FK Újezd nad lesy : Petrovice

FK Újezd nad Lesy 1:4 Petrovice

sestava:

Sandra Bártová - Dáša Ivanská (Karolína Šimůnková), Dominika Pekárková, Veronika Kousalová (Nikola Ivanská) - Andrea Hlavičková (Tereza Nováková), Romana Uchytilová, Iveta Koubská, Eliška Brzáková - Zuzana Horká (Eliška Matejzíková)

góly:  Eliška Brzáková

Byl to pro nás první mistrovský zápas, a to v domácím prostředí.Po vydařené přípravě, kdy se chodilo poctivě trénovat, makalo se a po všech stránkách to šlo dobrým směrem jsem očekával vyrovnané utkání, ze kterého nějaký bod získáme. Bohužel to co jsme si řekli v kabině, a to co se nám daří v trénincích jak po taktické, tak po technické stránce, tak jsme do tohoto utkání nedokázali přenést.V zápase se nám nedařilo vůbec nic, zbytečná nervozita a nepřesnosti z toho vyplývající nás postupně sráželi až se v druhé půli celý tým rozsypal jak domeček z karet. Nutno doplnit, že jsme narazili na opravdu kvalitně poskládané mužstvo, které mělo kvalitu a které od posledního vzájemného zapasu značně posílilo. Nicméně i takové zápasy přicházejí a je třeba tento zápas hodit za hlavu, vzít si z něj ponaučení a posouvat se dál. Věřím že v tento tým má co nabídnout, a doufám že se toho co nejdříve dočkáme i v zápasech.

Jirka

Dále přikládám report sepsán rukou Dandy Podlipného

Vstup do jarní části sezóny nám nevyšel podle představ. Trenér Jirka se před zápasem nechal slyšet, že se soupeřem z Petrovic zatím vždy vybojoval remízu a dnes by rád konečně nechal všechny body v naší kabině. Bohužel nad výsledkem visel náš strašák v podobě domácího hřiště.
A nervozita byla patrná hned z úvodních minut. Domča zaváhala při zpracování, a nabídla soupeřkám první šanci v zápase. Sája však stála pevně na svém místě a střelu vyrazila.
O necelé dvě minuty později však přišla pravděpodobně nejtutovější šance zápasu. Po křižném centru z pravé strany byla ve vápně soupeřící hráčka úplně sama střílela z voleje. Sája však střelu opět vyrazila a následně si poradila i s dorážkou z bezprostřední blízkosti a fantasticky tak podržela náš tým nad vodou.
První minuty silně charakterizovala naše nepochopitelná nervozita. Míč nám odskakoval a příliš dlouho nám trvalo zpracování i jednoduchých přihrávek. Toho využívali soupeřky, jejichž rychlost a důraz nám výrazně znepříjemňovaly hru.
V osmé minutě přišel světlý moment na naší straně. Ivet s Romčou se několika narážečkami dostali až do vápna, ale Ivet se nakonec nedokázala prosadit až ke střele.
O chvíli později bylo horko zas u naší branky. Sája vcelku jistě vyrazila střelu zdálky, ale dobíhající Romče se odkop míče do bezpečí nepovedl úplně podle představ a míč napálila do Sáji. Až napodruhé se míč podařilo uklidit do bezpečí. Tento moment byl takovým smutným svědkem naší nervozity.
V patnácté minutě přišel první zlomový okamžik zápasu. Po nepříliš vydařeném odkopu od brány se až příliš rozestoupil střed hřiště, kterým lehce prošla zkušené soupeřka a z hranice vápna poslala míč přesně k tyči – 0:1.
Držení míče bylo v první půli víceméně vyrovnané. Optická převaha byla však na straně Petrovic, díky značně většímu počtu šancí, do kterých se na rozdíl od nás dokázaly dostat v každé druhé akci.
K prvnímu ohrožení branky hostů jsme se dostali až ve 23.minutě první půle, když zdálky pálila Eliška, ale před bránou byla střela sražená na rohový kop.
Po našem rohu přišla druhá rána. Odražený míč u půlící čáry kryla Romča do autu, ale nestihla pohlídat soupeřku, která ji předskočila a prchla i s míčem po pravé straně k naší bráně. Pro centr na hranici pokutového území si sice Sája vyběhla, ale skákavý míč bohužel neudržela v rukavicích a dobíhající soupeřky v přečíslení doklepli míč do prázdné brány – 0:2.
Závěr prvního poločasu se nesl v duchu naší aktivity. Nejprve střílela z uctivé vzdálenosti opět Eliška, ale brankářka její střelu vyrazila. O chvilku později zahrával od půlící čáry trestný kop znovu náš blonďatý špílmachr, její dobrý pokus však stoperka stihla hlavou přizvednout na roh.
Série našich tří rohů v samotném závěru vykrystalizovala v obrovskou příležitost Zůzy, která jen těsně nedokázala usměrnit míč do sítě a ten tak proskákal pár centimetrů od levé tyče.
Ve druhém poločase jsme samozřejmě chtěli navázat na aktivní konec půle první, nicméně studená sprcha přišla hned zkraje. Již ve druhé minutě druhého poločasu si při rohovém kopu naběhla soupeřka na přední tyč a z voleje nekompromisně uklidila míč do brány – 0:3.
Třetí gól nás rozložil. Soupeřky dál hrály svojí důraznou a rychlou hru a nás pořád jako by svazovaly uzle nervozity, které jsme nedokázali rozvázat. Vše ústilo v drtivou převahu hostujících Petrovic, které nás pouštěly k míči jen sporadicky.
Šance střídala šanci, roh střídal roh a my jsme jen odkopávali do bezpečí. Po jednom z několika rohů se však odkop do bezpečné vzdálenosti nepovedl a míč poskakující na hranici vápna dobíhající hráčka hostů prostřelila až do sítě – 0:4.
Do konce zápasu zbývalo deset minut, když jsme se konečně na chvilku ujali hry. Zůza probojovala míč středem až k Elišce, které se objevila nehlídaná ve vápně, střela však skončila jen na boční síti.
Vzápětí se však po nepovedené rozehrávce Petrovic dostala k míči opět Eliška, proběhla s míčem až k vyběhnuté brankářce, kterou si zkušeně obhodila z pravé strany a uklidila míč do prázdné brány – 1:4.
Výsledek hned vypadal veseleji, nicméně to byla pomyslná tečka za našimi šancemi. Až do konce jsme se bránili a Sája musela ještě v poslední minutě hasit poslední vyloženou šanci hostů. Za výsledek můžeme jednoznačně poděkovat naší brankářce, protože jinak by padlo mnohonásobně více gólů. Prokletí domácího hřiště jsme neprolomili ani dnes. Snad se to konečně podaří v příštím zápase.

Danda