Muži A: FK Újezd nad Lesy - ČAFC Praha 3:0 (2:0)

Neděle 11.6. 2017 17:00hod Újezd nad Lesy

FK Újezd nad Lesy - ČAFC Praha 3:0 (2:0)

Branky: 15. Příhoda, 38. a 63. Mustedanagič

sestava FK Újezd nad Lesy: Blažek - Chumlen, Daníček, Příhoda, Šimek - Kodr, Cikhart, Snop, Veselovský (68. Matoušek) - Valenta (89. Kovář), Mustedanagič (81. Moudrý)

Článek ze stránek PFS http://www.fotbalpraha.cz

Újezd nasázel odevzdané Čafce tři branky

Jubilejní desátou výhru zaznamenali fotbalisté Újezdu v souboji s favorizovanou Čafkou. Šestnáctibodový rozdíl mezi oběma soupeři nebyl na újezdském pažitu vůbec znát. Domácí byli od samého začátku lepším týmem a už během prvního poločasu si zajistili slušné dvoubrankové vedení. Když pak v 63. minutě v pohodě hrající Mustedanagič svou druhou trefou zvýšil na 3:0, byl zápas rozhodnut.

Do Újezdu se poslední dobou pro body moc nejezdí a přesvědčila se o tom na vlastní kůži i Čafka.
Ta sice nastoupila do zápasu v roli favorita, ale od úvodních minut se musela především bránit.
Domácí hýřili aktivitou a dostávali se do šancí.

V 9. minutě po rychlé výměně Kodra s Mustedanagičem, se druhý jmenovaný dostal na levé straně do zakončení a Svoboda v hostující bráně musel poprvé prokázat své brankářské kvality. Neuběhla snad ani minuta a Mustedanagič znova úřadoval ve vápně hostů, po šikovném uvolnění měl před sebou už jenom gólmana, jenže celá šance nakonec skončila jen rohovým kopem.

Do třetice se to domácím již povedlo. V 15. minutě se po Kodrově prudkém centru před hostující bránou nejlépe zorientoval obránce Příhoda a pohotovou dorážkou otevřel skóre - 1:0.

O pět minut později mohl na druhé straně po Fitzelově přímém kopu střídající Mašek hlavou vyrovnat,
jenže pozorný Blažek mu lehce tečovanou střelu reflexivním zákrokem z pod břevna vytěsnil.

Chvíli na to měli hosté znova výhodu standardní situace, tentokrát zprava a znova centroval Fitzel, avšak nabíhající Nagy balón mezi tyče neusměrnil. Ve 28. minutě mohl přidat druhou branku domácích Mustedanagič, když se objevil zcela sám před Svobodou, jenže z blízka ho neprostřelil.

Vše si však vynahradil po dalších deseti minutách. To měli domácí sérii hned pěti rohových kopů a až ten poslední plně zužitkovali. Snopův přetažený centr vracel hlavou před branku Chumlen, hrající tentokrát na nezvyklém místě pravého obránce a tam nikým neatakovaný Mustedanagič, byl ve správné chvíli na správném místě a rovněž hlavou zvýšil na 2:0.

A když se v závěru poločasu nevešly mezi tyče domácí brány střelecké pokusy Chvátala ani Fitzela,
mohla jít do kabin mnohem spokojeněji jedenáctka Újezdu, než její soupeř.

Do druhého poločasu vstoupili hosté přece jen o poznání aktivněji. Ve 48. minutě se po Fitzelově rohu dostal do zakončení Micka, ale hlavou nastřelil jen hradbu bránících hráčů.

Blíže k další brance měli v 55. minutě domácí, kdy po dlouhém Snopově pasu se dostal do čisté loženky Valenta, jenže povyběhnutého Svobodu nepřeloboval. Chvíli na to zase na druhé straně po úniku a centru
J. Kaliby měl příležitost ke skórování Micka, avšak hlavou mířil nad břevno.

63. minuta pak přinesla do řad domácích definitivní uklidnění. Postaral se o něj Mustedanagič, který parádně prošel hostující obranou a střelou ke vzdálenější tyči upravil na konečných 3:0. Zápas tak byl rozhodnut a dohrával se v poklidné atmosféře.

V poslední minutě se ještě mohl mezi střelce zapsat střídající Petr Kovář, ale v jasné tutovce hostující bránu přestřelil.

Vítězství Újezdu je naprosto zasloužené. Byl aktivnější a bojovnější během celého zápasu.
Jen v proměňování šancí má rezervy. Čafka mohla odjet i s větším přídělem. Po třetí brance úplně odpadla a dohrávala jen z povinnosti. Chvílemi to připadalo, jako by si kluci jeli jen kousek za Prahu začutat.

Újezd nad Lesy - ČAFC 3:0 (2:0)
Branky: 15. Příhoda, 38. a 63. Mustedanagič. ŽK: 76. J. Kaliba (ČAFC). Rozhodčí: Tomšů - Tereba, Hlaváček. Diváků: 150
Újezd nad Lesy: Blažek - Chumlen, Daníček, Příhoda, Šimek - Kodr, Cikhart, Snop, Veselovský (68. Matoušek) - Valenta (89. Kovář), Mustedanagič (81. Moudrý). Trenér: Milan Šafr.
ČAFC: Svoboda - J. Kaliba, Chvátal, Nagy, Kameník - Přibyl (14. Mašek), Fitzel (66. Drahorád), Jiřinec (78. Zahradník), Lukeš - Micka, Mašlej. Trenér: Zdeněk Herink.

Hlasy trenérů
Milan Šafr (Újezd nad Lesy): „Po dlouhé době mohu říct, že zápas konečně v závěrečné fázi bez nervů
a podle mých představ. Soupeře jsme předčili v nasazení a pohybu. Jediné co mě mrzí, že jsme neproměnili další čtyři nebo pět vyložených šancí. Jsem rád za tři body a jsem i rád, že máme nulu, která je také důležitá. Měl jsem strach, že nás Čafka může zlobit druhou půli z nějaké standardní situace.Jinak si myslím, že jsme od začátku diktovali tempo toho zápasu a zaslouženě jsme vyhráli. Chumlen v obraně odehrál skvělý zápas. V obraně jsme hráli výborně.”

Zdeněk Herink (ČAFC): „Prohráli jsme 3:0, naprosto zaslouženě, díky laxnímu přístupu. V prvním poločase, kdy jsme soupeři umožnili dvakrát lehce skórovat a pak už se to těžko zvedá. Neukázali jsme to potřebné nasazení, potřebnou chuť s tím zápasem ještě něco udělat. Zápas jsme odehráli, to bylo jediné.
S výkonem jsem nespokojený, je to už delší dobu. Chlapci už asi nemají motivaci , je nahráno z podzimu, tak tu soutěž jen dohráváme. Nic jiného. Soupeř byl agresivnější, důraznější, chtěl víc a to dnešní zápas rozhodlo. Gratuluji soupeři k vítězství, vyhráli zaslouženě.”

Nejlepší hráč Újezda nad Lesy: Ajdin Mustedanagič.
Nejlepší hráč ČAFC: Martin Nagy.
Nejlepší hráč podle fotbalpraha.cz: Petr Příhoda (Újezd nad Lesy).

Václav Kozel