Útočníci 351 (33%)
Realizační tým 436 (41%)
Celkový počet hlasů: 1054

MZ Sportovní klub Střešovice 1911 "B" - FK Újezd nad Lesy 1:2 (1:0)

V sobotu 15.10. 2016 jsme se sešli na umělce ve Střešovicích, která nám v dobách dřívějších udělala radost, ale udělila i nějakou tu lekci. Podle průběžných výsledků na tom byli kluci ze Střešovic podobně jako my, jen nás překvapilo, že porazili v posledním utkání Aritmu, která se sluní v horní části tabulky. Ale asi nastoupilo áčko, které loni smetlo i nás, ačkoliv jsme první zápas na podzim vyhráli 12:0. Ale kdo se v tom má vyznat, že? Očekávali jsme těsný výsledek, ale začátek nás moc nepotěšil. Ještě v první minutě jsme obdrželi první gól, který soupeř vsítil po špatné domluvě Adama s brankářem, kdy malá domů nebyla tím ideálním řešením pro nás, ale byla ideálním řešením pro soupeře, který s přehledem využil naší chyby. Ale co, musíme občas něco poplést, to bychom nebyli kluci z Újezdu... Tedy v 1. minutě 1:0 pro soupeře. V následné hře jsme byli trošku lepším týmem, ale koncovka nebo střely z dálky se nekonaly. Škoda, pár velmi slibných situací se našlo, ale bez gólového efektu. V útoku se snažil srdcař Matěj, později se k němu přidal Honza a David si s bolavými zády hlídal s ostatními obranu. V prvním poločase se žádná změna ve skóre již nekonala, a tak jsme s nadějí v srdci vstoupili do druhého dějství s úmyslem nenechat výsledek tak, jak svítil na tabuli. A potom jsme se konečně dočkali, ve 48. minutě se propasíroval k míči Matěj po pěkném pasu od Honzy a vyrovnal na 1:1! Potom se zase trošku ukázal arbitr, který začal pískat nesmysly, kterým nikdo nerozuměl. Na chvíli začalo dost intenzivně svítit sluníčko, asi to bylo přílišným teplem. Kopnutý roh soupeře, kdy se nikdo míče ani nedotkl nechal kopat z druhé strany proti nám....no, fakt nevím. O různých podivných faulech se již raději ani nebudu zmiňovat. Ale to už se naštěstí po jednom odpískaném faulu na nás postavil k míči náš exekutor Honza a tvrdou střelou nás poslal do vedení na 1:2. Soupeř se snažil tlačit, jeho trenér své svěřence velmi důrazně a hlasitě podporoval, ale za zmínku ještě stojí krásná střela Tomáše Michka, potom břevno Honzy nastřelené asi ze třiceti metrů. Ale ani jedna z našich či soupeřových akcí nebyla korunována gólovým úspěchem, a tak si můžeme připsat druhé letošní vítězství v mladším dorostu. Asi povinné, soupeř asi lituje, že nepostavil více kluků z "A". Tak třeba zase na jaře. Jak hodnotit? Dnes se všichni snažili, dokonce jsme viděli i nějaké nahrávky a pokusy o ně, někdo občas poslal míč do prostoru...., pomalu se učíme, když nám to soupeř povolí, jen ty kličky..., více střel na branku by určitě neškodilo a nechtít míč dovést na kopačce až za soupeřovu brankovou čáru. V obraně dnes taky dobrý, ale ještě se nám nedaří vykopávat míče z našeho vápna, ale lepší se to. Uvidíme v příštím zápase, jestli jsme nebyli hříčkou náhody. Nejde ani tak o ten výsledek, ale o nasazení. Pochvala Filipovi, byl hodně vidět a hrál s plným nasazením, díky Matějovi, Honzovi a klukům v obraně, že tentokrát nezaspali. Po poradě s kapitánem chválím také Jirku. Zvláštní pochvala pro Adama, že po své malé domů nic nezabalil a hrál tak, jak jsme u něj zvyklí. Branky: Matěj Nevařil 1x, Jan Uchytil 1x