Útočníci 351 (33%)
Realizační tým 436 (41%)
Celkový počet hlasů: 1054

MU TJ Sokol Stodůlky - FK Újezd nad Lesy 1:5 (1:2)

V sobotu 23.května 2017 jsme se vydali za dalším soupeřem do Stodůlek. V podzimní části sezóny jsme doma ubránili jednogólové vítězství, a tak jsme opět čekali vyrovnaný zápas. Měli jsme jednoho hráče na střídání, čekali jsme ještě na Honzu s Domínem ze starších žáků, až se přesunou po svém zápase k nám. Hned na začátku prvního poločasu jsme se snažili soupeře překvapit naším náporem, který skončil faulem zezadu na Davida, který se už už dostával do brejku. Zákeřný faul ale nebyl odměněn ani žlutou. No nic, pan rozhodčí si asi myslel své, ale my také. Po prvotním tlaku jsme si ale v 7. minutě neuhlídali střed obrany a soupeř vsítil první gól. Prohráváme 1:0. Potom se hra přelévala sem tam a ve 21. minutě jen díky Peťákovi v brance skóre zůstalo nezměněno. Potom jsme se dostávali ke slovu zase my, ale nedařilo se nám akce dotahovat do úplného konce. Ve 34. minutě soupeř obdržel žlutou kartu. Možná tahle maličkost ovlivnila běh další hry. Kdo ví...., - kopeme na soupeřovu branku a David posílá míč podél brankové čáry a Pavel nekompromisně prostřeluje vše, co má v cestě a my vyrovnáváme na 1:1. Píše se 36. minuta. Ve 40. minutě si vybírá dobrou chvilku Dominik, který nejprve nastřeluje tyč z dálky a k odraženému míči se dostává David a podobně jako Pavel nedává soupeřovu gólmanovi šanci - vedeme 1:2. První poločas jsme dokázali vyhrát jednogólovým rozdílem a těšili se na poločas druhý. Očekávali jsme ofenzívu soupeře a nemýlili se. Ve 42. minutě o sobě opět nechal vědět Peťák, který zachraňuje naší svatyni výborným zákrokem. Začali jsme se pozvolna vymaňovat ze soupeřova tlaku a naše snažení bylo korunováno naším dalším gólem, kdy se ve 48. minutě trefil David hlavou a lehce nadzvednutým míčem překvapil brankáře soupeře. Vedeme 1:3. A potom se hra odvíjela jak na houpačce - šance se střídaly na obou stranách, obranné zákroky na poslední chvíli zachraňovaly změnu skóre jak na jedné, tak na druhé straně. Soupeř se nechtěl smířit s pro něj nepříznivou situací a dával do boje všechny své síly. My odolávali a potom přišlo naše uklidnění z kopačky našeho svátečního střelce Míši Hrocha, který asi z pětadvaceti metrů napálil míč z levého křídla a míč se neskutečně přesným obloukem svezl do brány a o tyč jsme navýšili naše vedení na 1:4. Ronaldo by žasl, Messi by tiše záviděl, taková střela se nevidí každý den! Krásná akce Míšo! Běží 70. minuta. Soupeřovi hráči byli naším dalším gólem dost otřeseni, síly jim ubývaly a šance na zvrácení výsledku se vzdalovala pro ně mílovými kroky. David už v obraně si hlídal možné úniky soupeřových útočníků a hned v 71. minutě se ze zálohy blýskl Adam, který nekompromisní nechytatelnou střelou pohřbil veškeré naděje soupeře a uzavřel naše vítězství v poměru 1:5 z pohledu domácích. Za zmínku určitě ještě stojí sólo Davida, který z obrany prošel středem hřiště od naší brány k soupeřově, akce sice nabyla korunována gólem, ale bylo se na co koukat. Diváci potřebují potravu.... Do konce utkání jsme měli ještě pár slibných šancí, ale skóre zůstalo nezměněno a my mohli v 80. minutě slavit tentokrát přesvědčivé vítězství. Soupeř bojoval až do konce, polehávající hráči po závěrečném hvizdu byli důkazem toho, že se opravdu vydali ze všech sil, určitě si nemají co vyčítat. A co my? Zase jsme hráli jako tým, útočili a bránili, snažili se všichni a bylo to na hře znát. Větší dravost, vůle po vítězství nám opět přinesly tři body do tabulky. Body se určitě budou hodit v konečném účtování. Pochvala klukům ze starších žáků - Honzovi a Dominikovi, dík za jisté zákroky Peťákovi v brance, velké smeknutí klobouku před naší zálohou, obranou i útokem. Davidův a hlavně Míšův gól byly fakt onou pověstnou cukrovou perličkou na dortíčku... Ještě bych se chtěl zmínit o našem postranním rozhodčím, byl naprosto přesný a přesvědčivý a jeho zmateně dětinské mávání praporkem bylo ozdobou již tak vydařeného zápasu. Nemusel odmávat totiž ani jeden ofsajd... Hlavní arbitr je frajer, a my víme proč. Pochvala jde i za ním. Branky: David 2x, Pavel 1x, Michal 1x, Adam 1x