SK Nižbor 0:6 FK Újezd nad Lesy

sestava:

Sandra Bártová - Karolína Šimůnková (Eliška Matejzíková), Dáša Ivanská, Veronika Kousalová  - Andrea Hlavičková (Dominika Pekárková) , Romana Uchytilová, Iveta Koubská, Eliška Brzáková - Zuzana Horká (Nikola Ivanská)

góly:  2x Romana Uchytilová, 2x Eliška Brzáková, 2x Zuzana Horká

Na náš druhý zápas jsme jeli do od Újezda vzdálených končin do Nižboru, opravdu ještě se mi nestalo cestou na hřiště brodit řeku :-) Před zápasem jsme si řekli co bych v zápase rád viděl, a musím říct že se holkám podařilo téměř vše do něj přenést. S výbornou obranou hru, kdy jsme prakticky celý zápas soupeře do ničeho nepustili, díky včasnému dostupování hráček. A s kombinační hrou kdy jsme soupeře fotbalově i fyzycky jasně přehráli a krásnými akcemi jsme si vytvářeli šance, které jsme také proměňovali. Narazili jsme na slabého soupeře, takže bych toto vítězství nechtěl přeceňovat, nicméně již několikrát jsme byli lepším týmem a nedokázali to přetavit ve vítězství. Pokud do dalších zápasů přistoupíme stejně a přidáme ještě trošku větší důraz a běhavost, nemusíme se bát že to bylo poslední vítězství.

Jirka

report od Dandy:

Krásné nedělní dopoledne jsme vyplnili cestou až na vzdálený Nižbor. Poslední vzájemný zápas s tímto soupeřem skončil v základní hrací době 1:1, dnes jsme tedy jednoznačně vyjeli získat plný počet bodů.
Sluníčko svítilo na obě naše cesty. Hned první minuta předpověděla nezvyklý průběh utkání. Ve prostředku jsme si několikrát šikovně vyměnili míč a dostali se až k vápnu, ze kterého střílela Zůza, ale brankářka byla připravená.
O necelou minutu později jsme se opět dostali do vápna. Romča přistrčila Elišce, její šance byla sražená na roh, který se nám následně nepodařilo zakončit.
Neuběhla ani minuta a přišel zlomový okamžik. Romča protančila po levé straně obranou Nižboru jako mladá laňka a zakončila (říkejme tomu šajtle) nechytatelně na zadní tyč – 1:0.
A náš tlak nadále trval. Zahrávali jsme další roh a zkoušeli nacvičovaný signál s narážečkou. Elišky zakončení však brankářka vyrazila a následně si poradila i s opětovnou střelou Ivetky.
V osmé minutě na naše středové hráčky dýchnul fotbalový duch, protože Eliška s Ivetkou si míč několikrát vyměnili a byla z toho střela Ivetky z vápna, nakonec sražená na roh. Rohový kop tentokráte hraný do chumlu se proměnil ve druhý roh, který už Eliška poslala až na zadní tyč, kde číhala na svou kořist Zůza a neomylně hlavou uklidila do brány – 2:0.
Běžela desátá minuta, když se domácí poprvé dostali do blízkosti naší branky. Zahrávaný roh zapadl do klubka nohou a výsledkem byl další roh. Opakovaný rohový kop byl odvrácen a Andy mohla jít po lajně do protiútoku. Naše motorová rychlonožka prchla úplně všem a mazala křížem na bránu, ale od půlky zpomalovala a zpomalovala, až jí dobíhající hráčka před vápnem míč ukopla na roh, z kterého jsme branku neohrozili.
Naší neobvyklou chuť a především hlad po gólech reprezentovala hlavně Romča, které bylo dneska plné hřiště. V jedenácté minutě se pokusila překvapit brankářku střelou zdálky, ale ta skončila jen těsně vedle tyče.
V šestnácté minutě si Maty udělala prostor na středu a bez váhání vystřelila, obránkyně stihla nohou srazit na další náš roh. Těch jsme si v zápase užili opravdu požehnaně, žádný však už neskončil tak dobře jako při druhé brance.
Hra se po našem druhém gólu přiostřila. Hráčky Nižboru hrály kolikrát na hranici pravidel a rozhodčí dnes řekněme nebyl ve své kůži při posuzování zákroků. Za sérií různých faulů udělala ráznou tečku Domča, která byla v souboji o chvilku později a za poměrně drsný zákrok si vysloužila žlutou kartu, což se v ženském fotbale málokdy vidí. Její zákrok mimo jiné zvedl ze sedaček místní lehce podnapilé obecenstvo.
V pětadvacáté minutě se nikdo jiný než Romča opět prokličkovala levou stranou až k zakončení, ale brankářka tentokrát její šanci zastavila. O minutu později se pustila Romča znovu do útoku, tentokrát středem, kde si několikrát narazila se Zůzou, která se pokusila vystřelit, ale míč byl rychlejší než nohy a zakončení tak skončilo daleko od branky. Minutu po tom dostala na prostředku trochu prostoru nezastavitelná Romča, ale její střela zasvištěla nad břevnem.
Vzápětí se ji pokusila napodobit Eliška. Po sérii několika nahrávek si přistrčila míč na střelu a z velké dálky trefila nekompromisně pravý horní roh a udělal tak tečku za prvním poločasem – 3:0.
Koncert, jaký jsme dnes předváděli, nikdo z nás ještě neviděl. Dnešnímu výkonu nemohl uvěřit trenér, kustod, reportér, policista, fotograf s kocovinou, diváci, ani snad naše hráčky. Soupeř byl sice z kategorie slabých, ale my jsme nikdy nehráli tak fotbalově, jako dnes. Netřeba zmiňovat, že tímto poločasem jsme zlomili hned několik rekordů, především ten v počtu vstřelených branek v jednom utkání. A to byl teprve poločas.
Naše obrana odváděla skvělou práci v zastavování útoků. Nižbor sice hrál velmi jednoduchý fotbal nakopávaných míčů co nejdál od vlastní branky, ale na křídlech se jim dařilo občas zahrozit rychlejším přechodem, nicméně naše pevná obrana stála vždy na svém místě a Sája tak neměla v prvním poločase žádnou práci.
Ve druhé půli se kolotoč rozjel nanovo. Hned ve druhé minutě jsme zahrávali roh, který byl sice daleko přetažený, ale Zůza chytila míč před autovou čárou a prošla od praporku až k vápnu, kde servírovala zpětnou přihrávku na nabíhající Ivetku, která ovšem bránu přestřelila. Svou šanci si znovu našla Romča, když zakončila střelou z voleje sérii několika přihrávek, bohužel stejně jako Ivetka mířila vysoko.
Vzápětí se však k Romče míč dostal znovu, a jak by se dalo čekat, ta si na vápně věděla rady. Bez rozpaků uklidila míč zkušeně k pravé tyči – 4:0.
Hned o minutu později se Eliška trochu se štěstím probila středem a ocitla se úplně sama před brankářkou. Svojí šance se asi ze všeho nejvíc zalekla, protože následná střela šla vedle brány.
A náš famózní tlak pokračoval. Eliška tentokrát z levé strany dlouho vedla míč, a protože měla spoustu místa, tak rovnou střílela po zemi na přední tyč. Brankářka stačila vyrazit na roh, který po zahrání obrana sice odvrátila, ale pouze do prostoru, kde hladově vyhlížela šanci Verča. Ta se následně opřela z voleje do balonu, ale razance postrádala přesnost, takže její střela jen proletěla těsně nad břevnem.
Ve dvanácté minutě se opět připomněla Romča. Vedla si míč z levé strany do vápna a předvedla ukázkový blafák. Před obránkyní hodila blinkr doleva a prásk ho doprava, hráčka domácích neměla šanci reagovat, bohužel následná střela skončila na tyči.
Následovaly dva naše rohy, které se nám oba dva podařilo zakončit, ale oba skončily jen za čárou mimo bránu. Přitom Domča hlavičkovala ve výborné pozici.
V osmnácté minutě jsme zahrávali trestňák. Vysoký míč se Ivetce ve vápně podařilo skvěle sklepnout Romče, ta se však ke střele dostala nějakým zvláštním způsobem a nejspíše lýtkem pálila vedle.
Ve dvacáté minutě přišla první větší šance domácích. Nižbor zahrával trestný kop dva metry před vápnem. Střela nebyla vůbec špatná, ale Sája se nenechala zaskočit a šanci zlikvidovala.
Běžela dvacátá čtvrtá minuta, když Zůza trochu z povinnosti dobíhala míč, který měla pod kontrolou stoperka v malém vápně. Hráčka Nižboru však tak dlouho s míčem čekala, až nakonec kvapící Zůzu nastřelila tak nešikovně, že Zůza hýžděmi zavěsila pod břevno – 5:0.
Pomyslný zlatý hřeb přišel v šestadvacáté minutě. Před zraky těch několika málo diváků se zrodila akce, kterou ženský újezdský fotbal ještě nezažil. Andy u naší brány předala míč Nikče a pelášila po lajně. Nikča přistrčila na středu Elišce, která míč poslala na Andy do lajny, rychlonožka si obhodila obránkyni, zatáhla míč k vápnu a poslala perfektní míč na přední tyč, kam si ještě lépe naběhal Eliška, předskočila stoperku a chladnokrevně uklidila prvním dotekem – 6:0.
Pomyslnou třešničku na dortu mohla po střele Zůzy, která brankářce vypadla, udělat symbolicky Romča, jenže situaci, kdy stále s míčem na malém vápně před doslova prázdnou bránou, vyřešila nahráním míče do rukavic ležící brankářky.
Závěrečný hvizd jen stvrdil neuvěřitelný zápas z naší strany. Myslím, že vše potřebné již bylo řečeno. Gratulace.