Útočníci 44 (12%)
Realizační tým 60 (17%)
Celkový počet hlasů: 353

MZ SK Ďáblice- FK Újezd nad Lesy 9:2 (5:1)

V sobotu 19.11. 2016 jsme se dostavili do Ďáblic k poslednímu zápasu podzimní sezóny 2016/2017. Hráli jsme po domluvě se soupeřem u něj na UMT, naše hřiště bylo v deštích prakticky nepoužitelné. Snad konstelace Marsu s Jupiterem a Venuší zapříčinila fakt, že se nás na hřišti sešlo jen deset, a to jsme ještě měli dvě posily ze staršího dorostu. A nebo to nebyla konstelace, ale nechuť hrát v dešti, nechuť pomoct svým kamarádům v těžkém zápase, kdy jsme očekávali porážku už jen z toho důvodu, že soupeř okupuje bezpečně druhé místo v tabulce..... Výjimky jsou pod antibiotiky. Jestli někoho nebaví se trošku "kousnout" a jít si s klukama zahrát, měl by zapřemýšlet o nějakém individuálním sportu. Třeba o tenise nebo šachách. Tam by jakákoliv nepřítomnost typu - mně se dneska nechce, byla trestána adresně. V prvním poločase jsme se srdnatě bránili až do 13. minuty, kdy jsme dostali první gól. David se snažil rozhodčímu říct, že to fakt nebyla ruka, ale rychlá rozehrávka soupeře nás prostě dostala. Ale hned v následující minutě vyrovnává Vilda na 1:1. Za pět minut, v minutě 19. už je to 2:1, soupeř nás překvapil lehkou střelou zpoza obránce. Ve dvacáté minutě se David zapomněl vpředu, obrana se nechala přečíslit a už to bylo 3:1. Ve 28. minutě jsme si tak dlouho přihrávali s brankářem, až nám tam soupeř vběhl, míč si sebral a nic mu nebránilo v navýšení vedení na 4:1. A konečný účet prvního poločasu byl uzavřen ve 34. minutě, kdy už jsme se jen koukali na to, jak soupeř nikým neatakován navyšuje na 5:1. Druhý poločas jsme zase prvních dvacet minut bojovali, ale síly odcházely. Soupeř měl možnost střídání, my trnuli, aby se nám nikdo nezranil.... V 60. minutě naše unavené kluky trestá soupeř dalším gólem. 6:1. Hned za minutu je to 7:1. Už nehrajeme, síly jsou prakticky vyčerpány. Ale náš srdcař Matěj se dostává do šance a je zezadu stržen a soupeř dostává červenou. V 68. minutě si opět udělal radost Vilda a snižuje na 7:2. Ale v 71. minutě soupeř střílí z dálky a dává gól. Brankář ani nezareagoval. Síly se trošku vyrovnaly, ale ke konci utkání se bráníme se zatnutými zuby. Ale přeci jen jsme ještě jeden gól dostali, a to v 78. minutě. Skórem 9:2 pro soupeře skončilo naše poslední podzimní vystoupení co se mistrovských utkání týče. Jak zhodnotit zápas? Soupeř byl jasně lepší, v plné sestavě by byl výsledek určitě jiný, silnější než Dukla Jižní Město nebyl...., ale co my? Někteří by se fakt nad sebou měli zamyslet..., baví, nebaví? Přijdu si kdy chci, trénink - co to je? Všechny kluky, kteří se dnešního zápasu zúčastnili, chválím. Chválím za nasazení, chválím za to, že si hrábli na dno. Chválím za to, že odehráli zápas i za ty, kteří nepřišli a mohli. Chválím Vildu za celý odehraný zápas i s bolavými koleny - kdy dohrál celý zápas bez střídání naposled? Chválím Michala - v jakém zápase hrál od začátku do konce bez střídání? Chválím našeho brankáře, který se zasloužil o to, že jsme nedostali asi o deset gólů navíc. Kdo tam nebyl, nedokáže si představit to úžasné nasazení. Kluci, díky. Branky: Vilda 2x