Muži B: FK Újezd nad Lesy B – SK Viktoria Štěrboholy 0:5 (0:2)

Sobota 20.5. v 17:00

O poznání těžší soupeř nás čekal ve 22.kole. Na domácím hřišti jsme hostili favorizované Štěrboholy. Chtěli jsme soupeře zaskočit a vydřít minimálně bod z domácího prostředí. Jenže to se nám bohužel od prvních minut nedařilo. Vstup do utkání byl v našem podání nervózní. Nepřesnosti a zbytečné chyby nás hned od úvodu srážely.

Přesto jsme vážněji zahrozili jako první. Křelina dostal ideální přihrávku mezi obránce na vápno. Míč si ještě potáhl do strany a křížnou střelou posílal na zadní tyč. Střela se však na poslední chvíli vytočila ven a skončila vedle tyče. Bohužel pro nás to bylo první a také poslední velká šance v zápase. Poté již úřadoval soupeř.

V sedmé minutě útočník hostí využil zaváhání obrany a brankáře, a střelou na zadní tyč otevřel skóre zápasu - 0:1.

Zápas byl plný soubojů, hosté byli v soubojích velmi důrazní. Tvrdost pocítil především Křelina, který musel o poločase i střídat kvůli obnoveným problémům s kotníkem.

Štěrboholy byli ve všech ohledech lepším týmem. Byli dříve u míče, souboje se jim dařilo vyhrávat a naší nejistou obranu zaměstnávali jedním útokem za druhým. V obraně byla cítit jistá nervozita, protože i druhá branka soupeře vypadala jako zdánlivě ztracený míč, u kterého se však náhle objevil hostující útočník a přehodil brankáře Lukeše na zadní tyč - 0:2.

Ani ve druhé půli jsme nechytili druhý dech. Ještě stále hratelné skóre 0:2 zanedlouho hosté zvýšili třetí branku v 55.minutě a to nás definitvně položilo. Hosté hráli co potřebovali, a přestože jsme se snažili bojovat, neměli jsme žádnou sílu dotáhnout své akce do nějakých šancí. V 68.minutě to bylo již - 0:4.

Narozdíl od zápasu ve Strašnicích jsme se sympaticky snažili s výsledkem něco udělat, ale bohužel s nulovým výsledkem. Soupeř přidal ještě pátou branku a závěr utkání v pohodě ubránil.

Vysoká prohra zamrzí, ale musíme hledět dál především k důležitým zápasům s Trojou a Dubčí, kde k záchraně v I.A třídě potřebujeme bezpodmínečně bodovat.

Daniel Podlipný

Sestava FK Újezd nad Lesy B: Lukeš – Znamenáček, Chumlen, Zeman, Sochovič – Kovář M., Otopal, Foltman, Šebesta – Novotný (74. Podlipný J.), Křelina (49. Bouška)

Připraveni: Pecho, Čermák

Branky: 7. Halama, 19. Sarichev, 55. Kostroun, 68. František, 72. Kotšmíd