Muži B: FK Újezd nad Lesy B - TJ Kyje Praha 14 4:1 (1:1)

Sobota 22.4.2017 v 17:00

Po dvou cenných vítězstvích vykročil „B“ tým k dalšímu domácímu zápasu. Hostili jsme svého souseda v tabulce Kyje, tudíž o veledůležitosti dnešních bodů nemohlo být pochyb. V prvních minutách se ujali slova hosté. Ve 3.minutě si na centr zprava naběhl hráč hostů a pokoušel se akrobaticky zakončit. Pecho však stál na svém místě. O chvilku později útočili znovu hosté. Narážečkami středem prošli až ke střele, která však skončila mimo bránu.

V šesté minutě jsme tak udeřili my. Borovička si naběhl na Novotného centr za obranu a vyběhnutý brankář našeho záložníka těsně před vápnem srazil. Za svůj zákrok viděl žlutou kartu a mohl být ještě rád. K trestnému kopu se postavil Novotný, který střelou trefil hlavu obránce ve zdi, ale míč se odrazil šikovně k Sochovičovi, který nekompromisní ranou, nedal brankáři šanci – 1:0.

Bohužel o chvíli později naše obrana neustála tlak soupeře a po sérii chyb a nepřesností se na malém vápně ocitl osamocený útočník Kyjí, který pohodlně vyrovnal – 1:1.

Po vyrovnání skóre se hra vyrovnala i na hřišti. S přibývajícími minutami jsme však začali mít lehce navrch. Náš dobrý pohyb na útočné polovině ústil ve fauly soupeře v zajímavých pozicích. Žádnou z nadějných situací jsme ale přetavit v gól nedokázali.

Ve 30.minutě zahrozili hosté ojedinělou akcí. Cente z pravé strany propadl šestnáckou až na zadní tyč, kde zakončoval úplně volný hráč hostů, ale Pecho jeho šanci skvěle vychytal. Druhý poločas nabral po mírnější první půli větší obrátky. Šance se střídaly na obou stranách, ale na rozdíl od soupeře, nás držel skvěle chytající Pecho.

Od prvních minut jsme sahali po zvýšení skóre. Ve 4.minutě Zeman po dobré šanci na zadní tyči ještě přestřelil, ale o chvilku později při další akci poslal Kovář míč na malé vápno, kde Novotný v pádu brankáře překonal – 2:1.

V deváté minutě přišla snad největší šance hostů. Po nešťastném obraném zákroku míč propadl za naše řady a útočník hostů šel sám na bránu. Pecho však potvrdil neobyčejnou formu a i se stoprocentní gólovou příležitostí si dokázal poradit.

Pravidlo nedáš - dostaneš, se o minutu později znovu potvrdilo. Novotný na metru ve vápně futsalově zamotal hlavu všem obráncům a z místa vypálil k pravé tyči – 3:1.

Hosté se probudili v 17.minutě, kdy se jim vydařil náběh za obranu, následná střela však skončila pouze na tyči.

Až do závěrečné desetiminutovky se hrál bláznivý fotbal nahoru-dolů, žádná výrazná šance se však ani na jedné straně neurodila. Ve 31.minutě pak znovu čaroval Pecho. Po zmatcích v odrazech se na malém vápně dostal k míči útočník Kyjí, ale náš brankář nepochopitelným zákrokem dokázal vyrazit na rohový kop.

A skvělý výkon náš brankář podtrhl i asistencí. Po dlouhém výkopu totiž za obranu utekl Borovička, počkal si, až brankář vyběhne, a pak mu střelou pod břevno nedal nejmenší šanci – 4:1.

Zvládli jsme tak velice důležitý zápas a díky vítězství jsme svému dnešnímu soupeři odskočili v tabulce na rozdíl čtyř bodů. Stejný počet bodů nás dělí od sestupové pozice. V dalším utkání nás čeká Union Strašnice, kde bychom rádi prodloužili naší sérii vítězství a potvrdili postup tabulkou.

Daniel Podlipný

Sestava FK Újezd nad Lesy: Pecho – Borovička, Sochovič, Krejčí (63. Lhotský), Plzák (46. Bouška) – Kovář M. (89. Podlipný J.), Zeman, Otopal, Moudrý – Foltman, Novotný (84. Mareš)

Branky: 52. a 57. Novotný, 7. Sochovič, 82. Borovička - 13. Dvořák

ŽK: 31. Novotný, 45. Sochovič - 7. Cibulka, 22. Turek, 37. Řehoř, 73 Horák