Muži A: FK Újezd nad Lesy - SK Uhelné sklady 2:0 (1:0)

Neděle 14.5.2017 17:00hod Újezd nad Lesy

FK Újezd nad Lesy - SK Uhelné sklady 2:0 (1:0)
Branky: 40. Mustedanagič, 76. z penalty Snop
Sestava FK Újezd nad Lesy:Blažek - Moudrý, Daníček, Snop, Šimek - Veselovský, Cikhart, Kodr, Fišer (87. Znamenáček) - Valenta (67. Matoušek), Mustedanagič (85. Chumlen)

Uhlíři prohráli na Újezdě a jejich třetí místo je v ohrožení

Husarský kousek se podařil fotbalistům Újezda, kteří si v domácím prostředí poradili s třetím celkem tabulky - Uhelnými sklady. Po počátečním náporu hostů postupně převzali otěže na své kopačky a v závěru poločasu Mustedanagičovou vydařenou trefou udeřili. Po změně stran drželi svého soupeře dlouho na uzdě a čtvrt hodiny před koncem pak Snopem proměněnou penaltou výhru pečetili.

Před slušnou návštěvou se hrál od úvodního hvizdu velice zajímavý a pohledný zápas, kterému nechyběla rychlost, nasazení ani potřebná tvrdost.

Už po dvou minutách vyzkoušel postřeh domácího Blažka pohotovou střelou Bartůněk, ale ten efektně zasáhl. I v dalším průběhu byli hosté častěji u míče a chtěli rozhodnout v samém začátku.

V 11. minutě po rozehraném přímém kopu Bartůňka se hlavou prosadil Klán, ale Blažek na čáře spolehlivě zasáhl. Domácí se poprvé osmělili až po dalších osmi minutách, kdy Mustedanagič z pravé strany dlouhým centrem posadil balón přesně na hlavu Cikharta, ten však mířil nad břevno Kučerovy brány.

Ve 21. minutě se po dlouhém Fišerově pasu dostal na hranici šestnáctky do šance s chutí hrající Mustedanagič, jenže v rozhodujícím okamžiku mu míč od kopačky odskočil a bylo po radosti. O tom,
jak urputně se na újezdském pažitu bojovalo svědčí i 24.minuta, kdy musel jít hostující Klán s vytrženým kusem dresu se na střídačku převléknout.

Po faulu na pronikajícího Hrazdíru měli hosté ve 28. minutě výhodu přímého kopu, avšak Bartůněk pálil vysoko nad. O devět minut později zase na druhé straně po dlouhém Snopově centru hlavičkoval pohotově Mustedanagič, míč však těsně minul vzdálenější tyč hostující brány. Vzápětí po další rychlé akci domácích se znova dostal k míči Mustedanagič, jenže v dobré pozici hostujícího gólmana neprostřelil.

Až napotřetí se mohl radovat. Ve 40. minutě si na hranici šestnáctky lehce zpracoval Šimkův přesný centr, levačkou prudce napřáhl a výstavní trefou ke vzdálenější tyči nedal Kučerovi sebemenší šanci - 1:0.

Neuběhla snad ani minuta a Valenta mohl po prudké Mustedanagičově přihrávce přidat druhou branku domácích, jenže z několika kroků balón do hostující brány neusměrnil. A když pak v samotném závěru poločasu hosté nezužitkovali rohový kop, odcházela do kabin šťastnější jedenáctka domácích s jedním gólem navrch.

Do druhého poločasu nastoupili hosté s čerstvým Majerčinem na levém okraji obrany a začali opět aktivně. Neúnavný Bartůněk si připsal další střelecký pokus, ale Blažek si s jeho skákavou ránou poradil. Při další akci hostů skvěle zapracoval obránce Moudrý a balón před dobře našlápnutým Zilvarem uklidil včas do bezpečí.

V 62. minutě měli hosté výhodu přímého kopu, avšak Klánova táhlá střela téměř ze středového kruhu skončila nad břevnem Blažkovy svatyně. Po dalších čtyřech minutách se zrodila snad největší šance hostů, když na přetažený centr Bartůňka se vyšponoval Zilvar, jenže Blažek čaroval a famózním zákrokem umístěnou hlavičku z čáry vytěsnil. I v pětačtyřiceti tak prokázal své vynikající brankářské schopnosti.

Po dlouhém autovém vhazování se v 70. minutě šikovně prodral do vápna hostů střídající Matoušek, nakonec však skončil s míčem až za brankovou čárou. Pak po faulu Mareše na pronikajícího Cikharta, měli domácí výhodu přímého kopu a Mustedanagičova dělovka snad ze třiceti metrů pořádně vyprášila rukavice připraveného Kučery.

V 76. minutě po další rychlé akci domácích se dostal s míčem až do vápna Matoušek, jenže tam byl zastaven vybíhajícím Kučerou a to jen za cenu nedovoleného zákroku. K nařízené penaltě se postavil exekutor většiny standardních situací domácích Snop a bombou doprostřed brány zvýšil na 2:0.

Zápas byl rozhodnut a závěrečné minuty proběhly v poklidu. Domácí si tak mohou po nadšeném
a obětavém výkonu celého mužstva připsat osmou výhru v soutěži.

Újezd nad Lesy - Uhelné sklady 2:0 (1:0)
Branky: 40. Mustedanagič, 76. z penalty Snop. ŽK: 52. Veselovský, 64. Snop, 79. Mustedanagič - 36. Mareš, 43. Stolfa, 75. Kučera a Sainer, 90. Majerčin. Rozhodčí: Hlavnička - Rod, Les. Diváků: 200.
Újezd nad Lesy: Blažek - Moudrý, Daníček, Snop, Šimek - Veselovský, Cikhart, Kodr, Fišer
(87. Znamenáček) - Valenta (67. Matoušek), Mustedanagič (85. Chumlen). Trenér: Milan Šafr.
Uhelné sklady: Kučera - Pártl, Sainer, Mareš, Stolfa (46. Majerčin) - Belán, Hrazdíra, Bartůněk, Steinocher - Zilvar, Klán. Trenér: Robert Hlavica.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Uhelky byly kvalitní soupeř, velmi fotbalový. Nevím, jestli ten zápas s námi trošku nepodcenili, protože my jsme byli důraznější, šli jsme víc za vítězstvím. V tomhle zápase jsme konečně neudělali žádnou chybu dozadu. Soupeře jsme do ničeho nepustili. V některých momentech působil fotbalověji, ale my jsme se dostali do více šancí. Bylo to důležité vítězství. Máme teď sérii čtyř zápasů s týmy první čtyřky a to je vždycky trochu nepříjemný. Herně jsme nepropadli ani s jedním, bohužel
v těch prvních dvou jsme udělali chyby, které nás stály zápas, už jsme ho nedokázali zvrátit. Jsem rád že máme tři body a teď před tím koncem to přinese uklidnění.”

Robert Hlavica (Uhelné sklady): „Myslím, že jsme nehráli špatně. Byli jsme lepší mančaft, fotbalovější,
ale na to se nehraje. Poslední dobou dostáváme góly po hrubých individuálních chybách. Místo, abychom to kopli na tribunu, tak se těmi chybami sami porážíme. Na držení míče se nehraje. Nemáme nějakého staršího hráče, který by to dirigoval. V létě bych to chtěl někým takovým posilnit.”

Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Ajdin Mustedanagič.
Nejlepší hráč Uhelných skladů: Jan Bartůněk.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: David Snop (Újezd nad Lesy).