MZ SK Ďáblice - FK Újezd nad Lesy 3 : 3 (1 : 1)

V úterý 31.května jsme se utkali v přeloženém utkání s klukama z Ďáblic. Nám už tak o moc nešlo, ale Ďáblice potřebovaly vyhrát, aby měly jistotu setrvání v B třídě. Ačkoliv jsme Ďáblice na podzim porazili, nyní nebyly naše vyhlídky až tak jednoznačné. Na podzim jsme hráli v plné sestavě a určitě i s větším nasazením. Začal první poločas a my jsme s úspěchem měli jednoho hráče na střídání, Ďáblice čtyři. Naše marodka je stabilní, postrádáme čtyři hráče. Otázkou je, zda je to u některých opravdu zdravotní otázka nebo spíš převažuje nechuť hrát fotbal. Ale jak to bývá, naštěstí nám pomáhají kluci z ročníku 2003, tak alespoň dokážeme postavit celou jedenáctku. Ti, kterým na fotbale u nás aspoň trochu záleží, doufají, že se na podzim v nové sezóně v mužstvu objeví nové posily a my už nebudeme muset řešit náhrady a mít obavy, že nás přijede na zápas jen deset. Prostě, že budou moci hrát jen ti, kteří chtějí a fotbal je zajímá. Ostatní si budou muset o nasazení ve hře říct třeba svými výkony nebo účastí na tréninku. První poločas jsme začali ve svižném tempu, ale v 6. minutě jsme prohrávali 1:0. Obrana se nějak špatně domluvila s Domínem, a ten neměl proti střele šanci. A potom jsme začali na hřišti spát. Nedůraz, málo soubojů, nešli jsme po míči, nahrávky prakticky neexistovaly. V 9. minutě měl hezkou šanci Honza Heteš, ale nepodařilo se mu jí zakončit. Útoky se přelévaly z jedné poloviny na druhou, ale brankáři byli neprůstřelní, Dominik chytil i nechytatelné. Ve 25. minutě nahrával David z pravé strany před bránu, Honzovi chyběl krok do zakončení...Ve 30. minutě jsme se konečně dočkali, David zahrával roh a Honza Heteš z voleje vyrovnal na 1:1. Za zmínku ještě stojí hlavička Martina Vrby po kopaném rohu z 32. minuty, kdy míč jen těsně minul branku soupeře. Druhý poločas jsme začali lépe my, David se ve 2. minutě prodral po pravé straně a my šli do vedení na 1:2. Dostal totiž konečně pořádnou přihrávku od Honzy Uchytila do prostoru. Bohužel musím podotknout, že předtím ani potom žádná jiná nepřišla. Hlavně, že si s míčem hrajeme uprostřed hřiště a všem ukazujeme, jak nám jdou, spíše nejdou kličky a jak neumíme rozehrávat. V 9. minutě rozhodčí, který mimochodem pískal velmi nepřesně na obou stranách, neodpískal jasný a mávaný ofsajd a soupeř nabídnutou výhodu využil a srovnal na 2:2. Oběma mužstvům docházely síly, nám více, bylo nás míň a kluci 2003 toho už měli také plné zuby. Soupeř dobře bránil a v útoku měl vždycky čtyři hráče. U nás se spoléhalo na dva útočníky, kteří zase tolik šancí neměli. Ve 12. minutě prohráváme 3:2. Soupeř využil našich děr v obraně, přečíslil nás a v pohodičce zavěsil. Naštěstí se ve 20. minutě pochlapil David a přes skrumáž před soupeřovou brankou přehodil míč a Karen jen jistil doklepnutím směr míče do branky. Do konce utkání už se nic nestalo, jen škoda neproměněné šance ve 34. minutě, kdy soupeřův brankář zachytil letící míč konečky prstů. Ale za daných okolností, množství šancí na obou stranách a našemu fyzickému vypětí je snad remíza odpovídajícím výsledkem. Kluci z Ďáblic byli určitě zklamaní, ale ani oni nedokázali z několika jasných šancí zakončit, my na tom byli podobně, jen těch šancí bylo možná méně. Jak hodnotit? Někdo nechal na hřišti plíce i nohy, někdo se možná jen vezl. Ale s tímto počtem kluků a s nasazením, které někdy není snad ani nasazení, se toho moc dělat nedá. Velký dík klukům z ročníku 2003 za výpomoc, obrana se snažila, ale moc nestíhala a každý návrat stál hodně sil. Útok moc šancí neměl, přihrávky do volného prostoru se prakticky nekonaly.Tak už se můžeme těšit na poslední zápas v sobotu příští týden, na Itálii a Bradlo. A potom se zase uvidí. Góly: J. Heteš, D.Ch.Kny, Karen Petrosjan po jednom.