MZ FK Újezd nad Lesy - TJ Sokol Stodůlky 4 : 2 ( 2 : 0 )

K našemu poslednímu utkání této sezóny jsme nastoupili doma proti mužstvu ze Stodůlek.Na podzim nás soupeř roznesl na kopytech 7:1, ale tentokrát jsme měli i díky posilám z ročníku 2003 i tři kluky na střídání a v sestavě se dokonce objevil po delší době i Pavel. Naše mužstvo nastoupilo a my doufali ve skrytu duše, že se popereme alespoň o bod. Snad nebudu předbíhat, ale všichni, co zápas viděli, mi musejí dát za pravdu, že z naší strany to byl zápas dvou mužů se skvěle hrajícím orchestrem v zádech. První poločas začal a my jsme se prvních deset minut ani nedostali z naší poloviny. Stodůlky byly fotbalovější, technika slušná a k míči nás pouštěli jen málo. Když byl David v páté minutě vyřazen ze hry kvůli faulu, vypadalo to dost beznadějně. Naštěstí byla zraněna jen ruka a David se po několika minutách opět vrátil do pole. Naše obrana zatím odolávala vlnám útoků soupeře, ve třinácté minutě se ukázalo, jaký brankářský poklad vyrůstá v Újezdu - Dominik zlikvidoval samostatný únik soupeře a od prvního gólu ho zachránila nepřesnost střílejícího soupeře. Soupeř útočil a trochu více se stáhl na naši polovinu. Ve 23. minutě jsme se vymanili na chvíli z područí našeho protivníka, Pavel našel krásnou přihrávkou Davida a David z pravé strany krásnou křížovou střelou překonal brankáře a vedli jsme 1:0!! Kluky ze Stodůlek to asi nějak rozhodilo, protože ve 25. minutě David házel aut a Míša Caldr se neohroženě pustil za míčem, který užuž měl soupeřův brankář a zavěsil podruhé - 2:0!!Soupeř potom začal útočit a jeho tlak se nám podařilo eliminovat ve 27. minutě, kdy ze závaru před naší brankou nic nebylo. Ve třicáté minutě kopal David přímý kop, ale míč letěl kus vedle branky... A na konci poločasu Dominik famózně vychytal dva jasné góly soupeře. Hned na začátku druhého poločasu jsme ale dostali první gól. Byl sice z ofsajdu, ale platil. 2:1 ve 36. minutě.Soupeř útočil a my bránili zuby nehty. Nebylo výrazně slabého místa v naší obraně, ale v 51. minutě jsme nedokázali zakopnout míč, toho se zmocnil nabuzený soupeř a srovnal na 2:2. Ale ani my jsme se nevzdávali- cítili jsme šanci. V 53. minutě zahrával David roh. A byli jsme svědky toho, co jsme viděli naposledy ve starší přípravce - míč se krásně stočil a nikým neatakován skončil přímo v soupeřově brance!! Vedli jsme 3:2. Soupeř se nevzdával, jeho výdrž byla lepší než naše, měl kluky skoro všechny 2001, my opět slepenec ze tří ročníků, ale tentokrát všichni nechali na hřišti plíce, nohy a hlavu.... Ze soupeřova tlaku jsme ale těžili my, David dostal pěknou nahrávku od Míši Hrocha, který se dnes velmi snažil a šlo mu to, a z posledních sil nakopl míč opět křížně k pravé tyči soupeře a míč se pomalu dokutálel do branky - vedeme 4:2!! Soupeř tlačil - v 66. minutě nás zachránila tyč a v 68. minutě po faulu Kuby na hranici vápna se opět vyznamenal Dominik, který s jistotou vyrazil střelu mířící do šibenice. A to už jsme začali slavit, snad se všechno schované štěstí vrátilo k nám na stadion a my přehráli o dost silnějšího soupeře... Klobouk dolů před výkony Dominika, který nám vítězství vychytal a díky hattricku Davida, který nám to vítězství opravdu zařídil... Toto vítězství bylo velmi sladké a ukázalo, že když se chce, jde to. Někdy je třeba trochu toho štěstí, ale tak tomu ve fotbale je. Velkým hráčem byl dnes také Honza Uchytil, Adam, Míša Caldr, Michal Hroch..., nechci nikoho zapomenout, bez skvěle fungujícího mužstva celkově bychom dnes nevyhráli. Soupeř byl velmi kvalitní. Poděkování za slušnou hru je na místě, díky panu rozhodčímu, ale i trenérovi soupeře za férovost. A to už jsme se mohli pustit do oslav konce sezóny.... Protože ukončení sezóny se odehrál ve velkém stylu a ještě děti našich dětí budou svým vnukům vyprávět o tomto slavném vítězství....:)