Útočníci 36 (13%)
Realizační tým 45 (17%)
Celkový počet hlasů: 268

Mladší dorost : FK Újezd nad Lesy - FK Union Strašnice 5:1 (3:1)

Na Apríla jsme asi symbolicky odehráli první mistrovské utkání mladšího dorostu v jarní části soutěže ročníku 2016/2017. Na našem dlouze nestřiženém pažitu jsme přivítali mužstvo FK Union Strašnice. Na podzim jsme se s nimi rozloučili prohrou 5:0, a tak jsme čekali urputný boj o každý míč. Utkání jsme začali ve svižném tempu a ve druhé minutě jsme dokonce vystřelili na bránu. Ve čtvrté minutě se dobře postavil David ve vápně a boční patou nasměroval míč do brány soupeře a vedli jsme 1:0. Hra se chvíli přelévala sem a tam, až se v 9. minutě soupeř dostal ke kopu od rohového praporku, naše obrana nedostala míč z nebezpečné zóny a soupeř skóroval 1:1. Ve 13. minutě nás uklidnil Filip, který zkušeně vsítil náš druhý gól a vedli jsme 2:1. Soupeři odcházely síly, my dostali křídla - Honza Heteš po krásném sólu a obejití tří hráčů střílí náš třetí gól! V 19. minutě vedeme 3:1. Do konce poločasu jsme mohli vedení navýšit, ale David ve 26. a potom ve 36. minutě nedokázal využít svých úniků v náš prospěch. Již jsme tak trochu tušili, že tento zápas bude mít jiný průběh než ten první, a druhý poločas nám dal za pravdu. Ve 41. minutě Pavel netrefil prázdnou branku, ve 43. minutě David pálí těsně vedle po zahraném přímáku. Ve 49. minutě dostává Jirka žlutou za zakopnutí míče. Síly docházejí na obou stranách a hra se kouskuje. Kluci se točí na pozicích- David jde na chvíli do obrany, v útoku jsou Honza Heteš s Dominikem, na chvíli zase Sedy. V 65. minutě Petr likviduje jasnou gólovku soupeře a v 67. minutě po faulu na Davida, který byl opět v útočných řadách, se jako správný exekutor postavil k míči Honza Uchytil a ze své parkety přinesl do našich duší definitivní uklidnění a navýšil naše vedení na 4:1. V 76. minutě se ještě hezky trefil Vlasta a uzavřel skóre zápasu na 5:1 v náš prospěch. Tentokrát jsme soupeři vrátili porážku, ale jako by hráli za Střešovice jiní kluci... Pochvala určitě pro celé mužstvo za srdnatý výkon, po poradě s kapitánem bych chtěl přeci jen vyzdvihnout výkony Vojty, Honzy Uchytila a samozřejmě velký dík a pochvala i našim dvěma hráčům ze starších žáků - Dominikovi a Honzovi Hetešovi. U nás se určitě neztratili. Branky: David 1x, Filip 1x, J. Heteš 1x, J. Uchytil 1x, Vlasta 1x