FK Union Strašnice - FK Újezd nad Lesy 5 : 0 ( 3 : 0 )

V sobotu 17.9. 2016 jsme se sešli na hřišti dalšího soupeře. Tentokrát jím bylo mužstvo FK Union Strašnice.S tímto mužstvem jsme hráli vždy vyrovnané partie, ale rok se překulil, bude tomu tak i nyní? No, nebylo. Bohužel jsme navázali na špatný výsledek z minulého kola, ba, ještě jsme ho v některých fázích ještě "vylepšili". Zpočátku se hra trochu přelévala sem tam, potom jsme my měli jednu ze silnějších chvil, kdy ve druhé minutě vystřelil Matěj, ale soupeřův brankář se nenechal překvapit. Naopak za tři minuty zahrozil soupeř, ale tentokrát se ještě neradoval díky super zákroku Petra. Tlak soupeře úspěšně narůstal a my nevěděli, kde nám hlava stojí. V 11. minutě prohráváme 1:0. Nedohodli jsme se ve vápně a soupeř využil nabídnutou šanci. Ve 14. minutě si Matěj vystřihl sólo, ale dokončení nebylo dobré, asi by byla přihrávka na volného Davida lepší. V 17. minutě se David dostal po přihrávce za obranu od Adama do šance, ale brankář soupeře byl opět připraven. V 19. minutě jsme dostali tak trochu zbytečný gól, kdy náš brankář kličkami neošálil šikovného soupeře a ten mu míč před bránou sebral. 2:0. Některé "malé domů" byly ale kopány v dost nebezpečných situacích a brankář všechno nezmůže, zvlášť na takovém povrchu, který na hřišti byl. Ve 26. minutě David nastřelil tyčku a po chvíli vystřelil Jirka tvrdou střelu, ale neměli jsme štěstí, brankář opět vše pokryl. A ve 40. minutě jsme dostali křížnou střelou přes obránce třetí gól. 3:0 pro soupeře. Druhý poločas už se nesl v duchu tlaku soupeře a my jen odkopávali nebezpečné míče. Fotbalovost se vytratila a my jsme se sporadicky dostávali na soupeřovu polovinu. V 7. minutě nám soupeř utekl a zvýšil své vedení na 4:0. Za dvě minuty střílel těsně vedle. V 11. minutě jsme střídali brankáře a soupeř nás pěkně školí - útok střídá útok a nás zachraňuje jen jeho nepřesnost. V 15. minutě jsme si zoufalou snahou o obranu dali vlastní gól. 5:0. Ve 28. minutě jsme se dostali ještě k jedné šanci, ale bylo to marné počínání. Opět nic. Poločas byl zakončen volným přímým kopem soupeře, který se trefil do zdi a byl konec........ Jak hodnotit? Naše hra bez nápadu, bez sportovní agresivity, bez jiskry. To jste všichni tak unavení po hraní her do noci, nebo co? Jednou za týden by někteří z nás mohli tomu fotbalu věnovat pár hodin spánku navíc. Fyzička u někoho na hranici dětí mateřské školky - nechodíte na tréninky, při mistrákách fyzičku nedoženete. Tak buď chci nebo nechci, je potřeba si to řádně rozmyslet. Chodit si jen tak zakopat fakt nemá smysl. To nemá opravdu cenu ani úroveň. Další porážka o pět gólů - to jsem ještě nezažil. Proč někdo stíhá tréninky, chodí dokonce na víc tréninků. než oficiálně máme, hraje nejen za mladší dorost, ale chodí vypomáhat staršímu dorostu a někdo se ani na tom základním tréninku neobjeví? Jakou chuť potom mají mít tito dříči, když vidí ten zmar ve svých řadách? Copak je to tak složité? Copak ve vás není špetka sebereflexe a ctižádosti? Co se musí změnit, aby se naše hra změnila a dalo se na ní koukat? Čest výjimkám. V zápase byl Adam snad jediný, který se snažil poslat míč za obránce. Potom nikdo, ale kolikrát jsme si to říkali na tréninku? Nechci upřít snahu ostatních, ale bez fyzičky a sehranosti opravdu daleko nedojdem. Rozhodčí si pískal podle nějaké předválečné příručky, bylo to dost nesrozumitelné a nelogické. Ale není vinen naší druhou prohrou. Ještě byl vidět Matěj, trochu i David, ale tentokrát žádná sláva. Branky: NIKDO!