Útočníci 350 (33%)
Realizační tým 436 (42%)
Celkový počet hlasů: 1048

MU Sportovní klub Dolní Chabry - FK Újezd nad Lesy 1:10 (0:2)

V sobotu 3.6. 2017 jsme se v dopoledních hodinách vydali dobýt další výspu naší tabulky. Mužstvo v Dolních Chabrech se sice nachází ve spodku tabulky, ale my víme, že velmi potrápilo i podstatně lepší týmy. A jak sami vidíte, první poločas tomu i odpovídal, vítězství se nerodilo lehce a nás neomlouvá ani absence několika našich tradičních opor. První poločas začal ve vyrovnaném tempu, jednou jsme měli navrch my, jednou soupeř, ale ani velmi dobré šance nenašly soupeřovu slabinu a hodně přes polovinu celého poločasu jsme my ani soupeř nenašel recept na otevření skóre. K pomyslné zteči zavelel velmi netradičně hráč, od kterého bychom to asi moc nečekali. Ve 29. minutě se na naše trápení už nemohl dívat jinak klidný Míša a ač téměř výhradně levák, rozvlnil pravačkou konečně síť v soupeřově brance - 0:1. Míša se slavnostně zapisuje do šňůry vstřelených gólů! Soupeř se nevzdával a jeho protiútoky a šance ztroskotávaly na rukou či pěstech Peťáka, kterému opět můžeme poděkovat za výborné zákroky. Ve 37. minutě však Peky navyšuje naše skóre na 0:2 a z nás trošku spadlo napětí a nervozita. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že vítězství si nenecháme vzít a někteří se vžili do role ohařů pronásledujících svoji oběť. Soupeř v prvních minutách opět zahrozil, ale naše soukolí se již rozjelo. Ve 44. minutě mění skóre Kryštof na 0:3. Ve 47. minutě se opět dostává ke slovu Peky a skóre ukazuje 0:4. Po deseti minutách, tedy v minutě 57. se již tradičně zmocňuje míče Dominik (ročník 2002) a navyšuje naše vedení na 0:5. V 63. minutě jsme si přeci jen vybrali slabší chvilku a umožnili jsme soupeři čestný úspěch - 1:5. Ale v vzápětí zaúřadoval Jirka Jelínek ( ročník 2003!!) - posila ze starších žáků a během čtyř minut vsítil hattrick. Skóre se měnilo v minutách 66., 68. a 69. Tak nějak by to, chlapci, mělo vypadat i při jiných zápasech. Musejí nám to ukázat starší žáci, ale my se to naučíme.... A světelná tabule by ukazovala 1:8. Soupeř už nekladl významný odpor, a tak se ještě měnilo skóre v 73. minutě, kdy se Kryštof trefil podruhé - 1:9 a v minutě 77., kdy symbolicky uzavřel skóre na 1:10 v náš prospěch Dominik. Jak hodnotit? V první řadě bych chtěl smeknout před soupeřem, který byl hodně tvrdým oříškem a chtěl bych poděkovat za sympatickou hru a za to, že ani v téměř beznadějné situaci nehodil samopal do obilí. Vyhráli jsme další zápas a tři skoro povinné body jsou doma. Vysoké skóre by mohlo vést k ukolébání sama sebe. Neměli jsme Davida a výztuhu obrany Jirku. Ale na nich hra, jak je vidno, nestojí. V počtu deseti gólů se objevili jako střelci dva, opakuji - dva kmenoví hráči. Michal a Peky. Ostatní góly střílely posily, i když Dominik chodí na skoro každý zápas.... Takže klobouk dolů před ročníkem 2003 a 2002 za šikovné posily a díky ročníku 2000 za také šikovné posily. Sedmého a desátého června nás čekají poslední dva zápasy před soustředěním v Itálii, soupeři z prvních dvou míst tabulky. Překvapíme my nebo oni? Jinak díky za kolektivní hru, i když jsme se v prvním poločase dlouhou dobu "hledali". Bohužel jsem nebyl osobně přítomen, děkuji za podklady Vláďovi a Romaně. Vstřelené branky - Jirka Jelínek 3x, Peky 2x, Kryštof 2x, Dominik 2x, Michal 1x