Muži B: FK Újezd nad Lesy B – SK Hostivař 0:0 (0:0)

Pondělí 8.5. v 17:00

Pondělní zápas 20.kola jsme na domácí půdě vyzvali Hostivař. Zápas byl pro nás jeden z těch kritických. Soupeř z Hostivaře totiž sídlí dvě příčky nad námi v tabulce s rozdílem pouze tří bodů. Případným vítězstvím bychom se tak velmi přiblížili jasnému cíli jarní sezóny, záchraně. Proto jsme na dnešní zápas posílili několika hráči z „A“ mužstva.

Zápas v chladném jarním počasí byl jeden z těch tvrdších. Oba týmy si nedaly nic zadarmo. O každý míč se bojovalo a zápas se odehrával především mezi vápny. Utkání zoufale postrádalo šance. Přestože jsme byli v lehké herní převaze, do brankových příležitostí jsme to přetavit nedokázali. Jedinou naší střelu v prvním poločase vyslal z dvaceti metrů Borovička, který byl v dnešním zápase velmi aktivní. Ani soupeř se k zakončení prodrat nijak nedokázal. Obrany byly dnes velmi pevné.

Hrálo se o důležité body a to se muselo někde projevit. Druhý poločas jsme se snažili tlačit do šancí, ale soupeř se čím dál víc zatahoval do obranné ulity a spoléhal na brejkové situace. Přestože jsme měli posílenou sestavu, nedokázali jsme najít účinný recept na překonání obranného valu. Až závěrečné minuty jsme byli ve větším tlaku a v úplně poslední minutě zápasu jsme dokonce byli v největší šanci – Otopal na zadní tyči po rohu hlavičkoval sám ve výskoku, ale míč nedokázal usměrnit do sítě a ten tak skončil nad bránou.

Hvizd rozhodčího následně bezbrankové utkání ukončil. Bod pro obě strany nám v situaci nijak nepomohl, ale zároveň jsme ani ve svém pronásledování neztratili.

Neodehráli jsme úplně špatné utkání, ale někdy prostě chybí trochu toho štěstí. Dnes nám chybělo při finálních nahrávkách do šancí. Snad se příště povede lépe a po dvouzápasovém půstu se opět prosadíme.

Daniel Podlipný

Sestava FK Újezd nad Lesy B: Hlubuček – Znamenáček, Chumlen, Sochovič (37. Cikhart), Moudrý – Kovář M. (68. Veselovský), Otopal, Kohout, Borovička – Novotný, Matoušek

Dále připraveni: Pecho, Plzák, Foltman, Podlipný D.

ŽK: 40. Otopal, 56. Moudrý, 85. Chumlen, 88. Borovička – 83. Klofáč, 89. Fridrich

Rozhodčí: Novotný – Toman, Mesežnikov

Kompletní výsledky 20. kola:

TJ Březiněves – FK Union Strašnice 2:4 (1:3), Sokol Dolní Počernice – TJ Kyje Praha 14 1:0 (0:0), TJ Čechie Dubeč – TJ Praga 2:6 (0:5), SK Dolní Chabry – SK Viktoria Štěrboholy 1:0 (0:0), TJ Sokol Troja – FC Slavoj Vyšehrad 0:3 (0:1), FK Újezd nad Lesy B – SK Hostivař 0:0, SK Slovan Kunratice – SK Čechie Uhříněves 1:5 (1:2)