Útočníci 44 (12%)
Realizační tým 60 (17%)
Celkový počet hlasů: 353

MZ FK Újezd nad Ley - TJ Junior Praha 2 : 1 ( 0 :0 )

V neděli 25.9. jsme přivítali na našem pažitu chlapce z Junioru. V tabulce jsme na tom byli tak nějak stejně, takže se očekával vyrovnaný souboj. Někteří z nás, hlavně já, jsme říkali, že tento zápas je o rozdílu jednoho, maximálně dvou gólů. No, a ti někteří, zvlášť já, jsme měli pravdu - no, posuďte sami. V prvním poločase se toho moc neudálo, my měli na kopačce dva góly - Michal Hroch a Honza Uchytil. Jinak se hrálo chvíli u nás, chvíli u soupeře, ale přímé ohrožení branky se nějak nekonalo. V druhém poločase jsme ale přeci jen soupeře přetlačili. Asi v 60. minutě jsme zužitkovali absolutně neskutečný závar před soupeřovou brankou, kdy měl nejlepší přehled Tomáš Michek a se štěstím propasíroval míč do branky a vedli jsme 1 : 0. Za pár minut se podařilo zúročit docela pěknou nahrávku Honzovi Uchytilovi a už to bylo 2 : 0. Všem docházely síly. Soupeř se snažil a jeho snaha byla korunována gólem z jasného a mávaného ofsajdu, kdy snížil na 2 : 1. Pod jasným tlakem tendenčně pískaného utkání pro soupeře jsme odolali a první vítězství bylo naše!! Jak hodnotit? David byl stažen do obrany, abychom nedostali hned ze začátku nějaký ten rychlý gól a nepřestali hrát. To se nám naprosto povedlo, David si obranu zdirigoval poměrně slušně a rychlí útočníci soupeře proti naší gazele neměli šanci. V obraně statečně sekundovali Adam, který se blýskl nejedním velmi dobrým obranným zákrokem a Jirka Franc, který ještě rozchází problémy s tříslem. Dokonce i záloha byla velmi vidět a v útoku Matěj s Honzou byli nebezpečnými hráči. Všem dík za dohranou hru, kde již bylo vidět i to srdíčko.... Takže po poradě s kapitánem mužstva chválím všechny zúčastněné. Díky za odvedenou "práci" a díky našim fandům, kteří zasponzorovali oběd naši klukům. Nemohu si ale odpustit poznámku k rozhodčímu, který velmi tendenčně pískal pro soupeře. Již jsem to párkrát zažil, ale tohle bylo až trapně směšné. Rozhodčí, který byl velmi blízký známý soupeřových rodičů, by neměl pískat jejich utkání. Tlačil, ale nedotlačil. Normálně se běžně hlavní arbitr loučí s postranními rozhodčími alespoň podáním ruky. Tento arbitr ale utekl ze hřiště jako malý kluk. Neměl ani ty koule se rozloučit slušným způsobem s postranním domácího klubu. Asi moc dobře věděl proč, neboť toto téma dlouze rozebíral s rodiči kluků Junioru po zápase. Někdo prostě pískat neumí, někdo prostě škodí, je to ale na úkor fotbalu a proti slušnosti a myšlence fair play. Branky: Tomáš Michek 1x, Jan Uchytil 1x