Do přeboru míří hvězda!

Za FK Újezd nad Lesy bude chytat Jaromír Blažek!

Újezd nad Lesy plánoval posilu do útoku, místo toho ale angažoval gólmana. A ne obyčejného. Spíš velezkušeného. Do klubu přichází 44letý Jaromír Blažek, někdejší hvězda Sparty. "Upeklo se to zázračně rychle. Jen si u nás musí zvyknout, že ho čeká trochu jiný fotbal", směje se trenér Milan Šafr.

Blažek je hráčem přeborového klubu od 12. února. „Domluva byla hodně rychlá. Pan Hladík (manažer Újezdu) se s Jardou dobře zná. Je fajn, že bude zrovna u nás znovu startovat kariéru,“ říká Šafr.

Tomu, že se Blažek podle svých slov zrovna nechystal k nějakému angažmá, se jen usmívá. „Myslím, že dřív nebo později by mu fotbal chyběl. A my jsme rádi, že takového gólmana máme. A on má zase obrovskou chuť.“

Když se objevila šance angažovat bronzového medailistu z ME 2004, neváhal ani vteřinu. „Za mě po sportovní stránce i charakterově říkám ano,“ vypálí bez rozmýšlení o nové brankářské jedničce týmu Šafr.

Je smířený i s tím, že si gólman během jara bude věnovat také studiu A-licence na trénování brankářů. „Takhle už před lety fungoval u nás v klubu Michal Horňák, který studoval profilicenci, tak na to teď navážeme,“ povídá Šafr.

Náročný kouč si lebedil, když viděl sparťanskou ikonu mezi tyčemi svého týmu. „Kluky si z branky dirigoval, všechny měl v lati, to se mi líbilo,“ vrací se k premiéře Blažka v přípravném duelu se Zbuzany. Újezd nad Lesy sice prohrál 1:2, to ale nebylo to nejpodstatnější. „Pro mě je hlavní, že v naší hře byly pasáže, které splňovaly moje představy. Sice jsme prohráli, ale se silným soupeřem. Určitě nám to dalo víc, než kdybychom nějaké A třídě dali pět branek.“

Trenérovi je jasné, že v Blažkovi získal velkou hvězdu, která ozáří celou soutěž. „Určitě to bude zpestření pro fanoušky, je to neskutečná osobnost a je radost vidět, jak diriguje spoluhráče,“ říká uznale Šafr.

Příchod brankářského konkurenta glosoval na sociální síti Facebook i gólman Daniel Hlubuček. „Tady asi nemá cenu psát to otřepané "Porvu se o svoje místo". Je to můj vzor, klidně mu budu nosit flašku k bráně. A v béčku by mohlo být místo v útoku,“ glosoval situaci brankář přeborového celku, který vše doplnil smajlíky.

A jak to vypadá s původně plánovanou posilou do útoku, kterou má být bývalý střelec Uhelných skladů Zdeněk Zmeškal? „U jednání jsem nebyl, ale manažer Hladík mě informoval, že první jednání nedopadlo a suma, co chtěly Uhelné sklady, byla přemrštěná,“ tuší kouč, že posílení ofenzivy nebude snadné. „Nevím, proč k tomu došlo, že se Uhelky snaží takhle cenu vyšponovat. Nedá se nic dělat. Bude se jednat dál, nemusí to být konečná,“ říká trenér Újezdu nad Lesy.

Dobře ví, že nějaký časový prostor pro další schůzky s vedením „Uhlířů“ ještě je. „Navíc je tam pořád Zmeškalův trest, takže by na začátku jara stejně nemohl hrát.“

Zmeškal s týmem trénuje a je zájem, aby do Újezdu zamířil. „Budeme se chtít dohodnout na ceně, která by pro nás byla akceptovatelná. Ale to není moje parketa. Já posuzuji sportovní stránku a tam jsem spokojený. V tuhle chvíli z tohoto pohledu je zájem z obou stran, ale je jasné, že se musí dohodnout kluby,“ tvrdí Šafr.

René Machálek, sport.cz

Tento článek je ze stránek PFS.

Rozhovor s novou posilou J. Blažkem ze stránek PFS si můžete přečíst ZDE!

Informace o posílení našeho týmu J. Blažkem ze stránek sport.cz ZDE!