než zasloužený. Bohužel. Velké díky výpomoci kluků z ročníku 2003. Tentokrát si pochvalu skoro nikdo nezaslouží. Ale dva hráče bych přeci jen vyzdvihl - Dominik v bráně dělal možný-nemožný, aby naše skóre nebylo ještě horší a hlavně díky jemu jsme prohráli tímto rozdílem, mohl být ještě hrozivější. Druhý hráč je Adam Bárta, který se rval o každý míč a jeho osamocená snaha byla očividná. Branky: Jan Heteš 3x