ZL st. dorostu: FK Újezd nad Lesy - FK Klánovice 3:2 (0:2)

Neděle 15. ledna 2017 (zimní liga FC Háje JM)

FK Újezd nad Lesy - FK Klánovice 3:2 (0:2)

góly: Šimon Votava a 2x Matěj Veselovský

sestava FK Újezd nad Lesy:
Hájek - Černý, Kny, Hora, Jelen - Polák, Čermák, Lhotský, Votava - Veselovský, Bartoš (Pilný, Císař)

Průběh zápasu:

Do zápasu s Klánovicemi vstoupili kluci aktivně a prvních deset minut jsme hráli převážně na půli soupeře. Asi v 7´min. měl velkou brankovou příležitost Matěj V., kdy přešel přes dva obránce, ale brankář mu pádem pod nohy tutovku překazil. Soupeř dobrou kombinační hrou přebíral iniciativu a my jsme nepřesnou a pomalou přihrávkou začali ztrácet míče a tím i šance k zakončení. Po jednom rohu soupeře asi ve 20 min. jsme špatně pokryli hráče a inkasovali jsme na 0:1. Za necelých deset minut se situace opakovala a Vojta Černý stojící na přední tyči si dal hlavou nešťastně vlastní gól. Tak také skončil první poločas.

O přestávce jsem si v šatně vytkli pomalou a nepřesnou rozehrávku a nedostatečný pohyb bez míče a malou bojovnost!

Do druhého poločasu vstoupili kluci aktivně a bylo vidět, že si připomínky vzali k srdci. Lépe kombinovali, přihrávka měla adresáta a začali jsme soupeře přehrávat. Po pěkné kombinační akci asi v 50 min. dostal Matěj V. míč na pravou stranu velkého čtverce, zbavil se obránce a křížnou střelou mířil na zádní tyč. Odražený balón dorazil do prázdné branky Šimon Votava a snížil tak na 1:2. Po deseti min. Matěj V. pronikl mezi tři obránce soupeře do pokutového území, kde ho faulovali, a následný pokutový kop Matěj proměnil na 2:2. Asi po třech minutách dostal na naší polovině míč Tomáš Jelen, sprintem po levé lajně přešel asi dvacet metrů a přihrávkou za obranu soupeře našel Matěje V., který po sklepnutí a pár krocích opět skóroval. Pak sice, po srážce se soupeřem, asi patnáct minut před koncem Vojta Černý nesmyslně strčil do hráče, za což dostal červenou kartu, ale soupeře už jsme k žádné vážnější akci nepustili. Tak se zrodilo naše první vítězství v ZL na Hájích.

Po remíze s Libuší a výhrou na Klánovicemi tak máme čtyři body a skóre 4:3.