------------------------------------------------------------------------------------

neděle 26.3. - 14:00 h., hřiště D.Počernice - tráva

pátek 24.3. - 17:00 h., hřiště Blatov tráva - přátelák

FKÚ - Hrdlořezy 1:3

g: Heteš

Sestava: Hájek, Vaněček, Zdražil, Šedivý, Rybanský, Vrba, Caldr, Racko, Žákovský, Heteš, Karen, Tupý, Golka

První zápas po dlouhé zimní přestávce hraný na trávě. Bohužel se s tím dnes kluci špatně vyrovnali a většina zahráli hodně pod své možnosti. Dá se říct, že po vápno jsme hráli solidně ale ve finální fázi jsme dnesk byli hodně jaloví. No a naopak v obraně jsme první gól soupeři opět !!! darovaly a v posledních 5 minutách jsme neuhlídali 2 standartní situace. Snad do prvního mistráku ještě všechno vyladíme.

pondělí 20.3. - 18:00 h., hřiště Čafc UMT - přátelák

ČAFC - FKÚ 7:1

g: Žákovský

Sestava: Golka, Tupý, Šedivý, Hájek, Vaněček, Vrba, Racko, Karen, Žákovský, Heteš, Rybanský, Tuzar, Ptáček

Přátelák proti kvalitnímu soupeři hraný na 3x20 min. Utkání ukázalo, že když kluci hrají po zemi, tak to jde a na naší hru se dá i koukat. Bohužel nás neustále srážejí hrubé individuální chyby v obraně. Dnes jsme opět ze 7 branek min. 3-4 soupeři doslova darovaly našimi chybami. Na tomto je potřeba zapracovat a vzít si z toho ponaučení. Matěj

sobota 4.3. - halový turnaj v Sázavě - 1.místo z 8 týmů

sobota 25.2. 10:00 h., hřiště Háje UMT - zimní liga

FKÚ - Králův Dvůr 1:3(1:1)

g: Novák

Sestava: Ptáček, Šedivý, Hájek, Tupý, Vrba, Caldr, Racko, Jelínek, Karen, Heteš, Novák

g: Novák

V dnešním zápase jsme narazili na nejfotbalovější tým ze zimní ligy. Soupeř byl opravdu dobrý, ale naše kluky musím za nasazení také pochválit. Bohužel zápas rozhodly 2 individuální chyby ve druhé půli, což je škoda. První půle byla poměrně vyrovnaná, ve druhé se už projevilo to, že jsme neměli moc možnost prostřídat a někteří kluci začali odpadat fyzicky narozdíl od soupeře. Je vidět, že celý březen budeme muset ještě pěkně máknout, aby se kluci dostali všichni do herní i fyzické a psychické pohody. Matěj

neděle 12.2. 12:30 h., hřiště Háje UMT - zimní liga

FKÚ - JM Chodov 2:4(0:2)

g: Jelínek 2x

Sestava: Hájek, Tuzar, Šedivý, Vaněček, Dráb, Vrba, Caldr, Karen, Jelínek, Ptáček, Heteš, Uchytil, Rybanský, Tupý

V dalším zápase zimní ligy nás čekal neporažený tým z Chodova. Před zápasem jsem věřil, že máme na to soupeře přehrát a porazit. Bohužel během utkání jsem musel změnit názor, zejména kvůli vyspělosti hráčů soupeře. Zejména stoperská dvojice a jeden útočník působila jako naklonovaný Honza Koller a proti takovým hráčům se těžko prosazuje. Fotbalově to byl vyrovnaný zápas, ale rozhodla fyzická síla soupeře a výšková převaha. Ale i naši kluci k prohře přispěli zbytenou bojácností v soubojích a nepřesnostmi v rozehrávce. Navíc je škoda, že vždy když se nám povedlo snížit a dostat se zpátky do hry, okamžitě jsme soupeře dovolili náskok zvýšit. Přiště to chce víc koukat na sebe a né na soupeře, a věřit ve vlastní schopnosti a dovednosti. Matěj

pondělí 30.1. 18:00 h., hřiště Satalice UMT

FKÚ - Satalice 3:1(2:1)

g: Hájek 2x, Ptáček

Sestava: Nykodým, Šedivý, Tuzar, Tupý, Vrba, Racko, Zdražil, Karen, Hájek, Ptáček, Drobný

Přátelský zápas na půdě Satalic jsme vyhráli, ale kvalita hry od obou týmů byla na nízké úrovni bohužel. Zápas splnil účel maximálně v tom, že si kluci zaběhali víc než na tréninku i vzhledem k tomu, že jsme neměli možnost střídání. Matěj

neděle 29.1. 13:00 h., hřiště UMT Háje - zimní liga

FKÚ - Háje "B" 4:2(1:1)

g: Hájek 2x, Golka, Karen

Sestava: Hájek, Suchánek, Šedivý, Tuzar, Tupý, Vrba, Racko, Karen, Heteš, Golka, Zdražil, Ptáček

V hodně slátané sestavě se nám podařilo zvitězit v dalším zápase zimní ligy, i když ne zrovna po úplně dobrém výkonu. Matěj

neděle 22.1. 12:00 h., hřiště UMT Háje - zimní liga

FKÚ - Satalice 10:0(2:0)

g: Heteš 3x, Vrba 3x, Ptáček 2x, Hájek, Karen

Sestava: Šedivý - Tuzar, Hájek, Vaněček, Tupý - Vrba, Racko, Jelínek, Karen - Ptáček, Heteš (stř. Uchytil, Vojta)

Další ze zápasů, které jsme měli od začátku do konce ve své moci a ve druhé půli jsme již odevzdanému soupeři gól za gólem. Za zmínku stojí krásná branka Karen z trestnáku do šibenice v poslední minutě, čímž uzavřel desítku. Za snahu a bojovnost dnes zaslouží pochvalu všichni, ale speciálně chci pochválit kluky z ml.žáků, kteří se dnes rozhodně nestarali a velkým dílem přispěli k dnešní vysoké výhře. Matěj

sobota 21.1. - halový turnaj Sázava - 1.místo

1.místo z 8 týmů, 6 zápasů - 5 výher, 1 remíza při skóre 17:4

Sestava: Hájek - Šedivý, Racko, Heteš, Caldr - Vaněček, Vrba, Jelínek, Karen

sobota 14.1. 10:00 h., hřiště UMT Háje - zimní liga

FKÚ - D.Počernice 4:1(3:1)

g: Jelínek 2x, Novák, Hájek

Sestava: Golka - Tuzar, Šedivý, Hájek, Tupý - Racko, Caldr, Vrba, Karen - Novák, Jelínek (stř. Nykodým T.)

Dnes jsme sehráli další zápas zimní ligy na Hájích tentokrát miniderby s D.Počernicemi. Sestava se rodila opět velmi těžko a museli nám jít vypomoci 4 kluci z ml.žáků a rozhodně se neztratili a všichni dobrým výkonem přispěli k naší zasloužené výhře. Zápas jsme měli od začátku do konce pod kontrolou a branek jsme mohli dát i více. Je škoda, že se na tyto zápasy scházíme v tak malém počtu....snad to už příště bude lepší a budu moct protočit více hráčů, protože tyto zápasy v zimní lize jsou ke zkoušení ideální. Za týden nás čekají Satalice, tak uvidíme jaký výkon kluci předvedou. Matěj

FKÚ - Bohemians 0:5

Dnešní halový turnaj se mi hodnotí těžko. Chvílemi jsme hráli opravdu pěkně a předváděli kvalitní hru, chvílemi byli někteří kluci úplně mimo. Nakonec z toho bylo 4.místo. První 2 zápasy se nám herně povedly, bohužel proti Vestci jsme doplatili na neproměnování šancí. Proti kvalitním týmům z Říčan jsme zvítězili a remizovali a předvedli kvalitní výkony. Bohužel v zápase s Pragou jsme šance nedali a naopak vytvořili příliš mnoho chyb. Proti Bohemce kluci nastoupili příliš odevzdaně a soupeř toho využil a o výhře rozhodl velmi rychle, ale jednoznačně nejlepší tým na turnaji. Hezky zorganizovaný turnaj se dá hodnotit tedy spíše kladně, až na poslední 2 zápasy, kde jsme vyhořeli. V únoru si dáme v Říčanech repete....Matěj

sobota 3.12. 14:30h., hřiště UMT Háje - zimní liga

FC Háje JM - FKÚ 5:1(2:1)

g: Heteš

Sestava: Golka - Cikhart, Šedivý, Hájek, Racko - Vrba, Caldr, Jelínek, Karen - Heteš, Ptáček

Dnes jsme zahájili zimní ligu na Hájích proti soupeři s kterým jsme končili podzimní část. Opět se hrálo kvalitní utkání, ovšem z naší strany pouze v první půli ve druhé jsme odpadli. Bohužel se to dalo trošku čekat, jelikož omluvenek bylo dnes dost sešlo se nás 11 a do brány šel Miki. Dostali jsme se do vedení po úniku Martina a hezké nahrávce Honzovi, pak už střílel branky jen soupeř a nutno říct, že zaslouženě. Ve druhé půli začalo odpadat 4-5 kluků fyzicky a to samozřejmě proti kvalitnímu soupeři je znát. Doufám, že to co jsme si v zápase řekli v kabině si kluci vezmou k srdci a přes zimu na sobě máknou...každý musí začít u sebe, pak to půjde. Matěj

středa 28.9. 15h., hřiště Blatov tráva (2x35 min)

FKÚ - Spartak Hrdlořezy 7:0(5:0)

g: Jelínek 4x, Karen, Novák, Hájek

Sestava: Golka - Cikhart, Šedivý, Hájek, Tupý, Vrba, Caldr, Jelínek, Karen, Novák, Ptáček (stř. Tuzar, Uchytil)

Dnešní přátelák jsme si domluvili s nedalekými Hrdlořezy. Soupeř byl složen stejně jako my z ročníků 2003 a mladších. V první půli naši kluci hráli velmi dobře, snažili se hrát to co po nich chceme a některé akce opravdu stály za to a dalo se na to koukat. Obrana i Miki v bráně pracovali spolehlivě a snažili se již od obrany rozehrávat po zemi. Ve druhé půli přišlo již od většiny kluků uspokojení z výsledku a pustili jsme soupeře do hry. I přesto jsme přidali ještě 2 branky. Dnešní zápas určitě splnil účel a bylo to lepší než trénink. Kluci měli prostor vyzkoušet si věci, které děláme v tréninku a doufám, že si to přenesou i do mistráků. Matěj

neděle 4.9. 15h., hřiště Běchovice tráva

Běchovičtí sršni - FKÚ 1:9(1:5)

g: Heteš 3x, Vrba 3x, Novák 2x, vlastní

Sestava: Hájek - Cikhart, Šedivý, Rybanský, Tupý - Vrba, Caldr, Jelínek, Karen - Novák, Heteš (stř. Zdražil, Golka, Tuzar)

Další přátelák jsme odehráli proti sousedům z Běchovic. Začátek utkání byl poznamenaný již rozcvičkou, kterou chlapci pojali dost vlažně a s humorem. První půle podle toho také vypadala, opět spoustu nepřesností, trápení v zakončení, utápění se v kličkách. Nedokázali jsme hru roztáhnout a využít šířku a délku hřiště. Druhá půle byla co se týče předvedené hry o poznání lepší a soupeře jsme již do hry příliš nepouštěli. Sezóna klepe na dveře, ale přístup některých tomu zatím neodpovídá. Matěj

pátek 2.9. 17h., hřiště Újezd hlavní

FKÚ - FK Satalice 8:0(5:0)

g: Heteš 6x, Jelínek, Novák

Sestava: Hájek - Cikhart, Vaněček, Šedivý, Rybanský - Vrba, Caldr, Jelínek, Karen - Novák, Heteš (stř. Tupý, Tuzar, Golka)

Výsledek mluví jednoznačně. Předvedena hra, ale byla poněkud slabší. Neustále soupeři nabízíme brejky našimi zbytečnými nepřesnostmi. V zakončení jsme mohli být produktivnější a obrana ke konci již vypouštěla. V mistráku by tohle nestačilo na silnějšího soupeře. Matěj

neděle 28.8. 16h., hřiště Kolovraty tráva

Sokol Kolovraty - FKÚ 4:5(2:0)

g: Heteš 4x, Jelínek

Sestava: Šedivý - Cikhart, Vaněček, Rybanský, Tupý - Vrba, Zdražil, Caldr, Karen - Heteš, Jelínek (stř. Golka, Tuzar)

První přátelák nové sezony bych zhodnotil jako trochu náhodnou výhru. Soupeř byl po celý zápas lepší, fotbalovější a pohyblivější, ale doplatil na neproměňování šancí. Naši kluci se po většinu zápasu hledali a téměř všem dělalo problém poprat se s velký prostorem na velkém hřišti. Matěj