Útočníci 350 (33%)
Realizační tým 436 (42%)
Celkový počet hlasů: 1048

MZ Spartak Kbely - FK Újezd nad Lesy 2 : 3 (1 : 2)

Za lehce podmračeného počasí jsme se vydali 15. května za dalším soupeřem do Kbel. Soupeř nás na podzim porazil, dost nás trápili urostlí členové jeho mužstva. A protože jsme měli opět úspěšně alespoň jednoho hráče na střídání, věřili jsme, že se o výsledek popereme víc jak se ctí. V soupeřově sestavě nás přivítali stejně urostlí mladíci, jen o něco větší a urostlejší. Při pohledu na naše hráče - jejich výšku a stáří (ročník 2003)- se v nás chvěla malá dušička. Ale zase nás trošku hřála naděje, protože bodově jsme na tom v současné době stejně. Zápas začal - jak to bývá - naším tlakem. Hráči soupeře statně odolávali, zvláště ti, kteří měli kolem 180 centimetrů na výšku. V tomto případě vyvstává otázka - sakra, čím ty kluky krměj? Naděje v nás začla růst v 5. minutě, kdy se David přes vysoké obránce prodral s míčem k pravé straně brány, navázal tři soupeře a nahrál volnému Honzovi Hetešovi - góóól - vedli jsme 0:1. Hráli jsme zodpovědně, běhali jsme a vraceli jsme se, ale za pět minut jsme zase lovili míč z branky my. Soupeř nachytal obranu v nedbalkách a vyrovnal na 1:1. V dalším průběhu zlikvidoval Dominik v brance několik gólovek a soupeř začal být netrpělivý a lehce znervózněl. O jeho kvalitách ovšem svědčí to, že jsme první roh kopali až ve 28. minutě. Gól jsme z něj sice nedali, ale chuť jsme si spravili ve 34. minutě, kdy u Davida v závaru před brankou po kopaném trestném kopu přistál prudký míč od Honzy Heteše a David našel svoji skoro ztracenou gólovou formu - 1:2. Soupeř dostal gól do šatny. Začátek druhého poločasu se odvíjel ve znamení neustálého tlaku soupeře, ale přemíra tlaku dávala šance našim klukům v útoku. Po jedné takové akci byl zfaulován Honza Heteš a trestný kop si vzal na starost David. Podařilo se mu zprava obstřelit zeď soupeře a prudkou střelou v minutě 16. navýšil naše vedení na 1:3. Potom už se David stáhl do obrany a jistil rychlé útočníky soupeře, ale stejně si nás ve 27. minutě rozebrali a snížili na 2:3. Za zmínku ještě stojí hra tělem, kterou předvedl David při bránění ve vlastním vápně, kdy dotírajícího soupeře doprovodil za hřiště. Ačkoliv se ho prakticky nedotkl, soupeř skončil za brankovou čárou pod zábradlím značně otřesen a pravděpodobně i s pochroumanou rukou. Je nám to líto, ale faul to opravdu nebyl. Naštěstí se již žádné drama nekonalo a výsledkem 2:3 jsme dnešní duel vyhráli. Jak hodnotit zápas? Soupeř byl velmi nebezpečný, hrál dost slušně, rozhodčí byl poměrně na výši a pískal férově. A co naši kluci? Škoda, že nehrají takto pokaždé. Obrana se nenechávala zaskočit, pod vedením Honzy Uchytila si dokázala velmi pěkně uhlídat (až na pár výjimek) záda celý zápas, střed tlačil tak, jak má a útok útočil. V útoku se prodíral jako lev Honza Heteš, který byl často v presu mezi dvěma vysokými obránci, ale stále měl chuť útočit. V záloze se hodně objevovali kluci ročníku 2003, oba dva - jmenovitě Míšu Caldra a Martina Vrbu oficiálně chválím za bojovnost a odvahu. Dominik v bráně byl úžasný, David našel snad svoji střeleckou formu (přihrávkovou už má), ale pochvalu nejvyšší dnes zasluhuje Adam Bárta, který podle nezaujatých pozorovatelů odehrál jedno ze svých nejlepších utkání. Ale nikdo dnes nezaostával -ať už to byl Michal Hroch, Karen, Štěpán, Kryštof nebo Kuba, který nastoupil i přes svoji bolavou kostrč.... Branky: David Ch. Kny 2x, Jan Heteš 1x