Útočníci 40 (12%)
Realizační tým 54 (17%)
Celkový počet hlasů: 325

MZ FK Újezd nad Lesy - FC Přední Kopanina 1:3 (0:1)

V sobotu 9.10. 2016 jsme u nás přivítali mužstvo z Přední Kopaniny. Na Přední Kopaninu nevzpomínáme moc rádi, vždy nás porazili a okatá podpora rozhodčího nám byla trnem v oku ještě dlouho.... Tentokrát to bylo přeci jen pro nás výsledkově milosrdnější, ale arbitr téměř jak přes kopírák, aneb historie nesmyslného vedení utkání se opakovala. První poločas se odehrával v klidnějším tempu, my jsme zahrozili ve třetí minutě Davidem, ale ze slibné šance nic nebylo, a tak jsme ve 12. minutě prohrávali 0:1, kdy jsme nedokázali pokrýt jednoho soupeřova hráče před brankou. Jinak byla hra vyrovnaná, škoda jen, že jsme málo stříleli. Soupeř využíval ke střelbě snad každou možnost. Druhý poločas se ale odehrával v režii arbitra, který se alespoň z počátku zdál být normální...., v 5. minutě náš brankář chytil na hraně vápna míč a chtěl rozehrát. Ale rozhodčímu, který se nacházel na druhé polovině hřiště řekl jeden fanda, asi tatínek jednoho z hráčů, který byl taktéž na druhé polovině hřiště, že to byla určitě ruka, a tak arbitr asi po 20 vteřinách po zákroku odpískal ruku. Oba neviděli nic, ale když si rozhodčí nechá poradit...., náš pomezní se podivoval jeho rozhodnutí, ale rozhodčí řekl, že nesignalizoval, že je vše v pořádku, tak to určitě ruka musela být. Marně se pomezní bránil tím, že se signalizují pouze přestupky, když je vše v pořádku, nic se nesignalizuje...., no dobrá, soupeř odraženým míčem od zdi navýšil svoje vedení na 0:2. V dalším průběhu hry před naším vápnem opět pískl nějaký kosmický faul skládající se z nějakého fluida, které viděl jenom on, ale tentokrát nás zachránilo břevno. Potom byl náš útočník faulován ve vápně soupeře a rozhodčí ukázal, že máme výhodu. Velmi podivné, že? Normálně se píská penalta. No, rozhodčí měl jiný názor. Bohužel jsme velmi rychle o míč přišli a výhoda se proměnila v nevýhodu. Marně protestoval náš kapitán, kterému soupeř na něm visící roztrhl kapitánskou pásku, protože to podle rozhodčího prostě bylo křišťálově čisté. No, a když se ho kapitán opět zeptal, jak dlouho musí trvat zákrok soupeře, aby odpískal bránění ve hře, tak mu odpověděl, že něco takového v životě neslyšel, že je to neexistující přestupek proti pravidlům. To že se nepíská. V 18. minutě nám soupeř dokonale vyšachoval obranu a celkem v pohodě zvýšil své vedení na 0:3. Ve 20. minutě jsme se dočkali konečně i my, kdy Matyáš vstřelil náš jediný gól po akci David-Honza-Matyáš z rohu. Do konce utkání se již nic zajímavého nestalo, jen kluci byli dost rozmrzelí z počínání arbitra a začali se mezi sebou okopávat. Jak hodnotit? Kluci z Kopaniny byli jasně lepší, mohli vyhrát i větším rozdílem, my jsme zase tak trochu spali...., někdo se i snažil, ale jen snaha nestačí, chybí střelba, chybí nahrávky, chybí vyslání útočníků do prostoru... Snad jen Kuba trochu vyčníval (po poradě s kapitánem) ho tedy chválím. Jak řekl:"Když je Kuba naštvanej, tak mu to i jde". Jen ten rozhodčí. Někdy se stane, ale tolikrát za sebou být zaříznuti jako krocani, to snad ani nemůže být náhoda. Branky: Matyáš Slavík 1x