Muži A: SK Ďáblice - FK Újezd nad Lesy 1:1 (0:0)

Pátek 16.6.2017 18:00hod  Ďáblice

SK Ďáblice - FK Újezd nad Lesy 1:1 (0:0)

Branky: 82. Příhoda

Sestava FK Újezd nad Lesy: Blažek - Znamenáček (74. Kovář), Daníček, Příhoda, Šimek - Kodr, Cikhart, Snop, Veselovský - Mustedanagič, Valenta (61. Matoušek)

Článek ze stránek PFS http://www.fotbalpraha.cz

Ďáblice se rozloučily s Újezdem remízou

Ďáblice se rozhodly mít celý volný víkend na závěrečný posezonní mejdan a tak si zápas s Újezdem nad Lesy předehráli už v pátek. A ke škodě fotbalu bylo vidět, že hráči obou týmů to také chtějí mít rychle za sebou. Body se nakonec dělily po remíze 1:1.

Začátek zápasu přitom vypadal dobře a bylo se na co dívat. Už v páté minutě si újezdský útočník Mustedanagič obhodil obránce a mohl jít sám na brankáře, ale ten včas vyběhl a svou chybu s předchozí špatnou rozehrávkou tak napravil. O chvíli později ho prověřil z trestného kopu Snop, ale z nadějné vzdálenosti mířil přímo doprostřed branky.

Na hrotu domácího útoku zlobil soupeře kanonýr Zmeškal. V 17. minutě se probíjel přes obránce a už se nadechoval k sólovému úniku, ale včas se ze strany vrátil druhý obránce a akci zastavil.
První velkou gólovou šanci přinesla 25. minuta, kdy se ze strany hnal sám na gólmana Cingela hostující Kodr, ale špatně trefil míč a ten si tak cestu mezi tyče nenašel.

Hra pak hodně upadla do průměru, nakopávané míče létaly z jedné strany na druhou a až do odchodu do šaten se nic zajímavého nestalo. Vlastně přece jen ano... Zhruba kolem 30. minuty ďáblický hlasatel oznámil, že pokud si majitel jednoho konkrétního auta, jehož SPZku uvedl, nepřeparkuje, bude odtažen. Mezi újezdskými hráči to vzbudilo poprask, jelikož vozidlo patřilo jednomu z těch, který byl na hřišti a těsně před koncem první půle to běžel napravit náhradní brankář.

Hned s nástupem do druhého dějství mohl otevřít střelecký účet újezdský Cikhart, ale také to netrefil dobře a dál se pokračovalo za stavu 0:0.

Podobným způsobem se dá popsat i situace ze 62. minuty. Hosté rychle zakombinovali a po ťukesu se míč dostal na levou stranu k volnému Mustedanagičovi, který mohl jít sám na bránu, ale unáhlil se, zkoušel ihned vystřelit, ale Cingelovi spadl míč v klidu do náruče.

A tak místo toho, aby se do vedení dostali hosté, zaúřadovali domácí. Běžela 65. minuta, Zmeškal přiťukl míč Novákovi a ten přesně našel volného Plechatého, který po zemi překonal Blažka - 1:0.

Hosté se s tímto stavem pochopitelně nechtěli smířit a vrhli všechny své síly do útoku. Neustále ale bušili do plných a prosadit se nedokázali ani z několika rohových kopů. Velké šance jim přinesla 80. minuta.
Po trestném kopu nejprve Mustedanagič hlavičkoval jen do bránícího hráče, který míč srazil na roh
a po něm si na zadní tyč naběhl volný Novák, ale Cingela neprostřelil.

Ďáblický brankář kapituloval až o minutu později. Po dalším z nekonečné řady rohových kopů si na centr ideálně naběhl Příhoda a svou prudkou hlavičkou nedal Cingelovi šanci - 1:1.

Ihned po rozehrání mohli domácí fotbalisté strhnout vedení zpět na svoji stranu, ale ze závaru nic nevytěžili. A když další nadějnou šanci hostů opět zmařil Cingel, bylo jasné, že zápas skončí dělbou bodů.

Ďáblice - Újezd nad Lesy 1:1 (0:0)
Branky: 66. Plechatý - 82. Příhoda. ŽK: 36. Novák, 39. Cingel, 50. Mošnička, 70. Máj - 50. Mustedanagič,
57. Šimek. Rozhodčí: Zelený - Tomšů, Zloch. Diváků: 100.
Ďáblice: Cingel - Hrodek, Hejna, Máj, Kurčík - Mošnička, Novák, Jiroušek (47. Nebeský), Plechatý - Bareš, Zmeškal. Trenér: Vasil Boev.
Újezd nad Lesy: Blažek - Znamenáček (74. Kovář), Daníček, Příhoda, Šimek - Kodr, Cikhart, Snop, Veselovský - Mustedanagič, Valenta (61. Matoušek). Trenér: Milan Šafr.

Hlasy trenérů
Vasil Boev (Ďáblice): „Měli jsme z toho zápasu trochu obavy, protože nám chybělo sedm hráčů základní sestavy a museli to lepit hráči z béčka a dorostu. Musím hráčům poděkovat, že k tomu přistoupili dobře
a myslím, že ta remíza je nakonec zasloužená.”

Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Kdyby se proměnily všechny šance, museli jsme to vyhrát 10:2. Že jsme tu hráli 1:1 je pro mě zklamání. Soupeř nepřekvapil, i ten bod je pro něj z minima maximum. My jsme hloupí, že máme špatný důraz v bráně, neproměňujeme šance. Můžeme vést po poločase 3:0 a dohrát to v pohodě, ale je to 0:0, něco si řekneme a od 50. minuty úplně vypadneme z role. Soupeř ani nic neměl, ale dvakrát tam propadneme a dostaneme gól.”

Nejlepší hráč Ďáblic: Petr Hejna.
Nejlepší hráč Újezdu: Dominik Cikhart.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Dominik Cingel (Ďáblice).