Útočníci 40 (12%)
Realizační tým 54 (17%)
Celkový počet hlasů: 325

MU FK Újezd nad Lesy - SK Střešovice B 9:2 (3:2)

V neděli 14.května 2017 jsme se setkali opět na našem domovském pažitu, kde jsme přivítali soupeře ze Střešovic. Na podzim jsme se s ním rozloučili výhrou 2:1 a očekávali jsme, že bude zápas opět velmi napjatý. A první poločas i naplnil naše očekávání, ale spíš výsledkově, než herně. Hra se zpočátku přelévala z jedné poloviny na druhou, v desáté minutě se zastřeloval David, kdy jeho křížná střela ještě nenašla svůj cíl, ale chuť si spravil za čtyři minuty, kdy se po přihrávce Pavla strefil poprvé. Vedli jsme 1:0. V šestnácté minutě obdržel Jirka žlutou kartu a za dvě minuty se blýskl Vojta krásnou střelou, která ale nenašla adresáta. Ovšem v další minutě, tedy v 19., se opět ukázal David a po přihrávce Dominika zvýšil naše vedení na 2:0. Soupeř se ale nevzdával a začal nás tlačit, tak trošku jsme si mysleli, že se zápas asi vyhraje sám, nebo tak něco. Nejdříve zahrozil ve 23. minutě a ve 30. minutě jsme vedli jen o jeden gól - 2:1. Obrana nějak zaspala, nebylo důrazu k najití v jejích řadách. A hned v další minutě se opět obrana špatně domluvila s brankářem, vlastně vůbec nedomluvila a soupeř vyrovnal na 2:2. Kde kdo by si řekl, že se schyluje k dramatu, slabší povahy zavíraly oči, ostatním se rozbušila srdce...., ovšem trochu uklidnění přinesl do našich rozhozených řad opět David, protože ve 35. minutě poslal dalším gólem soupeře do role pasivního hráče prudkou střelou a my se opět ujali vedení vedení - 3:2 a poslal soupeře do šaten s jednogólovým mankem. A druhý poločas se již odvíjel v naší režii. Rozstřílený David (jako, že střílí góly) se nedal zastavit a hned v první minutě navyšuje naše vedení na 4:2 a za dvě minuty, tedy v minutě 43. střílí svůj pátý gól v řadě ze skrumáže před brankou a upravuje na 5:2 pro naše barvy. Ale potom již úřadovali i ostatní - Dominik se v souboji nezalekl prudkého míče a odražený míč z dálky překonal soupeřova brankáře krásným obloučkem, a tak jsme v 54. minutě vedli 6:2. A potom začal řádit Honza Uchytil. V 61. minutě dáváme z protiútoku jeho zásluhou sedmou branku - 7:1. v 62. minutě se ukázal Míša pěknou střelou, ale ta ještě minula svůj cíl, ale hned v 70. minutě opět zaúřadoval Honza a vstřelil svůj druhý gól a tím navyšuje naše vedení na 8:2. A v 73. minutě dovršil svůj hattrick, kdy po Davidově přímáku doběhl míč a ukončil naše gólové hody na 9:2. Na změně skóre nezměnila nic ani poslední Davidova šance ve spolupráci s Kubou a my zvítězili 9:2. V jarní části sezóny evidujeme čtyři vítězství, jednu remízu a jednu prohru. Zatím velmi dobrý výsledek!!! Jak hodnotit zápas? První poločas jsme měli mírnou převahu, škoda hrubek v obraně, ale komu se to nestává, že? Naštěstí neměly fatální vliv na celkový výsledek zápasu. Soupeř bojoval až do konce a neskládal zbraně ani při poměrně nepříznivém skóre. Snažil se jít do brejků, ale kromě dvou příležitostí nedokázal proměnit žádnou z několika šancí, kde nás hodně podržel Tomáš v brance. My jsme měli tentokrát hodně ze hry, několik vyložených šancí jsme také promarnili, ale celkově jsme na hřišti dominovali. Děkujeme určitě klukům ze starších žáků - Honzovi Hetešovi a Dominikovi, kteří nám nezištně přišli vyztužit naše řady. Velká pochvala Vojtovi, který neskutečně dobře drží střed zálohy, Adam se v obraně také velmi snažil a bylo to vidět, dík celému mužstvu za odvedený výkon, neměli jsme vyloženě slabý článek a potom dík střelcům našich gólů. Branky - David Ch. Kny 5x, Jan Uchytil 3x, Dominik Hájek 1x