Útočníci 40 (12%)
Realizační tým 54 (17%)
Celkový počet hlasů: 325

MU FK Újezd nas Lesy - TJ Praga 4:4 (1:2)

V sobotu 29.4. 2017 jsme měli možnost se opět utkat s mužstvem TJ Praga, které nás porazilo na podzim za statné podpory rozhodčího. V tabulce jsme blízko sebe (my výš, heč), a tak jsme čekali, jaký souboj vznikne a kdo bude ten šťastnější v závěru. V prvním poločase jsme začali aktivněji my, v 6. minutě poslal David hezký pas před bránu a Honza Heteš nekompromisně zavěsil. Vedli jsme 1:0. Ovšem už v 15. minutě to bylo 1:1, když se brankář nedohodl s obranou. My tlačíme, soupeř hraje hodně na brejky. Peťák ale občas dělal v brance zázraky a hlavně díky němu jsme drželi přijatelné skóre. David nastřelil tyč po úniku po pravé straně, ovšem soupeř ve 23. minutě zahrával přímý kop z hranice našeho vápna a hezkou střelou překonal našeho brankáře. 1:2. Za zmínku ještě stojí 36. minuta, kdy rozhodčí vytáhl dvě žluté karty, obě mužstva se podělila o jednu. Kuba se nějak utrhl z řetězu. Naprosto zbytečně. Ke konci poločasu ještě David ohrozil soupeře hezkou střelou z dálky. Ale bezúspěšně. Ve druhém poločase přebral iniciativu soupeř. Tlačil, nepouštěl nás z naší poloviny. My jsme hráli tak nějak utlumeně, přihrávky končily na kopačkách soupeře, nedokázali jsme zpracovat prakticky žádný míč. Jen těžko jsme odolávali s chutí hrajícím Pragovákům. A přišlo to, co přijít muselo - v 65. minutě jsme lovili míč z branky po třetí, soupeři vyšel jeden z jeho brejků. 1:3. V 72. minutě jsme se dostali do útoku s více hráči a ve skrumáži David opět přihrával přes několik hráčů soupeře a přes Honzu Heteše si soupeř dal vlastňáka, který byl Honzovi připsán jako branka. 2:3. V 78. minutě na nás jinak velmi slabý rozhodčí odpískal penaltu, prý viděl šlapák, ale jindy stejné a podobné akce přehlížel...., soupeř nedal Peťákovi šanci a navýšil své vedení na 2:4. Ale Davidovi se to nelíbilo, kluci se přidali a v následující minutě se scénář opakoval - Honza Heteš po Davidově přihrávce koriguje na 3:4. No nervy. Díky hlasitě fandícím maminkám a hlavně Šárce jsme ani v poslední minutě nesložili ruce v klín a Honza Heteš si drzým průnikem došel tentokrát pro penaltu pro nás.... V 80. minutě se postavil k míči David, jeho železné nervy byly předmětem závisti nejednoho profesionálního fotbalisty, v ochozech nikdo nedutal - rána na levou stranu, brankář na pravou stranu a my vyrovnali..., nervy, úleva, zadostiučinění...., . Arbitr odpískal zakrátko konec a my mohli slavit vydřenou remízu na poslední chvíli. Asi zaslouženou, ale už nečekanou. Neprohráli jsme čtvrtý zápas za sebou. Jak hodnotit? Dnes nám to moc nešlo, asi únava po propařené noci nebo tak něco. Dík Honzovi Hetešovi a Dominikovi za velmi viditelnou a účinnou pomoc. Určitě byl vidět Adam, Filip a David tahal útoky do hloubi soupeřova pole, Honza dával góly. Ale určitě díky všem, bez kolektivní spolupráce by se tento výsledek těžko zrodil, bez nasazení do konce bychom zápas prohráli. Branky: Jan Heteš 3x, David z penalty 1x