MZ FK Újezd nad Lesy - SK Aritma Praha 1 : 3 (0 : 0)

Dnešní zápas ze dne 21.května 2016 bych mohl opět dát o kolonky "Zahozená šance a zmar gólových příležitostí". No, posuďte sami. Jak už to u nás bývá, hned na začátku jsme vletěli na soupeře a nedali mu moc prostoru ke hře. Důkazem byla již ve druhé minutě krásná Davidova střela po odpískaném faulu asi z 25 metrů, kdy míč ovšem skončil na břevně. Jako kdyby tato drobná ukázka malinké nepřesnosti měla určit celý průběh zápasu. V přibývajících minutách ovšem soupeř pomalu přebíral iniciativu. David měl ještě pěknou akci, kterou ve 14. minutě nedokázal zužitkovat. Ačkoliv jsme stále vyvíjeli tlak, soupeř ve dvacáté minutě již kopal svůj sedmý roh, my zatím žádný. Už tohle bylo varování. Ve 22. minutě měl David po svém typickém úniku další gól na kopačce - zase nic. To samé si bohužel zopakoval ve 29. minutě. A když se netrefil ani Honza Uchytil z přímého kopu cca 20 metrů před bránou, skončil první poločas bez branek. Ale střelného prachu nám již moc nezbylo, ten jsme si vystříleli. Druhý poločas jsme sice lépe začali my - ve 38. minutě David navázal na sebe tři soupeře, přihrál volnému Honzovi Hetešovi a my vedli 1:0. Jenže hned z protiútoku ve 39. minutě soupeř srovnal. 1:1. A my přestali hrát. David byl dobře hlídaný, záloha odpadla a obrana prostě všechno stíhat nemohla. A soupeř byl na koni. Ve 43. minutě nás zachránila tyčka. Ve 46. minutě Domíno vychytal samostatný útok soupeře. V posledním náporu se opět uvolnil David, ale zase nedal. Škoda, mohli jsme alespoň remizovat. V 60. minutě nás soupeř v obraně přečíslil a Dominik byl bez šance. 1:2. V 61. minutě soupeř netrefil prázdnou bránu a v 63. minutě se Dominik vydal do pole, první klička mu vyšla, ale druhá už ne a soupeř využil nabídnutou lahůdku v podobě prázdné branky a zvýšil své vedení na 1:3. A tímto výsledkem skončil zápas plný neproměněných šancí. Bez nadsázky se může říct, že jsme soupeři darovali tři body. Jak hodnotit? Měli jsme šance, ale fotbal se hraje na góly a naše impotence v zakončení je hrozivá. Soupeř byl kvalitní, ale tentokrát naše prohra byla krutá. Ale teď se naskýtá otázka - co dál, jak dál? Několik kluků se na hřišti fakt snažilo, ale bohužel ne všichni. Jako největšího dříče na hřišti bych vyzdvihl Štěpána, ten co oběhal a ubránil, bylo až neskutečné. Honza Uchytil byl též hodně aktivní a opět byl hodně vidět Adam. David v útoku bojoval, ale soupeř si na něj dával pozor a dost ho fauloval, protože mu utíkal.... A byl tam sám. Domíno až na nepovedený útok z konce zápasu odchytal další skvělý zápas, jeho zákroky nás uchránily před mnohem větší prohrou. Díky klukům 2003, pomáhali, seč jim síly stačily. Branky - Jan Heteš 1x.