Útočníci 351 (33%)
Realizační tým 436 (41%)
Celkový počet hlasů: 1054

MU FK Újezd nad Lesy - FK Dukla Jižní Město 3:2 (1:2)

V sobotu 10.6. 2017 jsme se vydali na domácí hřiště zabojovat o příčku na bedně s bezkonkurenčně nejlepším mužstvem naší soutěže - s Duklou Jižní Město. Soupeř naprosto neohroženě kraluje naší tabulce s pouhou jednou prohrou s Ďáblicemi a nám šlo o hodně - o třetí místo. S Ďáblicemi jsme remizovali a v duchu jsme doufali v malý zázrak. Atmosféra byla nabuzená, všichni byli nervózní, cítili jsme šanci a chtěli ji využít. Začátek prvního poločasu jsme nezačali nejlépe, hned v první minutě jsme mohli dostat gól, ale vypadalo to, že se soupeř šance sám lekl a Domíno měl čas šanci zneškodnit. Hned z protiútoku jsme se ale my ujali vedení, ve 2. minutě se trefuje Peky a my vedeme 1:0. Překvapený a trochu zaskočený soupeř ale přidává na obrátkách, vlny útoků střídají jedna druhou, naštěstí i soupeř nemá úplně jistou koncovku a co prošlo, to likviduje vynikající Domíno v naší svatyni. Ovšem ve 13. minutě soupeř vyrovnává. 1:1. Z našeho protiútoku jsme vytěžili bohužel jen tyč z kopačky Davida, který se, a to jsme ještě nevěděli, jen zastřeloval. Soupeř má více ze hry, kombinuje, nahrává, my odoláváme, obrana podává jeden ze svých naprosto nejlepších výkonů. Ve 24. minutě však soupeř obrací vedení na svojí stranu prudkou plavající střelou zpoza obránce, Domíno na ni nedosáhl a my prohráváme 1:2. Soupeř se dostal do tempa a my srdnatě bráníme, snažíme se o útok, ale veškerá aktivita je ukončena hvizdem arbitra. Druhý poločas začal soupeř velkým tlakem, síly docházejí, ale na obou stranách. Nechceme pustit nabízející se šanci. A potom to přišlo - David uniká po pravém křídle a ač atakován loktem hrajícím obráncem. střílí přízemní střelu křížně na branku a soupeřův brankář podcenil skákající střelu a míč mu uniká pod tělem a my vyrovnáváme na 2:2. Teď tlačíme my, ale soupeř není jen tak z ničeho na prvním místě. Všechny naše akce v zárodku či později eliminuje. Kolem šedesáté minuty se hra opět vyrovnala a dohrává se se zatnutými zuby. V 69. minutě se do akce dostává opět David. Využívá své rychlosti a opět křížnou střelou zprava obehrává dotírajícího obránce i gólmana a z brankové čáry doklepává do branky kousek před dalším obráncem Jirka Jelínek ze starších žáků. VEDEME!!! 3:2!!Hráči vyčerpáním nevidí snad ani hřiště, soupeř dělá psí kusy, ale naše obrana je pevná jak Hadriánův val a Domíno čaruje. Hvizd rozhodčího konečně ukončuje nervydrásající utkání. My vítězíme - po remíze s druhým, získáváme velmi cenný skalp jasného favorita. Hráči ještě nevěří, diváci šílí, mexické vlny se valí a mírné důlky na zábradlí v sobě mají otisky rukou fandů, kteří vší silou klukům tlačili do zad i očima... Přínosem byl příchod Jitky, která svým zvučným hlasem fandila, její hlas se mi ještě stále odráží od vnitřních kostí lebky jako tenisák.... JE TO TAM!! Hodnotit se snad nedá, tentokrát hrál celý tým jako jeden muž, obrana výtečná, záloha skvělá, útok perfektní. A za tím vším náš hvězdný Dominik. Díky kluci!!! Branky: Peky 1x, David 1x, Jirka Jelínek 1x