PODZIM 2019

12. FKÚ - Přední Kopanina 3:2 (2:0)

g: Heteš 2x, Kny

Sestava: Golka - Nový, Franc, Kny, Tuzar - Stoian, Schwan, Caldr, Tupý - Hájek - Heteš (stř. Hroch, Suchánek, Taške, Baňas, Bráza)

V posledním domácím zápase podzimu jsme přivítali vždy silného soupeře z Kopaniny. I přes absence v sestavě se nám do utkání podařilo vstoupit výborně, kdy hned ve 2.minutě využil zaváhání v obraně soupeře Honza a svůj samostatný únik chladnokrevně zakončil a poslal nás do vedení. Ve 12.minutě byl ve vápně podražen Domíno, který dnes nastoupil nezvykle uprostřed pole, ale znovu byl všude. Z nařízené penalty zvýšil na 2:0 pro naše barvy Dave Kny. Do konce poločasu se již žádná šance neujala a tak jsme šli do šatny za ošidného stavu 2:0. O půli jsme zdůraznili, že nic není hotové a že bude důležité dát co nejdříve další branky a rozhodnout. Stal se ovšem pravý opak jako již poněkolikáté. Kluci ubrali na aktivitě a nechali hrát soupeře, který nás začal tlačit a také se mu podařilo v 60. minutě snížit po našem dvojnásobném zaváhání v obraně.....velká škoda. Naštěstí přišla rychlá odpověd, kdy znovu utekl Honza a dal na 3:1 - jak se později ukázalo byla to branka vítězná. V 73. minutě si totiž vybral slabší chvilku Miki, který pustil dalekonosnou střelu doprostřed brány pod břevno - zde se musím pozastavit nad tím, zda byl připraven na zápas tak jak se sluší a patří...????!!!!!! Do konce to bylo ještě velké drama, ale nakonec se nám vítězství podařilo udržet a získat důležité 3 body, kterými jsme se dotáhli na soupeře. Matěj

11. Sokol Stodůlky - FKÚ 2:3 (1:2)

g: Heteš 3x

Sestava: Golka - Nový, Kny, Hájek, Tuzar - Stoian, Holeček, Caldr, Schwan, Jelínek - Heteš (stř. Hroch, Suchánek, Tupý)

Hrozné hřiště, nepříjemný soupeř a od nás ne úplně ideální výkon. Naštěstí jsme 3 body urvali, i když je to hodně draze vykoupené vítězství, jelikož 2 hráči zranění. Jirka dokonce skončil v nemocnici......doufejme, že na tomto hřišti už hrát nikdy nebudeme a v příštích zápasech předvedeme lepší výkon. Matěj

10. FKÚ - Sokol Řepy 10:0 (4:0)

g: Jelínek 6x, Heteš, Schwan, Suchánek, vlastní

Sestava: Golka - Tuzar, Schwan, Hájek, Hroch - Nový, Holeček, Caldr, Stoian - Heteš - Jelínek (stř. Suchánek, Taške)

V dnešním zápase jsme přivítali zatím poslední tým tabulky Řepy. Kluci k zápasu přistoupili dobře a i když jim na začátku chvíli trvalo než se prosadili, tak pak už to tam začalo padat a výsledek hovoří za vše. Jsem rád, že si dnes zahráli všichni a přistoupili k tomu všichni zodpovědně. Pochvalu zaslouží střelec 6 branek Jirka Jelínek, i když spoustu dalších šancí zahodil. Obrana dnes také pracovala spolehlivě, ale je fakt, že měl o dost méně práce než v jiných zápasech. Pochvala i pro náhradníky - Štěpán krásnou brankou uzavřel skóre a Kuba Taške ač r. 2005 skvěle nahradil uprostřed hřiště Honzu Heteše, kterému bylo špatně. Doufám, že zůstaneme na vítězné vlně co nejdéle - nejlépe do konce podzimu. Ale čekají nás ještě 3 těžké zápasy, tak uvidíme. Matěj

9. GORDIC Kačerov - FKÚ 7:2 (4:0)

g: Stoian, Heteš

Sestava: Golka - Nový, Hájek, Ryba, Caldr, Tuzar - Stoian, Holeček, Heteš, Tupý - Jelínek (stř. Hroch, Bráza, Baňas)

Další z venkovních zápasů na umělé trávě špatné kvality se nám opět nepovedl. Už před zápasem byla znovu cítit nechuť z toho, že se hraje na koberci. Navíc proti nám nastoupil kvalitní fotbalový soupeř, který je na tento povrch zvyklý. Náš výkon v první půli byl naprosto trapný a rozhodl o tom, že zde nemáme šanci bodovat. Soupeř měl ve svém středu 3 hráče, kteří naprosto převyšovali všechny ostatní na hřišti. My jsme soupeře nechali hrát a 4x inkasovali do poločasu a bylo po zápase. Jsem rád, že ve druhé půli se na to kluci nevykašlali a soupeři se aspoň trošku vyrovnali a zkorigovali výsledek. Bohužel dnes všichni podali slabý výkon pod své možnosti a tím pádem, jsme neměli šanci zde uspět. Matěj

8. FKÚ - Avia Čakovice 6:0 (4:0)

g: Heteš, Jelínek, Holeček, Hájek, Stoian, Bráza

Sestava: Golka - Tuzar, Schwan, Hájek, Caldr - Stoian, Holeček, Kny, Tupý - Jelínek, Heteš (stř. Hroch, Bráza, Suchánek, Pioglo)

V dnešním zápase hlavně v první půli kluci podali dobrý výkon a rozhodli o svém vítězství. Ve druhé půli se začala sestava trošku sypat a přibyli zase další zranění, i tak se nám podařilo náskok navýšit o další dvě branky. Jsem rád, že po minulém zápase se nám podařilo udržet čisté konto. Matěj

7. Aritma "B" - FKÚ 6:11 (4:4)

g: Heteš 5x, Jelínek 3x, Stoian 2x, Suchánek

Sestava: Golka - Nový, Schwan, Hájek, Tuzar - Stoian, Kny, Caldr, Holeček, Jelínek - Heteš (stř. Hroch, Tupý, Suchánek, Pioglo)

Po delší době jsme sehráli utkání na umělé trávě a znovu se potvrdilo, jak to našim klukům nesedí. V první půli jsme se přizpůsobili hře a tempu soupeře, navíc nám moc dlouho trvala práce s míčem a celkově nám umělka dělala problém. Do druhé půle jsme si ujasnili pokyny, vyříkali jsme si vše v šatně a na soupeře vlétli. Během chvílie to bylo 9:4 a bylo po zápase. Dnešní hokejový výsledek rozhodně není ideální. Příliš mnoho inkasovaných branek, spousta zahozených šancí a strašně moc laciných ztrát. Toto vše se musí do příště zlepšit. Matěj

6. FKÚ - Dolní Chabry 1:1 (1:0)

g: Heteš

Sestava: Golka - Nový, Schwan, Hájek, Tuzar - Stoian, Kny, Caldr, Holeček, Baňas - Heteš (stř. Tupý, Alex P.)

Na utkání jsem bohužel nebyl, ale mám informace o tom, že kluci bohužel v dnešním zápase dojeli na neproměnování šancí. I přes četné absence v sestavě, se s tím dnes kluci poprali dobře a nebýt jedné chyby mohli utkání dotáhnout do vítězného konce. Ovšem i tak cenný bod proti soupeři, který dosud neztratil ani bod. Tak snad příště už najedeme na vítěznou vlnu a vrátí se nám do sestavy marodi. Matěj

5. Spartak Hrdlořezy - FKÚ 4:3 (3:2)

g: Heteš, Kny, Holeček

Sestava: Golka - Caldr, Nový, Hájek, Tuzar - Stoian, Kny, Rybanský, Holeček, Jelínek - Heteš (stř. Suchánek)

Další zápas jsme sehráli v Hrdlořezích proti známému soupeři z minulé sezóny. Moc dobře jsme věděli co nás zde čeká - silný a fyzicky vyspělý soupeř podobně jako minulý týden Smíchov. Tentokrát se s tím kluci ovšem popasovali daleko lépe. Do zápasu jsme vstoupili dobře a dostali se poměrně rychle do vedení dorážkou Honzy. Pak ovšem přišel asi 10 minutový blackout v obraně, kdy jsme soupeři nabídli 3 až příliš snadné branky. 1. rychlý a důrazný útočník nám utíká po lajně až do vápna, kde ho necháme i zakončit - nejsem schopni jej zastavit nebo přerušit, 2. odražený míč ve vápně trefí jako první soupeř a ten skončí až v síti - kde jsme opět byli?? nejsem schopni odkopnout míč ??, 3. odražený míč za vápnem opět nejsem schopni dostat dál než asi 5m před vápno, kde jej trefí z první domácí kapitán a trefuje šibenici !!! rázem je to 3:1 a nadějný začátek je nám k ničemu !!! Velká škoda, protože nám to vzalo na pár minut vítr z plachet a nebyli jsme schopni navázat na kvalitní kombinační hru ze začátku zápasu. Naštěstí ještě do půle se kluci seberou a začnou opět hrát - dopředu vysouváme Davida, aby podpořil Honzu a začneme soupeře opět tlačit. Odměnou je gól na 3.2, kdy si Dave narazí a uteče středem a zakončuje podél vybíhajícího brankáře. Do druhé půle kluky burcujeme a motivujeme, aby pokračovali v tom, co předváděli v 1.půli a vyvarovali se chyb v obraně. To se nám po většinu poločasu daří. Bohužel postupně ustupujeme od kombinační hry, začínáme zbytečně nakopávat a to vyhovuje vyššímu soupeři. I tak se nám podaří vyrovnat 20 min před koncem, kdy Holis dobře zahraje trestný kop a překvapí brankáře střelou pod břevno - 3:3 a tlačíme se za výhrou. Bohužel klukům trošku začínají docházet síly. Šancí na obou stranách ubývá, ale aktivnější jsme stále my. Bohužel 5 min před koncem opět prohrajeme osobní souboj u lajny, včas nepřerušíme a pustíme soupeře do vápna. Kdy útočník domácích bohužel trefuje přesně na zadní tyč a obstřelem překonává Mikiho. Již nedokážeme najít odpověď a prohráváme tedy 4:3. Dnešní prohra mě strašně mrzí a troufnu si říct, že domácí si dnes výhru nezasloužili. Bohužel fotbal je o chybách a těch my v obraně děláme stále moc a to dnes rozhodlo. Kluci makali, hráli chvílemi moc pěkne, soupeře fotbalově přehrávali po většinu zápasu, ale nestačilo to. V tom je ten fotbal krásný a krutý zároveň. Matěj

4. FKÚ - Čechie Smíchov 0:2 (0:0)

Sestava: Golka - Nový, Schwan, Hájek, Tuzar - Stoian, Caldr, Rybanský, Holeček, Jelínek - Heteš (stř. Hroch, Suchánek, Taške, Nykodým)

Dnešní zápas se mi hodnotí těžko. Zaprvé nebyl delegován rozhodčí od PFS, zadruhé přijel mezinárodní soupeř, kdy u některých hráčů se nechtělo věřit, že ještě patří do dorostenecké kategorie, zatřetí jsme se nevyrovnali s absencemi důležitých hráčů a začvrté jsme byli dnes až příliš zbabělý, abychom mohli vyhrát. I přes tyto aspekty jsme na 3 body paradoxně mohli dosáhnout, kdybychom proměnili vyložené šance, které jsme si vytvořili, nebylo jich moc. Konec 1.půle Holis váhal se střelou a místo toho ve vápně přihrával Honzovi a nic z toho nebylo. Začátek druhé půle - Honza sám na bránu trefil bohužel jen tyč. Za chvíli nadějný trestný kop, který jsme zahráli těsně nad. Pak přišel trest v podobě 2 branek soupeře do naší sítě. Dnes jsme bohužel zaostávali v soubojích a síle, což je ale pochopitelné při pohledu na soupisku i na hřiště. Jen mě mrzí, že jsme to soupeři až příliš ulehčili a body dnes v podstatě odevzdali svým slabým a zbabělým výkonem staršímu a nepříjemnému soupeři. Matěj

3. FKÚ - Čechie Dubeč 3:0 (2:0)

g: Kny 2x, Heteš

Sestava: Golka - Nový, Franc, Hájek, Schwan - Stoian, Holeček, Rybanský, Jelínek - Kny - Heteš (stř. Tuzar, Suchánek, D. Tupý, Baňas, Caldr, Hroch)

Další mistrovské utkání - další derby, tentokrát proti Dubči. Moc dobře jsme věděli, že nás čeká úplně jiný tým než proti, kterému jsme hráli ve středu v poháru, kde soupeř nastoupil převážně s náhradníky. Už při nástupu na hrací plochu bylo vidět, že nás čeká urostlý a fotbalově vyspělý soupeř, který má ve svém středu několik šikovných fotbalistů. Nástup do utkání se nám povedl na výbornou, když hned ve 2.minutě zafungovala spolupráce uprostřed hřiště a využili jsme díry uprostřed obrany soupeře, kdy David Kny s přehledem zakončil k tyči. Hra v poli byla vyrovnaná, ale my jsme přeci jen byli o něco nebezpečnější u vápna než soupeř. V 18.minutě opět ukázal svou buldočí povahu Honza Heteš, když výborně zapresoval levého beka soupeře, vybojoval míč a ze strany postupoval sám do vápna soupeře, kde nekompromisně levou nohou zavěsil pod klacek a dal na 2.0 pro nás. Do konce poločasu již branky nepadla a tak se do šaten šlo za ošemetného vedení 2.0 pro naše barvy. Ve druhé půli soupeř začal tlačit na pilu a hnal se za zdramatizováním výsledku, ale naše obrana v čele s Dominem pracovala dobře. A když už zaváhal Jirka, kterého obral útočník soupeře a postupoval sám, tak skvěle zasáhl Miki v bráně a tým podržel. Jak moc důležitý zákrok to byl, se ukázalo po chvíli, kdy míč skvěle zatáhl Jirka našel pod sebou ve vápně Holise, který chytrým obstřelem překonal golmana, ale bohužel trefil jen tyč. Naštěstí na odražený míč jako první zareagoval David Kny a doklepl jej do prázdné - 3:0. Tento výsledek již vydržel až do konce utkání. Jsem rád, že jsme konečně předvedli výkon, který snesl měřítko a od všech hráčů bylo vidět nasazení a snaha pomoci týmu k dobrému výsledku. Doufám, že na tento výkon navážeme příště, kdy nás čeká Smíchov, který ještě neztratil. Matěj

dole na úvodní stránce to najdete

2. FK Klánovice - FKÚ 3:6 (2:2)

g: Heteš 3x, Kny, Schwan, Holeček

Sestava: Golka - Schwan, Franc, Hájek, Rybanský - Stoian, Holeček, Caldr, Kny, Vrba - Heteš (stř. Hroch, D. Tupý, Tuzar, Baňas)

Ve druhém kole soutěže nás čekalo derby v sousedních Klánovicích. Já osobně jsem se na zápas hodně těšil a byl jsem zvědav, jak se kluci na derby namotivují. Bohužel zejména v 1.půli mě kluci velmi zklamali a náš výkon byl hodně špatný. Naopak soupeř hrál s chutí a bojoval o každý metr hřiště, což se o našich hráčích říct nedalo. Poločasový výsledek 2.2 mluví za vše. V kabině musela přijít trošku důraznější domluva, aby si kluci uvědomili, že sám se žádný soupeř neporazí. Ve druhé půli přišlo zlepšení výkonu a nakonec zasloužená výhra. Pokud si ovšem kluci neuvědomí, že ke každému zápasu musí přistoupit zodpovědně, přidat 100% nasazení, bojovnost, koncentraci od 1.min, přizpůsobit předzápasovou přípravu a někteří životosprávu, tak se těžko můžeme snažit být úspěšní. V této kategorii již nelze spoléhat na jednotlivce. Pokud v každém zápase kluci nenaplní tyto základní atributy, budeme mít problémy až přijdou silnější soupeři. Pánové fotbal je týmová hra, je potřeba spolupracovat, komunikovat, makat jeden za druhého, být tým, který žije a který chce vyhrávat v každém zápase !!! Snad si tyto věci kluci uvědomí a od příště náš výkon už bude mít odpovídající kvalitu a nasazení. Matěj

1. FKÚ - Bílá Hora 3:2 (1:1)

g: Holeček, Jelínek, Kny

Sestava: Golka - Tuzar, Franc, Hájek, Schwan - Stoian, Kny, Caldr, Holeček, Jelínek - Heteš (stř. Hroch, D. Tupý, Rybanský, Taške)

První mistrovské utkání v kategorii staršího dorostu jsme sehráli v neděli 25.8. hned po příjezdu ze soustředění v Horním Bradle. Do zápasu jsme šli s několika marody u kterých jsme nevěděli jak na tom budou, další kluci chyběli ještě z důvodu dovolených. Utkání se nám podařilo po velkých nervech nakonec vyhrát 3.2, kdy Miki chytil penaltu a dokázali jsme zvrátit nepříznivý stav 1.2. Na na našem výkonu byla vidět velká nesehranost, na některých únava ze soustředění a u některých slabá fyzička. I přesto, že příprava začala už 7.8., někteří se do ní ještě vůbec nezapojili, což je do nebe volající. Já doufám, že nyní už se začneme scházet a trénovat v plném počtu, vzroste konkurence a kluky to donutí na sobě makat. Co se týče předvedené hry z dnešního zápasu, tak věřím, že jsou kluci schopni zahrát daleko lépe než dnes, kdy většina hráčů zahrála pod své možnosti. Za týden nás čeká derby v Klánovicích, tak uvidíme jaký výkon předvedeme tam. Matěj

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JARO 2019

18. FKÚ - Avia Čakovice 6:1 (3:0)

g: Heteš 2x, Jelínek 2x, Hájek, Košťál

Sestava: Golka - Vaněček, Šedivý, Hájek, Rybanský - D. Tupý, Racko, Žákovský, Košťál, Jelínek - Heteš (stř. Vrba, K. Tupý, Tuzar, Ptáček)

17. ČAFC - FKÚ 3:7 (1:5)

g: Heteš 4x, Vrba 2x, Ptáček

16. Spartak Kbely - FKÚ 0:0

Sestava: Golka - Ptáček, Šedivý, Žákovský, Rybanský - Vrba, Košťál, Caldr, Racko, Hájek - Jelínek (stř. K. Tupý, D. Tupý, Tuzar)

Hodně slabý výkon, možná nejhorší za celou sezónu. Nenašel se nikdo, kdo by pozvedl prapor a zavelel ke zlepšení výkonu. Bylo až k pláči vidět jak nám chybí na hrotu útoku Honza a nikdo není schopen ho nahradit. Dnes zbytečně ztracené body a slaboučký výkon od všech hráčů. Matěj

15. Fotbalová akademie Alexe Zbura - FKÚ 5:1 (3:1)

g: Heteš

Sestava: Golka - Ptáček, Šedivý, Hájek, Rybanský - Vrba, Košťál, Žákovský, Racko, Jelínek - Heteš (stř. Vaněček, Caldr, K. Tupý)

Soupeř, který je prostě a jednoduše nad naše síly. Je zde vidět velký rozdíl v disciplíně, trénovanosti hráčů obou týmů. Sice jsme se dostali do vedení, ale pak jsme nedokázali udržet míč, zbytečně jsme ztráceli a dostali se pod velký tlak. Chyběl důraz ve středu hřiště a soupeř do poločasu výsledek otočil v druhé půli ještě navýšil. Trošku mi, ale vadí jedna věc. Hraje se za krásného počasí a my hrajeme na koberci na Zličíne. Fotbalová akademie FAAZ nemá své hřiště a doplácí na to pak kluci, kteří jdou do zápasu už předem otrávení, že musí hrát na tomto povrchu a popravdě já se jim vůbec nedivím.

14. FKÚ - Spartak Hrdlořezy 2:1 (1:1)

g: Heteš 2x

Sestava: Golka - Ptáček, Šedivý, Žákovský, Rybanský - Vrba, Caldr, Racko, Jelínek, D. Tupý - Heteš (stř. Vaněček, K. Tupý)

Dnes nás čekal velmi těžký zápas. Za prvé velice kvalitní a fyzicky zdatný soupeř složený z velké části z ročníku 2002 a za druhé absence Domína a Fíly, kteří onemocněli den před utkáním, a tak nám zbyly jen 2 hráči na střídání. Proto jsem byl hodně zvědav, jak si s touto situací kluci poradí. Poměrně brzy jsme se dostali do vedení, kdy se ve vápně nejlépe zorientoval náš ostrostřelec Honza. Bohužel poté jsme trošku vypadli z role a do poločasu jsme soupeře nechali vyrovnat po nesmyslné rozehrávce z vápna, kde jsme o míč přišli a nejlepší hráče soupeře - kapitán soupeře srovnal. V poločase jsme si ujasnili některé věci a do druhé půle šli s jasným cílem - neodevzdat doma body. V 50.minutě přišel rozhodující moment utkání. Na pravé straně vybojoval míč náš bojovník Ryba, obešel protihráče a přihrál míč do vápna Honzovi. Ten si míč krásně přebral do pohybu, udržel obránce na zádech a levačkou mít utáhnul hezky na zadní tyč, kde zapadl přímo k tyči a brankář se natahoval marně - hezká akce. Poté nám trošku začaly docházet síly a soupeř nás tlačil. Naše obrana ale pracovala poměrně spolehlivě a co prošlo chytil Miki. Je pravda, že 2-3 případech při nás stálo i štěstí, ale nakonec jsme cennou domácí výhru udrželi. Uvidíme co příště proti FAAZ. Matěj

13. Sokol Bohnice - FKÚ 1:4 (1:2)

g: Heteš 4x

Sestava: Golka - Caldr, Šedivý, Hájek, Rybanský - Vrba, Košťál, Žákovský, Racko, Jelínek - Heteš (stř. Vaněček, Ptáček, D. Tupý)

Po nepříliš povedené zimní přípravě jsme odehráli první mistrovské utkání v Bohnicích. Čekal nás nepříjemný a fyzicky vyspělý soupeř. Do utkání jsme vstoupili nejlepším možným způsobem, kdy zaváhání stopera domácích ihned potrestal Honza snad v 15.vteřině zápasu. První půle byla herně vyrovnaná a bojovalo se hlavně ve středu pole. Oba týmy po zimní přestávce bojovali hlavně s přesností přihrávek, ke které nepřispělo ani hrbolaté hřiště. V 17.min soupeř vyrovnal po zaspání naší obrany, naštěstí do půle strhl vedení na naši stranu opět Honza. Do druhé půle jsme chtěli přidat hlavně v bojovnosti, osobních soubojích a hlavně zpřesnit hru. To se nám podařilo jen v určitých pasážích druhé půle. Soupeř se snažil o vyrovnání, ale naše obrana v čele s Kubou, Mikim a Nikem, ale pracovala spolehlivě a do velkých šancí jsme soupeře nepustili. Definitivní uklidnění do našich řad přinesly další dvě branky našeho střelce. Do poslední minuty kluci zápas odbojovali a připsali si sladké vítězství na začátek jara. Věřím, že fotbalově jsme schopní předvést ještě lepší výkon než dnes....tak uvidíme ve středu doma proti Hrdlořezům, jak na dnešní výhru navážeme. Matěj

12. Sokol Řepy - FKÚ 0:2 (0:1)

g: Jelínek 2x

Sestava: Ptáček - Caldr, Šedivý, Hájek, Rybanský - Vrba, Košťál, Žákovský, Racko, Jelínek - Heteš (stř. Baťka, Vaněček, K. Tupý)

Poslední zápas se nám vydařil výsledkově, ale nikoliv herně. Soupeř na nás vyrukoval s jednoduchou taktikou nakopávaných míčů a velkým důrazem v soubojích (někdy až za hranou). K tomu se hrálo na rozměrově menším hřišti, což hrálo do karet spíše soupeři než nám. Předvedená hra dneska pokulhávala a bohužel jsme nenavázali na poslední 2 dobré výkony na FA a v Uhříněvsi. Naštěstí jsme to zvládli i tak vítězně, kdy o našem vítězství rozhodly branky Jirky Jelínka. Poradili jsme si i s tím, že nám dnes v bráně chyběl Miki, kterého velmi dobře zastoupil Radek. Teď nezbývá doufat, že se nám vydaří zimní příprava, případně doplnění našeho týmu a na jaře potrápíme čelo tabulky. Matěj

11. Čechie Uhříněves - FKÚ 0:3 (0:2)

g: Heteš, Jelínek, Košťál

Sestava: Golka - Ptáček, Šedivý, Hájek, Caldr - Vrba, Košťál, Žákovský, Racko, Jelínek - Heteš (stř. Baťka, K. Tupý, Tuzar, D. Tupý)

Po středečním zápase na FA a dni volna jsme v pátek zajížděli k dalšímu těžkému venkovnímu zápasu a znovu na umělou trávu tentokrát do Uhříněvsi. Umělá tráva v Uhříněvsi je nová a tudíž šlo opět o úplně jiný povrch než ve středu. Kluci dneska z mého pohledu předvedli snad ještě lepší výkon než na FA. Soupeř byl totiž velmi snaživý, houževnatý a rozhodně nám nedal nic zadarmo. Naše obrana dnes, ale pracovala opět spolehlivě a musím pochválit zejména hru stoperů, kdy jak Domíno tak Šedivka hráli skvěle pozičně i výborně rozehrávali. Dopředu jsme dnes byli po celé utkání dostatečně nebezpeční.....kdy zejména trojice Jirka, Martin, Honza dnes dobře doplňována zálohou dělala domácí obraně velké problémy. První gól jsme vstřelili po perfektní akci Martina na pravé straně, kde prodal svou rychlost a zejména skvělou bojovnost, kterou poté před bránou zužitkoval Honza. Druhý gól přidal po akci z levé strany Jirka......o půli jsme si řekli, že nesmíme polevit, což se tentokrát konečně podařilo a kluci hráli naplno až do konce. Kdy asi 10 min před koncem rozhodl po další skvělé akci Martina Fíla. Jsem rád, že se kluci nenechali vyprovokat ke konci zápasu, kdy soupeř asi trochu neunášel prohru a začal zbytečně oplácet a dohrávat. Pánové kdyby se podařilo udržet výkonnost z posledních 2 zápasů, tak by to bylo super. Matěj

10. Fotbalová akademie Praha - FKÚ 0:6 (0:3)

g: Heteš 2x, Košťál 2x, Vrba, Ptáček

Sestava: Golka - Ptáček, Šedivý, Hájek, Rybanský - Vrba, Košťál, Caldr, Žákovský, Jelínek - Heteš (stř. K.Tupý, Baťka, Tuzar, Vaněček)

Dnes jsme sehráli odložené utkání z neděle, které se mělo hrát u nás. Bohužel kvůli nepřízni počasí a podmáčenému hřišti jsme byli nucení zápas přeložit na dnešek a sehrát jej na UMT pod umělým osvětlením na Střížkově. Byl jsem moc zvědav jak si s dnešním zápasem kluci poradí a jak k němu hlavně přistoupí. Musím říct, že jsem byl mile překvapen.....zejména v 1.půli kluci předváděli hezkou hru a dali krásné 3 góly. Ve druhé půli bohužel přišel opět trochu útlum, ale i přesto jsme hru kontrolovali a přidali další 3 branky. Dalším pozitivem bylo, že již naplno hráli marodi Domíno s Honzou a hlavně po dlouhé době se po vážném zranění vrátil Honza Ryba a rovněž jsme se tentokrát dobře vyrovnali s umělou trávou......jen tak dál pánové, chceme zůstat na vítězné vlně. Matěj

9. Dolní Chabry - FKÚ 4:0 (2:0)

Sestava: Golka - Baťka, Šedivý, Hájek, Vaněček - Vrba, Racko, Caldr, Žákovský, Košťál - Jelínek (stř. Tupý K., Tupý D., Tuzar, Heteš)

Další venkovní zápas bohužel kluci absolutně nezvládli v hlavách a přístupu. Soupeř nás prostě přejel svým důrazem v osobních soubojích a tím, že soupeř prostě a jednoduše daleko víc chtěl vyhrát. Další trhlinou, která se podepsala na dnešním výkonu bylo to, že jsme nemohli využit Honzu, který měl natažené tříslo a ještě v průběhu 1.půle se zranil i Domíno.....bohužel zranění těchto 2 tahounů se podepsalo i na ostatních klucích více než by bylo zdrávo.....Snad si z tohoto zápasu kluci vezmou ponaučení, že fotbal je prostě tvrdá a důrazná hra. Zbytečná ztráta a příliš jednoduše odevzdané body. Matěj

8. FKÚ - Junior Praha 2:0 (1:0)

g: Jelínek, Heteš

Sestava: Golka - Caldr, Šedivý, Hájek, Ptáček - Vrba, Racko, Žákovský, Košťál, Jelínek - Heteš (stř. K.Tupý, D.Tupý, Vaněček)

Další 3 body do sbírky po povedeném úvodu utkání a druhém poločasu. Mezitím opět herní výpadek a zbytečně puštění soupeře do hry.....stále se klukům nedaří dostat do hlavy to, že zápas trvá 80 minut a pokud to neodjezdím naplno, tak žádný soupeř svou kůži nenechá zadarmo.....pokud se naučíme hrát od 1. do poslední minuty to na co máme a to co umíme, věřím že se můžeme výrazně posunout a soupeře porazit výrazněji....vše je to o hlavě a správném nastavení a přístupu k zápasu. Matěj

7. Avia Čakovice - FKÚ 3:0 (2:0)

Sestava: Golka - Ptáček, Šedivý, Hájek, Tuzar - Vrba, Caldr, Racko, Košťál, Jelínek - Heteš (stř. Baťka, Vaněček, K.Tupý, D.Tupý, Suchánek)

Dnes velké zklamání z výkonu a přístupu.....narazili jsme na soupeře, který bych neřekl že byl fotbalově lepší než my.....ale prostě a jednoduše více chtěl a šel za vítězstvím. Dnes v naší hře chybělo větší srdce, více odvahy, odhodlání, důrazu a touze chtít získat 3 body pro nás. Mysleli jsme si, že se to nějak udělá samo a soupeř nám 3 body odevzdá.....i přesto jsme nějaký bod získat mohli, kdyby jsme proměnili šance do kterých jsme se dostali......Honza, Jirka, Štěpán......je to veliká škoda, ale také veliké ponaučení do dalších zápasů.....Matěj

6. FKÚ - Čafc Praha 3:1 (2:0)

g: Jelínek 2x, Heteš

Sestava: Golka - Vaněček, Šedivý, Hájek, Tuzar - Vrba, Caldr, Žákovský, Košťál, Jelínek - Heteš (stř. K.Tupý, Ptáček, D.Tupý)

Velmi těžké a urputné utkání proti poslednímu týmu tabulky(což moc nechápu). Po povedené 1.půli opět přišel herní propad v půli 2 a klid přinesl až gól Honzy v poslední minutě zápasu.....uffff. Do příště se musíme hoši hodně zlepšit a zapracovat na těch 2. poločasech. Matěj

5. Spartak Hrdlořezy - FKÚ 2:4 (1:1)

g: Heteš 2x, Šedivý, Jelínek

Sestava: Golka - Baťka, Šedivý, Hájek, Vaněček - Vrba, Košťál, Žákovský, Racko, Jelínek - Heteš (stř. K. Tupý, Ptáček, Tuzar, Caldr, Ruman)

Po návratu z dovolené mi kluci udělali radost. Dnes proti nám stál velmi zdatný soupeř, zejména fyzicky silný, ale i fotbalově dobrý. Kluci se dnes ovšem dobře vyspali a předváděli moc pěknou hru, pěkné akce i zakončení. Ale nervy to byly opět pěkné......Z tlaku na začátku zápasu jsme nevytěžili nic a poté co jsme nebyli schopni na půlce zastavit akci domácí kapitán prošel přes4 naše hráče jak nůž máslem a poslal soupeře do vedení. Naštěstí do půle se nám podařilo vyrovnat po hlavičce Honzy a věřili jsme, že ve druhé půle soupeře "doděláme". Bohužel hned na začátku 2.půle jsme zaspali a pustili soupeře do vedení....naštěstí se kluci skvěle semkli a šli dnes tvrdě za vítězstvím. A po gólech Honzy, Šedivky a Jirky jsme zvítězili zaslouženě 4:2 nad soupeřem, který si myslím, že by měl patřit v tabulce daleko výše než je dosud.

4. FKÚ - Spartak Kbely 5:2 (4:1)

g: Heteš 3x, Vrba, Jelínek

Sestava: Golka - Ptáček, Šedivý, Hájek, Vaněček - Vrba, Košťál, Žákovský, Racko, Jelínek - Heteš (stř. K. Tupý, Tuzar, D. Tupý, Baťka)

Dnešního zápasu jsem se bohužel nemohl zúčastnit, ale informace samozřejmě mám od Jirky Borovičky. Nebýt herních výpadků během zápasu a naší nemohoucnosti proměnovat i ty největší šance, mohl si soupeř odvézt i vyšší prohru. Ale buďme po minulém zápase rádi za 3 body a jedeme dál. Matěj

3. FKÚ - FA Alexe Zbura 0:5 (0:1)

Sestava: Golka - Baťka, Ptáček, Hájek, Vaněček - Vrba, Košťál, Žákovský, Caldr, Jelínek - Heteš (stř. Racko, K. Tupý, Tuzar, D. Tupý)

Dnešní zápas klukům bohužel příliš nevyšel a to zejména ve druhé půli. V první půli jsme bohužel neproměnil penaltu a jeden dobře rozjetý brejk. Místo toho abychom do vedení šli my branku vstřelil soupeř a do šaten se šlo za stavu 0:1. V druhé půli se naše hra rozsypala jako domeček z karet a smrdělo to ostudou......bohužel velkou roli sehrálo odstoupení Domína na stoperu s čím si kluci absolutně nedokázali poradit. Soupeř byl dnes lepší, ale skóre je dost kruté......ale aspoň jsme dnes zjistili, že máme hodně na čem pracovat. Matěj

2. TJ JM Chodov - FKÚ 2:12 (0:8)

g: Heteš 8x, Vrba 2x, Košťál, Jelínek

Sestava: Golka - Baťka, Ptáček, Hájek, Vaněček - Vrba, Košťál, Caldr, Žákovský, Jelínek - Heteš (stř. Tuzar, K. Tupý, D. Tupý)

Ve druhém mistráku jsme se utkali se soupeřem z Chodova. Hned v 1.minutě se prosadil Honza a po chvíli bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Po celý zápas byli naši kluci jednoznačně lepší, i tak se ale nevyvarovali mnohdy zbytečných ztrát. Konečný výsledek 12:2 je sice hezký, ale musíme zůstat při zemi, protože přijdou těžší soupeři. Bravurní kousek se dnes povedl Honzovi, který vsítil 8 branek.......ale x dalších šancí zahodil.....:-D, uvidíme co příště. Matěj

1. FKÚ - Slovan Bohnice 1:1 (1:0)

g: Košťál

Sestava: Golka - Baťka, Ptáček, Hájek, Vaněček - Caldr - Vrba, Košťál, Žákovský, Jelínek - Heteš (stř. Tuzar, K. Tupý, Suchánek)

V prvním utkání sezóny jsme předvedli zvláštní výkon. V první půli jsme předvedli slušný výkon a dalo se na to i koukat, bohužel z několika šancí jsme proměnili pouze jedinou. Nevěřil jsem, že v tomto zápase můžeme ztratit body, bohužel opak byl pravdou. Ve druhé půli náš výkon šel rapidně dolů a přizpůsobili jsme se nákopávané hře soupeře - nechápu to. Bohužel jsme dostali hned v 1.min druhé půle smolný gól, kdy si vybral slabší chvilku Miki. Rozhodně bych, ale vinu neházel na něho ale hlavně na kluky v poli, kteří nebyli schopní dotlačit do sítě druhou uklidňující branku. Škoda......Matěj.