Útočníci 348 (34%)
Realizační tým 431 (42%)
Celkový počet hlasů: 1029

MZ TJ Praga - FK Újezd nad Lesy 4:3 (1:1)

Zbytečná prohra a podivný panáček v černém na hrací ploše...., aneb, jak se zklamat sami v sobě a hře fair play. V neděli 2.10. 2016 jsme se vydali za dalším soupeřem - TJ Praga. Náš soupeř ještě neuhrál ani bod, my měli tři za jednu výhru, takže jsme čekali vyrovnaný zápas. V útoku se usídlil Honza a David se přesunul do obrany, jinak se pozice držely starých pořádků...., v 7. minutě jsme poprvé soupeře ohrozili, v 10. minutě jsme nastřelili břevno a ve 20. minutě se Honza konečně trefil po pěkné akci založené Davidem a vyhrávali jsme 0:1. Začínalo to vypadat dobře, ale člověk míní...., v té samé minutě jsme ve vápně pěkně nalili soupeři míč na nohu a ten s přehledem nikým nebráněn vyrovnal na 1:1. Stará písnička se opakuje - nejsme schopni míč z vápna odkopnout, brankář si nezakřičí. Druhý poločas již bylo jasné, že zápas rozhodne jeden, maximálně dva góly. Ve 47. minutě jsme přišli o Dominika, po předchozí kartě dostal další současně s červenou a ještě proti nám soupeř kopal penaltu. Jeho hráč se ve skrumáži svalil na zem a rozhodčímu bylo vše jasné...., nám sice ne, ale soupeř nabídnutou malinu slupnul a vedl 2:1. Soupeř tlačil a my přestali hrát a v 59. minutě jsme opět nedokázali odkopnout míč z blízkosti naší branky, soupeř s námi zahrál poměrně jednostranné bago, kdy my stáli a soupeřovi hráči kolem nás běhali jako čamrdy. 3:1. Někdo již na hru rezignoval, a těch pár, co se vyšťavili do dna, to už nezachránilo. V 60. minutě nám Matěj předvedl pěkné sólo s tyčkou na konci, ale úspěšný byl až Honza v 71. minutě, kdy se překvapivě trefil po odpískaném faulu do soupeřovy branky, kdy brankář vůbec nereagoval. 3:2 pro soupeře. Kontaktní gól. Jenže to by tento zápas nesměl pískat chaotický a nejistý rozhodčí, který něco písknul, za něco dal žlutou a potom to samé nechal bez povšimnutí. Bohužel reagoval i na nesmyslné mávání soupeřova postranního, který moc o fotbalu nevěděl, ale spíš to bylo účelové..., a my trpěli. V 77. minutě opět zaperlil a jasný faul na našeho hráče vyhodnotil opačně a díky přesné nahrávce soupeř zvýšil své vedení na 4:2. Hrálo se dost těžko s devíti kluky v poli a ještě takhle být zařezáván rozhodčím, to opravdu nešlo vyhrát. V 78. minutě se u soupeře ocitl David, který se přehodil s Honzou, upadl ve vápně soupeře a světe - div se, rozhodčí fouknul penaltu proti soupeři..... Tu proměnil Honza, upravil na 4:3 pro soupeře, ale to již běžela 80. minuta. Rozhodčí nastavil sice tři minuty, ale už jsme nepříznivý stav nedokázali zvrátit a s hratelným soupeřem jsme zbytečně za podpory rozhodčího ztratili tři body. Hodnocení? Těžko hodnotit - ale Matěj a Adam byli vidět nejvíc, další se snažili do úplného vyčerpání, někdo se jen tak vezl..., ale celkově díky za snahu, ale fotbal je kolektivní hra a nemůžou to táhnout dva nebo tři hráči. Branky: Jan Uchytil 3x