Útočníci 351 (33%)
Realizační tým 437 (41%)
Celkový počet hlasů: 1060

MZ FK Újezd nad Lesy: FK Řeporyje Praha 5 6:2 (5:0)

V sobotu 7.5. 2016 jsme přivítali kluky z Řeporyjí. Jejich mužstvo je na nejspodnějším místě tabulky a my museli vybojovat povinné tři body, které nás mohly posunout z osmého na šesté místo. Protože soupeř neměl nikoho na střídání ( my po dlouhém hledání jednoho hráče), tušili jsme, že bychom mohli dostát svému cíli. Náš soupeř vyběhl na náš hrbolatý pažit, až na jednoho jejich hráče se všichni stačili oholit. Někteří soupeři byli opravdu vizáží někde o jeden až dva roky výše. Nejenom svými vousy, ale i výškou a urostlostí svého sportovního těla. Začal první poločas a Honza Heteš měl konečně svůj den. Ve 4. minutě David napálil míč do brankáře a na jeho odraz čekal dobře rozjetý Honza a otevřel skóre na 1:0. V 6. minutě potáhl David míč po straně a dlouhý centr před bránu opět vystihl krásně Honza a jeho druhý gól znamenal zvýšení na 2:0. No a v 9. minutě opět David kopal prudký centr z pravé strany a odražený míč od tyče zachytil opět Honza a zvýšil na 3:0. Potom byl chvíli klid, hrálo se většinou ve středu hřiště, ale v 19. minutě po vhazování Davida se prodral k míči opět Honza a upravil na 4:0. Ve 28. minutě se z přihrávajícího Davida stal exekutor a sám vsítil náš pátý gól po pěkném uvolnění v soupeřově vápně. 5:0. Tímto skórem skončil první poločas. Druhý poločas vypadal na to, že budeme pokračovat v nastaveném trendu, zvlášť když byl David faulován v úniku a soupeřův hráč dostal žlutou kartu. Ale po několika minutách se opět projevila naše slabost. V domnění, že máme zápas vyhraný, jsme jako již několikrát přestali prakticky hrát. Nastoupili naši sólisté a soupeř začal vystrkovat růžky. Ve 45. minutě jsme dostali první gól. Obrana nebyla moc aktivní a soupeř nás přečíslil. 5:1. Ve 47. minutě dostal Adam žlutou kartu za faul, ale nutno říci, že pokud byl jeho faul na žlutou, faulující hráč soupeře by musel na začátku druhého poločasu dostat červenou...., no nic. Asi kompenzace. V 52. minutě dostáváme po rychlé akci soupeře druhý gól. 5:2. Už zase zabředáváme do kliček, zbytečně chytračíme a přihrávky do prostoru se nekonají... A to se již ukazovala větší fyzička soupeřových urostlých hráčů. Silou a rychlostí začali naše kluky válcovat a my nestačili odkopávat míče z naší půlky. Zvlášť kluci z ročníku 2003 toho měli plné zuby, ale bojovali. Naštěstí jsme měli v poli neúnavného Honzu Heteše, který v 55. minutě po přihrávce svého jmenovce Honzy Uchytila ukončil naše trápení a navýšil stav na 6:2. Posledních patnáct minut byl zápas jen o vůli vydržet a nepustit našeho soupeře před Dominika. Naše snažení padlo na úrodnou půdu a bez dalších změn jsme vyhráli 6:2. Žádný pohledný zápas jsme neviděli, soupeř občas zákeřně fauloval, ale dalo se to vydržet. Jen pan rozhodčí prostě nekoukal. První poločas je na pochvalu, druhý, který jsme prohráli 1:2, je zase na zamyšlenou. Pravdou je, že nám chyběl Pavel, jel opět slavit na Moravu, Karen - ani nevím proč, asi zapomněl, že máme zápas, Michal, který chyběl z rodinných důvodů a Jirka nemohl pro vleklé zranění hrát. V plné palbě bychom asi docílili vyššího vítězství, ale za dané situace buďme rádi, že jsme nakonec neprohráli. Pochvala ročníku 2003 za pomoc. Hodnocení - v zápase si nejlépe po herní stránce vedl Míša Caldr z ročníku 2003. Odběhal a oddřel celý zápas. Hodně byl vidět Kuba a Honza Uchytil se zase rozehrál. Góly: Jan Heteš 5x, David Ch. Kny 1x