Sestava : Synecký - Mareček, Šneider, Mareš, Jirsa M. - Kurucz, Zeman, Němeček, Beránek - Chumlen, Ryšavý - střídali Mora, Jirsa P., Mruvčinský

Branky : Chumlen 2, Jirsa P., Němeček

Komentář:

K prvnímu zápasu po zimní pauze jsme přijeli na hřiště SG Junior.

Naštěstí první a zároveň i poslední jarní zápas na UMT máme úspěšně za sebou. Výsledek se ale nerodil lehce a soupeř prokázal svoji kvalitu. My jsme sice drželi většinu času míč, domácí ale byli o to nebezpečnější při brejcích. Několik slibných šancí jsme neproměnili a tak se až důraze a dorážkou prosadil P.Jirsa - 0:1. Do konce poločasu mohli domácí vyrovnat, ale výborný zákrok Martina v brance to nedovolil a následně nám pan rozhodčí odpustil penaltu.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a během 15-ti minut využili Fandových schopností v útoku a rázem to bylo 0:3. Za tohoto stavu jsme mohli definitivně rozhodnout, bohužel jsme nechali domácí snížit na 1:3. A hned z dalšího útoku nás zase zachránil Martin a nedovolil větší drama. Zejména, když po pěkné akci byl na konci Něma a zvýšil na 1:4. V závěru ještě domácí snížili z penalty na konečných 2:4.

Dobrý zápas z obou stran vedený ve férovém duchu. My jsme zbytečně dali domácím "čuchnout" zejména neproměňováním našich šancí. Ale nakonec si odvážíme z Junioru zasloužené 3 body.

9.kolo přeboru SG

SG Újezd - Nejistá Sezóna 3:1

Pouze kosmetický výsledek, soupeř nedorazil.

10.kolo přeboru SG

Ostrovan Zadní Třebaň - SG Újezd 0:9 (0:4)

Sestava : Synecký - Mareček, Ryšavý, Mareš, Jirsa P. - Kurucz, Zeman, Krejčí, Jirsa M. - Chumlen, Němeček- střídal Beránek

Branky : Krejčí 3, Chumlen 2, Beránek 2, Jirsa M., Zeman

Komentář:

Do dalekých krajin jsme vyrazili k poslednímu letošnímu venkovnímu zápasu SG.

Soupeř zejména doma vždy velmi nepříjemný se tentokrát sešel pouze ve velmi slabé sestavě a tak celý zápas to bylo na jednu branku. Nebudu tedy popisovat průběh jednoznačného zápasu, ale pouze vypíchnu pár poznámek, které jsem si na lavičce stihnul udělat :

- také jsme měli několik rohů, ale Bery je s přibývajícím časem do vápna nedokopnul
- jedinou stantartku z hranice vápna zavraždil Ryšavka. Ač neurčen proti vůli trenéra se postavil k exekuci a jak to dopadlo víme. Takže máme dalšího sponzora rozlučky.
- 3x domácí lovili míč z Berounky
- parádní sólo předvedl Zéma a zakončení Panenkovským lobem bylo ukázkové
- některé situace jsme řešili strašidelně. Místo po zemi jsme hráli vzduchemna 2 metry...
- bohužel kvalita hřiště byla katastrofální, hrbolaté a neposekané...

Příští zápas hrajeme po Velikonocích doma s Miškovicema. To bude jiný kafe.

11.kolo přeboru SG

SG Miškovice - SG Újezd 4:10 (2:5)

Sestava : Synecký - Mruvčinský, Ryšavý, Mareš, Jirsa P. - Kurucz, Němeček, Krejčí, Beránek - Chumlen, Hladík- střídal Jirsa M.

Branky : Chumlen 4, Hladík 3, Beránek, Krejčí, Jirsa M.

Komentář:
Ač jako hosté nastoupili jsme po přehození pořadatelství konečně na domácím hřišti.

Kdo byl na podzimním zápase, tak mohl tušit vyhrocené utkání s výborným soupeřem. První se naštěstí nepotvrdilo a i síla soupeře byla oproti podzimu tak poloviční. Nicméně jsme do utkání nevstoupili dobře a hned v úvodu jsme po několika nedůrazech v obraně inkasovali - 1:0. Naštěstí jsme v útoku zapnuli na vyšší obrátky a do konce poločasu jsme vstřelili 5 branek. Bohužel v poslední minutě jsme nechali soupeře snížit na poločasových 2:5.

Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a postupně náš náskok navyšovali až na konečných 10 vstřelených branek. Soupeř směrem dopředu sympaticky kombinoval a odměnou mu byly stejně jako v první půli 2 vstřelené branky.

Celkem slušný přeborový zápas, který se naštěstí odehrával překvapivě v klidu, tedy kromě červené karty pro známou firmu Vojtu, který se vyfauloval na Fandovi. Soupeř, i když prohrával, se prezentoval sympatickým výkonem, ale my jsme dnes směrem dopředu byli velmi produktivní zejména díky Fandovi a Vlastovi v útoku. A to jsme ještě hodně šancí neproměnili. Tak snad nám střelecká forma vydrží i na příště, kdy přivítáme dalšího silného soupeře z Ruzyně, kde jsme na podzim pouze remizovali.

--------------------------------------------------------------------------------------------

12.kolo přeboru SG

SG Újezd - SG Ruzyně 7:2 (3:1)

Sestava : Dráb - Mareček, Veselovský, Mareš, Šneider - Kurucz, Němeček, Zeman, Jirsa P - Chumlen, Hladík- střídali Mruvčinský, Mora

Branky : Chumlen 2, Mruvčinský 2, Zeman 2, Hladík

Komentář:
K dalšímu domácímu zápasu jsme přivítali nepříjemného soupeře z Ruzyně, se který jsme na podzim pouze remizovali.

Ale tentokrát jsme měli výborný vstup do zápasu a během úvodních minut jsme Fandou a Zémou vstřelili rychlé branky a ujali se vedení 2:0. To nás trochu ukolébalo a tak začali nebezpečně vystrkovat drábky i hosté. Naštěstí obrana pracovala spolehlivě a tak se na druhé straně prosadil Mruvča, který sebral gól z nohy Zémovi - 3:0. Pak naše hra ještě více upadla a vrcholem byla branka na 3:1 těsně před koncem poločasu, která navíc zkazila čisté konto jarnímu debutantovi Honzovi :-))

Druhou půli jsme zahájili podobně laxně a nepřesně a výsledkem bylo snížení na 3:2. Varování nám nestačilo a tak soupeř ještě zahrozil pár závary, než jsme jeho odpor zlomili čtvrtým gólem. Po této brance hosté hru otevřeli a to byla voda na náš mlýn a do konce zápasu jsme vstřelili ještě další 3 branky.

Nepříjemný soupeř, který rozhodně nevypadal na 7 gólů. Ale zlepšeným výkonem v druhé polovině druhé půle jsme nakonec jeho odpor zlomili.

P.S. Omlouvám se kolektivu, pokud popis druhé půle není úplně korektní, ale bohužel jsem ho neviděl a popisoval ho pouze zprostředkovaně.